Browsing Tag

pep guardiola

Guardiola: Tani na duhet gjumë! Kampionatin nuk e lëshojmë

Pep Guardiola nuk mund ta fshinte trishtimin e madh që i solli eliminimi dramatik në çerekfinalet e Champions League. Trajneri spanjoll shmangu polemikat në daljen për shtyp duke uruar Totenhemin për kalimin në fazën tjetër. “Po, është…

Guardiolën e shqetëson diçka: Ja për çfarë i lutem Zotit!

Ndalimi i kampionateve si pasojë e ndeshjeve të kombëtareve është një problem i madh për klubet e mëdha. Ata kanë në përbërje shumë lojtarë që luajnë me shtetet e tyre, çka detyron trajnerët të punojnë me një kontingjent të cunguar…

Guardiola: Nuk dua të fitoj në këtë mënyrë, më vjen keq!

Mançester Siti mori një kualifikim të çmendur në “FA Cup”, teksa përmbysi Suonsin në transfertë, duke fituar me shifrat 2-3. Goli i fundit ishte ai që shkaktoi polemika të shumta, pasi Serxho Aguero ishte në pozicion të dukshëm jashtë loje.…

Guardiola tërbon anglezët: E dua Mynihun dhe Bajernin!

Bajerni i Mynihut do të presë mbrëmjen e sotme Liverpulin në “Allianz Arena” për të zhvilluar aktin e dytë të supersfidës së 1/8-ave të Champions League. Në kuadër të këtij takimit, një parashikim apo preferencë e ka dhënë edhe ish-trajneri…

“Unë te Juventusi?”, Guardiola befason me përgjigjen e tij!

Pep Guardiola është një ndër trajnerët më të mirë në botë aktualisht, me spanjollin që drejton Mançester Sitin prej vitit 2016. Kohët e fundit, tekniku është përfolur nga mediat, që sezonin e ardhshëm mund të largohet drejt Italisë për të…

Roben: Askush mbi Pep Guardiolën, ju tregoj arsyen!

Bajerni i Mynihut do të përballet sonte në mbrëmje kundër Liverpulit në “Anfield”, në një nga duelet më spektakolare të këtij raundi në Champions Ligë. Arjen Roben ka lënë pas krahëve dëmtimin e radhës dhe sot pritet të jetë në stolin e…

VIDEO | Edersoni si mesfushor, çfarë reagimi nga Guardiola!

Siti-Ulvërhempton ka tërhequr vëmendjen edhe pas përfundimit të ndeshjes. Kokusi ka qenë te reagimi i trajnerit Pep Guardiola pas një daljeje të portierit Ederson, i cili në mesfushë tregoi cilësitë e tij me këmbë. Portieri brazilian…

Siti rrezikon përjashtimin nga Champions? Reagon Guardiola!

Gjatë ditës së djeshme, “Football Leaks” nxori lajmin që Mançester Siti rrezikonte përjashtimin nga Champions, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Qeveria e futbollit europian është në hapat e fundit të një hetimi, ndërsa klubi anglez ka…

Guardiola tërbohet me Sterling: Gjëra të tilla nuk bëhen!

Mançester Siti nuk hasi shumë probleme për të fituar derbin e qytetit, duke mposhtur Mançester Junajtid me rezultatin 3-1. Ky trepikësh i ngjit djemtë e Guardiolës në vendin e parë me 32 pikë, dy më shumë se Liverpuli dhe dhjetë pikë sipër…

Guardiola i mbyll dyert Sanços: Sa të jem unë, nuk ka shanse!

Xheidon Sanço nuk pranoi të rinovonte kontratën me Mançester Sitin dhe gjatë verës së kaluar u transferua te Dortmundi në Bundesligë. 18-vjeçari ofensiv po shkëlqen këtë sezon me verdhezinjtë, ndërkohë që debutoi me kombëtaren e Anglisë në…