Browsing Tag

Porto

Sportingu ngre Kupën, Porto mbyll sezonin pa trofe

Sportingu i Lisbonës është rikthyer të fitojë Kupën e Portugalisë pas tri sezonesh. Skuadra kryeqytetase mundi në finale Porton në një ndeshje ku për të vendosur fituesin u desh që skuadrat t’i drejtoheshin 11-metërshave. Koha e rregullt…

Rrezik i madh, Kasijas merr vendimin e vështirë

Iker Kasijas i trembi të gjithë para disa javësh. Portieri i Portos pësoi një atak kardiak në stërvitje, por për fat të mirë ia hodhi dhe e kaloi momentin e vështirë. 37-vjeçari qëndroi disa ditë në spital, ndërsa tani ndodhet në formë…

E ardhmja pa Kasijas, Porto përgatit një super goditje

E ardhmja e Iker Kasijas në fushën e gjelbërt është në një dyshim të madh. Spanjolli pësoi një arrest kardiak më 1 maj gjatë stërvitjes më Porton dhe për fat të mirë arriti ta mundë sëmundjen e befasishme. Megjithatë kujdesi duhet të jetë…

Atletiko pa mbrojtje, pas Godin largohen dy yjet e tjerë

Atletikos së Madridit do i duhet shumë para dhe punë gjatë meratos së ardhshme. Pas Diego Godin janë dy mbrojtës të tjerë që largohen nga “Wanda Metropolitano”. Filipe Luis dhe Huanfran nuk kanë pranuar rinovimet njëvjeçarë të ofruar nga…

Konçesao habit: Liverpuli, skuadra më e mirë në botë!

Serxhio Konçesao, trajneri i Portos, ka folur para ndeshjes kundër Liverpulit në Champions League, ku i thuri elozhe kundërshtarit: “Liverpuli është skuadra më e mirë në botë!”. Kështu e hapi konferencën e tij trajneri Konçesao, ku mes të…

VIDEO: Keita e Firminjo, Liverpuli bën detyrën kundër Portos

Liverpuli është mjaftuar me vetëm dy gola në takimin e parë çerekfinale kundër Portos. Një fitore 2-0 në “Anfield Road” është një rezultat i mirë për të kuqtë e Jurgen Klop, por rastet ishin të shumta për ta dhe mund të kishin fituar me një…

Reali nuk humb kohë, zyrtarizohet blerja e parë për Zidan

Reali Madridit nuk humbet kohë. Me sezonin që është thuajse i mbyllur me madrilenët, pasi janë jashtë gare për çdo trofe, drejtuesit po mendojnë për sezonin e ardhshëm. Lëvizja e parë ishte rikthimi i Zinedin Zidan në pankinë, ndërsa…

Tifozët e Romës protestojnë, UEFA “kërcënon” Porton!

Roma po përgatitet për dy përballjet në Champions Ligë. Përballë ekipit të Di Françeskos do të jetë Porto, në një duel shumë të fortë. Ndeshja e parë zhvillohet në “Olimpico” të martën, ndërsa ajo e kthimit do të luhet me datë 6 mars në…

Një brazilian për mbrojtjen, por Realit i duhet të nxitojë

Reali i Madridit ndodhet në një moment të vështirë dhe merkato është mëse e nevojshme. Pasi arriti të siguronte shërbimet e Brahim Diaz, Florentino Perez është hedhur në sulm për një qendërmbrojtës. Spanjollja “Marca” raporton dhe hap…

Spiunazh portugez, Benfika denoncon presidentin e Portos

Një skandal ka prekur futbollin portugez. “Armiqësia” dhe rivaliteti mes Portos dhe Benfikës dihet, por klubi i shqiponjave ka denoncuar presidentin e Portos, Horge Pinto Da Kosta, për vjedhje informacioni dhe dhunim të “emaile”-eve private…

Kasijas një legjendë, thyen rekord në Champions League

Ata që janë thjeshtë dashamirës së futbollit e mbajnë mend Iker Kasijasin si pjesë të Realit të Madridit, por ndonjëri mund të mos e ketë ditur se “gardiani” vijon të bëjë mirë, por me Porton. Spanjolli luan edicionin e tij të katërt me…

Benfika mposht Porton dhe tashmë komandon në Portugali

Është mbyllur kryendeshja e javës së shtatë në ligën e parë portugeze. Klasikja midis Benfikës dhe Portos është mbyllur me triumfin e “shqiponjave” të Benfikës, të cilët iu falën golit të sulmuesit zviceran Haris Seferovic. Një fitore që…