Browsing Tag

Portieri

Një talent për portën, Tirana “kampione” në merkato!

Tirana pas një periudhe të vogël qetësie në merkato ka nisur sërish me prurje. Lojtarët vendas janë “shënjestra” e preferuar. Këtë herë Tirana ka firmosur me një portier. Pano Qirko është lojtari më i ri i bardhebluve. 20-vjeçari  shihet si…

FOTO | Dy vite të nxehta, Ter Shtegen është me fat

Portieri i Barcelonës dhe i Gjermanisë, Mark-Andre Ter Shtegen, festoi mbrëmë 2-vjetorin e martesës me bukuroshen Daniela Jehle. Gardiani katalanas dhe bashkëshortja e tij u martuan dy vite më parë në Barcelonë, në një ceremoni madhështore.…

Guardiola merr portier me mik, i beson një veterani

E pabesueshme, por e vërtetë. Pep Guardiola ka gjetur portierin e dytë dhe bëhet fjalë për veteranin e Eibar, Asier Riesgo. 35-vjeçari nuk është një emër shumë i njohur dhe lajmi i publikuar sot nga spanjollja “Marca”, ka bërë bujë të…

Derbi londinez për Strakoshën, Lacio nuk e lëshon

Sipas asaj që është raportuar nga “Corriere di Roma”, Arsenali po përshpejton tratativat për portierin kuqezi, Thomas Strakosha. Strakosha ka qenë një lojtar shumë i rendesishëm për Lacion, që kur ai i mori vendin e titullarit Federio…

VIDEO | E pabesueshme, Nojer imiton Nejmarin me Gjermaninë

Manuel Nojer vazhdon të surprizojë. Portieri i Gjermanisë shquhet për lojën e tij me këmbë, por veprimi që ka bërë sot kundër Bjellorusisë, i ka lënë të gjithë pa mend. Kur kishte presionin e dy futbollistëve, Nojer nuk u shqetësua…

Jo vetëm Aleksi, tjetër largim nga skuadra e Luftëtarit

Albano Aleksi dhe klubi i Luftëtarit mbyllën dje zyrtarisht bashkëpunimin mes tyre, pas tre sezonesh. Sot, klubi gjirokastrit zyrtarizoi dhe largimin e portierit Shkëlzen Ruçi, të cilit i skadoi kontrata. Në faqen e tyre në Instagram, klubi…

Selmani: Kombëtarja më ka bërë mirë, ja si e ndala Bregun

Portieri i Laçit, Gentian Selmani, ishte lojtari më i mirë në fushën e lojës përballë Skënderbeut, pasi bëri shumë pritje vendimtare, madje i priti dhe penalltinë Dejvi Bregut. Pas ndeshjes, kapiteni i Laçit foli për Supersport, ku u…

VIDEO: Strakosha hero, i pret penalltinë yllit argjentinas

Po luhet sfida mes Lacios dhe Udinezes, e vlefshme për Serie A dhe lacialët po udhëheqin 2-0. Udineze kishte mundësinë të rifutej në lojë, pasi në minutën e 52’, gjyqtari akordon një 11-metërsh në favor të tyre. Ylli argjentinas, Rodrigo…

Selmani: Gabimet e pafalshme na mohuan përmbysjen e madhe

Portieri dhe kapiteni i Laçit, Gentian Selmani ka shfrytëzuar rrjetet e tij sociale për të falënderuar të gjithë tifozët e Laçit të pranishëm në stadium në sfidën kundër Tiranës, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë. Po ashtu, me anë të këtij…

Konfirmohet dëmtimi i Kurtua, nuk dihet kur rikthehet

Tibo Kurtua u largua te Çelsi për t’u rikthyer në Madrid, kësaj radhe me fanellën e Realit. Pas shumë peripecive, portieri belg më në fund u largua nga Çelsi, ku pati deklaruar dhe publikisht se do të largohet. Megjithatë, aventura e tij te…

Ish-portieri i Kamzës gjen ekip, transferohet në Kosovë

Trajneri i skuadrës kosovare Drita, Shpëtim Duro ka hedhur sytë nga Superiorja për të përforcuar skuadrën e tij, që këtë sezon është shumë larg objektivave. Kampionët në fuqi të Kosovës kanë afruar një portier nga kampionati shqiptar i…

Selmani: Nuk i druhem konkurrencës, jam lojtar i Laçit

Portieri i Laçit, Gentian Selmani, është një nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra kurbinase, por dhe i Superiores, pasi shpeshherë ka treguar kualitet të lartë dhe cilësi të mira. Numri 1 i portës laçiane ka pasur oferta edhe nga…

Video | Njihuni me portierin më të shëndoshë në planet

Portieri i përfaqësueses së Seishels, Dejv Musard, ka shijuar disa momente fame, pasi një video e tij gjatë ndeshjes midis Seisheles dhe Nigerisë ka bërë xhiron e botës, për shkak të përmasave të mëdha të gardianit. Fatkeqësisht, Musard…

Erzeni mbetet pa portier, Hoxha drejt Gjermanisë

Një tjetër lojtar titullar i skuadrës së Erzenit do i bashkëngjitet kampionatit gjerman pas Emiljano Lundraxhiut. Bëhet fjalë për portierin Sulejman Hoxha, i cili ka një karrierë të gjatë në futbollin shqiptar, madje edhe në…