Browsing Tag

Partizani

VIDEO | Bomber për Partizanin, njihuni me afrimin nga Xhamajka

Sulmues nga Amerika për Partizanin dhe bëhet fjalë për një që luan me kombëtaren e Xhamajkës. Brajan Broun quhet sulmuesi, i cili në katër sezonet e fundit aktivizohet në USL në SHBA, ndërkohë që klubi i kuq raporton se me të është arritur…

Duro: Jam skeptik për Tiranën, ikja e Gegës jo pozitive

Shpëtim Duro, pas eksperiencës me Dritën e Gjilanit sezonin e shkuar, është i lirë dhe në pritje të ofertave për të drejtuar ndonjë skuadër. Propozime ka pasur, por ende nuk i ka dalë ai projekt që ai dëshiron. Në rolin e një specialisti…

Finalja me Karabakun, bileta Superioreje nga Partizani

Partizani luan më 10 korrik ndeshjen e parë në Champions League kundër Karabak, ndërkohë që klubi i kuq ditën e sotme ka publikuar informacionet e nevojshme për shitjet e biletave, që do të nisin nga dita e premte në biletarinë pranë…

Çështja e kontratave të reja, Hila e Belica në pritje

Partizani u shpall kampion vjet dhe normalisht pjesës më të madhe të lojtarëve u janë rritur vlerat. Në kampin e kuq kanë gabuar në njëfarë mënyre që nuk kanë nisur procesin e rinovimeve pa u mbyllur kampionati dhe tashme “vrimat” duhen…

Fitore befasuese, Partizani thyen polakët e Krakovia

Partizani largohet nga Sllovenia me fitore, pasi ka mundur polakët e Krakovia me rezultatin minimal 1-0. Të kuqtë kishin bërë ndryshime në formacion, teksa në sulm ishte pozicionuar Çinari dhe në krahun e majtë të prapavijës Esin Hakaj.…

Trashi jashtë, Lerda ndryshon edhe sulmin e “demave”

Partizani luan miqësoren e tretë, këtë herë ndaj polakëve të Krakovia. Klubi i kuq ka zbuluar edhe formacionin për këtë ndeshje dhe bien në sy disa lëvizje. Njëra është në mbrojtje, me Lorenc Trashin që i ka lënë vendin Esin Hakajt. Nuk…

Broja i bashkohet Partizanit, merr numrin “vakant”

Afrimi më i fundit i Partizanit, Rron Broja, i është bashkuar skuadrës së “demave” në fazën përgatitore në Slloveni. Mesfushori i lindur në Mitrovicë zgjodhi të vijojë karrierën në Shqipëri pas një eksperience 2-vjeçare te Shkupi. Në…

Karabak studion Partizanin, Bardhi shqetëson Franko Lerdën

Partizani nesër niset drejt Shqipërisë, ndërkohë që nën urdhrat e trajnerit Franko Lerda është vënë edhe mesfushori Rron Broja. Të kuqtë gjatë qëndrimit në Slloveni kanë zhvilluar dy ndeshje miqësore, me Sarajevon dhe NS Mura. Dy humbje…

E ardhmja te Partizani, Trashi ua thotë troç drejtuesve

Lorenc Trashi vitin e shkuar u shpall lojtari më i mirë në Superiore, ndërkohë që më pas fitoi edhe titullin kampion me Partizanin. Mbrojtësi i majtë u bë edhe pjesë e kombëtares dhe të gjitha këto kanë tërhequr vëmendjen e klubeve të…

Cetkoviç: Jam befasuar nga Shqipëria, atje ndihesh si yll!

Marko Cetkoviç është një nga lojtarët e huaj më të mirë që ka luajtur në Superiore. Nipi i një emri të madh të futbollit botëror, Pedrag Mijatoviç, iu bashkua Laçit në verën e vitit 2014 dhe sapo e mori veten nisi të rrëmbente zemrat e…

Zbehet pista Shehu, çështje kontratash te Partizani

Partizani po përgatitet në Slloveni, ndërkohë që drejtuesit po punojnë të përforcojnë ekipin. Një ditë më parë është zyrtarizuar marrëveshja me mesfushorin Rron Broja, që duket se i bën disa gjëra “lëmsh” në klubin e kuq. Me afrimin e…

Zyrtare: Godet Partizani, dhurata e parë për Lerdën

Rron Broja është afrimi i radhës te Partizani. Mesfushori qendror, i larguar nga Shkupi, po kërkohej nga disa klube, mes tyre dhe Shkëndija e Tetovës. Gjithashtu edhe Tirana e dëshironte, sikurse SportEkspres.com ka raportuar, por…

Një gjigant për Partizanin, ka një plan të “dyshimtë”

Partizani po mendon për ndeshjet e Champions League kundër Karabak, ndërkohë që drejtuesit po punojnë edhe për të përforcuar ekipin. Dy miqesoret e këtij muaji, me Sarajevon dhe NS Mura kanë nxjerrë në pah problemet në mbrojtje që të kuqtë…

VIDEO | Partizan zhgënjyes, “Demat” munden në miqësore

Partizani luajti sot një miqësore përballë skuadrës slovene, NS Mura, takim në të cilin u mund 2-1. “Demat e Kuq” prodhuan shumë pak në këtë takim dhe raste të pastra për gol nuk arritën të krijonin, pavarësisht se trajneri i ri, Franko…

Gjashtë vite i “kuq”, largimi i radhës nga Partizani

Klevis Dalipi nuk do të jetë më pjesë e klubit të Partizanit. Ish-trajneri i “demave” ka bërë të ditur me anë të një postimi në rrjetet sociale se bashkëpunimi midis tij dhe kryeqytetasve është ndërprerë. Elbasanasi iu bashkua Partizanit…

VIDEO | Telushi nuk pyet, sherr dhe në miqësore

Partizani e nis sezonin e ri me një miqësore përballë ekipit slloven, NS Murës. Kjo ishte dhe ndeshje e parë e trajnerit italian, Franko Lerda në krye të “Demave”. Trajneri i ri hodhi në fushë formacionin më të mirë, duke mos kursyer asnjë…

E konfirmuar: Shehu “dem i kuq”, ka mbetur vetëm firma

Partizani përforcon mesfushën, teksa afron një element të perspektivës si Julian Shehu. Mesfushori, i cili spikati me Kastriotin sezonin e fundit, duke arritur të fitonte edhe një vend titullari me Shqipërinë U21, parimisht ka një…

Vjen edhe firma, “demi” Atanda bëhet me ekip të ri

Sodiq Atanda lë Superioren dhe do të luajë sezonin e ardhshëm në Izrael. Qendërmbrojtësi nigerian nuk e ka pranuar ofertën e “demave të kuq” për të rinovuar dhe do ta vijojë karrierën me Hapoel Kfar Saba. Së fundmi ai edhe ka nënshkruar një…

Përgatitje për Europën, tre skuadra në fushë

Ekipet e Superligës janë njohur me kundërshtarët që do të kenë përballë në Europë dhe kanë nisur përgatitjet. Partizani ndodhet në Slloveni, atje ku ditën e sotme do të zhvillojë një test miqësor. Kampionët e Shqipërisë do të përballen…

Guerrils lëshojnë kushtrimin: Ju kujtohet magjia e Budapestit?!

Karabaku është pengesa e parë dhe më e madhja. Partizani mund të shkojë larg nëse ia del me azerët, ndaj edhe tifozët kanë nisur të mobilizohen që tani. Guerrils i kanë mbyllur pushimet dhe kërkojnë që “Selman Stërmasi” të kthehet në një…

Atanda lë Partizanin, zbulohet klubi i ri i nigerianit

Sodiq Atanda lë Partizanin dhe Superioren. Mbrojtësi nigerian kohët e fundit ka marrë një ofertë nga Izraeli dhe transferimi është drejt konkretizimit. Hapoel Kfar Saba, ekipi kampion i ligës së dytë, i ka bërë një ofertë mbrojtësit dhe ka…

Karabaku s’e merr lehtë, Gurbanov i druhet “demave”

Gurban Gurbanov, trajneri i Karabak, pasi ka mësuar kundërshtarin në turin e parë të Champions, ka folur për faqen zyrtare të klubit dhe e ka vlerësuar maksimalisht Partizanin. Trajneri azer thekson se po kalojnë probleme dhe duhet shumë…