Browsing Tag

patrice evra

“Mirupafshim”, Evra merr vendimin drastik

Futbollisti i njohur francez i ka dhënë fund karrierës si futbollist profesionist në moshën 38-vjeçare. Në një postim në llogarinë e tij në “twitter”, Evra ka shpërndarë një video përmbledhëse të momenteve më të mira të karrierës së tij të…

VIDEO | Ramadani ironi për aleancat, Aleksi imiton Evran

Futbollisti i Luftëtarit, Albano Aleksi, ka ndarë së fundmi një video të shkurtër në “Instagram” me ndjekësit e tij. Mesfushori fierak ndodhet në autobusin e skuadrës gjirokastrite dhe pranë ka kolegun e repartit, Behar Ramadanin.…

Evra e tepron me karagjozllëqet, nis hetimi në Paris

Patris Evra njihet për karakterin e tij, ku shpesh vjedh vëmendjen kryesore të mediave. Ish-futbollisti i Mançester Junajtid, ishte në shkallët e stadiumit të “Parc des princes” mbrëmjen kur PSG u eleminua nga “djajtë e kuq” dhe pas…