Browsing Tag

play off

VIDEO | Deportivo La Korunja, me një këmbë në La Liga

Është luajtur sot ndeshja e parë mes Deportivo La Korunjas dhe Majorkës, sfidë e vlefshme për Play Off e La Ligas. Vendasit kanë marrë një triumph shumë të rëndësishëm 2-0, duke hedhur një hap shumë të rëndësishëm për rikthimin e tyre në…

Elbasani feston me “tris”, arrihet mbijetesa në të Parën

Elbasani ka marrë një fitore bindëse 3-0 përballë Luzi 2008, duke siguruar kështu qëndrimin në Kategorinë e Parë dhe në sezonin e ardhshëm. Dopieta e Micit dhe goli i Ferhatit kanë mjaftuar që Elbasani të triumfojë, duke shmangur kështu…

VIDEO: Lampard hedh KO Bielsën, Derbi mbretëron në Lids!

Çfarë ndeshje, spektakël i vërtetë. Sfida mes Lids Junajtid dhe Derbi Kaunti i pati të gjitha: Gola, luftë, kartonë të kuq, emocione deri në sekondat e fundit. Ndeshja e parë mes dy skuadrave ishte mbyllur 0-1 në favor të Lidsit dhe të…