Browsing Tag

Partizani

Shumë gurë, shumë tension dhe një gol: Skënderbeu triumfon

Në Korçë ndodhi gjithçka: ndeshja e parë pa polici dështoi, por jo Skënderbeu, që triumfoi në shtesë falë një goli të shënuar me penallti nga Gjergji Muzaka. Dejvi Bregu ishte protagonist, duke e fituar 11-metërshin, ndërkohë që skenën më…

Formacionet zyrtare | Shehi dhe Gega zgjedhin “luftëtarët”

Skënderbeu-Partizani hap Superioren këtë sezon. Dy trajnerë debutues, Orges Shehi dhe Skënder Gega. Korçarët vijnë me ndryshime të shumta, ndërsa te të kuqtë këtë verë janë treguar më racionalë, duke mos bërë shumë lëvizje. Synimi për të…

Partizani njofton tifozët për çmimet e biletave

Partizani do të zbresë në fushë ditën e premte, për të zhvilluar ndeshjen e parë të edicionit të ri. Shorti ka rezervuar një përballje të madhe, pasi do të takohet me kampionët e Skënderbeut. Përmes një postimi në “Facebook” klubi…

Ndryshim në staf, vjen njoftimi i Partizanit

Lëvizje te Partizani, këtë herë në dalje. Në fakt pritej, pasi para pak kohësh në stafin e trajnerit Skënder Gega u shtua edhe Dritan Mehmeti, i cili është krahu i djathtë i teknikut të të kuqve. Sot njoftohet se marko Jovanoviç nuk do të…

Partizani e ka edhe një “përforcim” rrugës

Partizani luan të premten me Skënderbeun në transfertë dhe trajneri Skënder Gega me ekipin e tij e kanë marrë seriozisht këtë takim. Ndërkohë gjatë këtyre ditëve pritet të ketë edhe lëvizje të tjera në merkato. I fundit që u afrua ishte…

EKSKLUZIVE/ Moxhi vazhdon bashkëpunimin me Partizanin

Partizani vijon punën për edicionin e ri, me objektivat që mbeten të njëjta, për të rikthyer titullin në kryeqytet. Një mision jo dhe aq i lehtë, duke ditur se të gjitha skuadrat janë forcuar ndjeshëm dhe pritet që të jetë një kampionat…

Debuton Mensah, Partizanin e nderon një mesfushor

Partizani ka fituar me rezultatin minimal 1-0 kundër Egnatias miqësoren e radhës. Ndryshe nga se ndodhi me Shkumbinin, trajneri Skënder Gega hodhi në fushën e blertë formacionin më të mirë, që mund ta nisë edhe në Korçë kundër…

Triangolarja për trofeun “Pascucci” vjen me risi këtë vit

Trofeu “Pascucci” do të zhvillohet sërish edhe sivjet. Verën e shkuar ishte Teuta që triumfoi dhe sigurisht që durrsakët do të marrin pjesë në të. Këtë herë ka risi në ekipet pjesëmarrëse. Besa dhe Trepça ’89 ishim klubet që garuan vjet,…

Partizani akord me Dukën, por ka një “ngërç”

Dilaver Duka dhe Partizani e kanë arritur akordin mes tyre. Mesfushori shqiptar që  aktualisht është pjesë e Motaun në ligën e katërt (NPS) në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është dakord me kushtet e ofruara nga të kuqtë, por ka një…

Kukësi e pëson sërish, Mensah i treti që i ikën nga duart

Nuk është hera e parë. Në dy rastet e tjera e ka pësuar nga Skënderbeu, kurse tani është Partizani që është treguar më i shpejtë. Flasim për Emanuel Mensah, i cili është një lojtar i “demave” të kuq. Edhe pse ganezi doli në stërvitje me…

“Selman Stërmasi” plot, por tifozët presin…derbin

Kampionati shqiptar do dhe pak dot që të vijë dhe një pjesë të madhe të tifozëve i ka marrë malli që të shkojnë në stadium, ndonëse kanë pasur mundësinë që të ndjekin skuadrat  e tyre në testet miqësore. Në ndeshjen e fundit të Tiranës me…

Revolta e moderuar e Guerrils, “dy fjalë” për drejtuesit!

Guerrils kanë ndjekur me interes çdo zhvillim në klubin e Partizanit dhe nuk është se janë të kënaqur nga merkatoja e bërë këtë verë. Gjithsesi këtë temë ata e prekin lehtë, por me “spond” i çojnë një mesazh drejtorit të përgjithshëm Olsi…

Partizani luan “tenis” ndaj Tomorit

Aventura e Partizanit në Kupat e Europës ishte e shkurtër, pasi shorti vendosi që ta përballte që në raundin  parë të Europa Leagues me ekipin e Mariborit. Pas aventurën në Europë tekniku Gega vendosi që skuadra të grumbullohet në Elbasan…

Partizani gjen kundërshtar, miqësore në Peqin

Partizani po përgatitet për ndeshjen e parë të kampionatit me Skënderbeun, ndërkohë që për trajnerin Skënder Gega është me rëndësi ta shohë edhe njëherë tjetër ekipin e tij në fushë në një ndeshje, qoftë edhe miqësore. Kështu është…

Partizani dhe Nikoliç, një seri gafash fatkeqe

Viti 2016: Partizani krejt papritur firmoste me sulmuesin Dalibor Volash, një slloven me CV mjaft të pasur, i cili shënonte kudo, por sidomos te Maribori. Ironi e fatit, po ai Maribor që e hoqi qafe pa lodhur shumë Partizanin para pak…

Transferimi i Atandës, gjithçka ngec te milionat

Mbrojtësi nigerian i Partizanit, Sodiq Atanda u përfol si një nga përforcimet e mundshme të ekipit të Teutës. Bregdetarët kanë afruar teknikun korçar, Bledi Shkëmbi dhe disa lojtarë të rinj, duke qënë ndër klubet më aktive në merkato. Një…

Dy misionet më të vështira, çfarë do ndodhë te Partizani?

Partizani momentalisht është pushim, por vetëm lojtarët. Drejtuesit nga ana tjetër po punojnë dhe po mundohen të zhbëjnë gabimet e bëra në të shkuarën. Në të njëjtën kohë do të punohet në dy drejtime, në mënyrë që skuadra të jetë gati për…

Partizani, merkato dhe… pushime

Partizani u eliminua që në turin e parë të Europë League. Fati nuk ishte me ta që në short, ndërkohë që në ndeshjen e parë u penalizua prej një penalltie të padhënë, kurse në takimin e kthimit as fati nuk ishte me ta. Gjithsesi tanimë duhet…

Ndryshim kursi, Kotobelli falënderime për të gjithë

Blerim Kotobelli është lojtar i Flamurtarit. Mbrojtës i majtë është përforcimi i dytë në skuadrën e trajnerit Ilir Daja. Më parë po nga Partizani kanë marrë mesfushorin Idriz Batha. Mbrojtësi i majtë u prezantua ditën e djeshme dhe më pas…

Merkato e Gegës, përforcime nga SHBA për Partizanin

Partizani ka afruar këtë verë vetëm dy lojtarë të afirmuar, mesfushorin Ardit Hila dhe sulmuesin Stefan Nikoliç. Për këtë të fundit pikëpyetjet janë të mëdha në fakt, për shkak të së shkuarës së tij problematike dhe faktit që nuk shënon…

Sytë nga infermieria, Gegën e shqetëson një titullar

Partizani po përgatitet për ndeshjen e kthimit ndaj Maribor në Slloveni, ndërkohë që trajnerin Skënder Gega para këtij takimi e shqetëson një lojtar i prapavijës. Ai është Egzon Belica, i cili nuk ka qenë nën urdhrat e stafit teknik në…

Maribori nuk e diskuton Partizanin, Zahoviç i qartë

Maribor është favorit ndaj Partizanit dhe kjo nuk do shumë mend. Në Slloveni shpesh mundohen të tregojnë respekt, por ka momente kur nuk e fshehin dot superioritetin e tyre. Drejtori sportiv, Zllatko Zahoviç, i cili beson se klubi i tij nuk…

Grekët nuk e duan më Bathën, nga paga te shqiponja arsyet

Idriz Batha nuk do të nënshkruajë me Larisën, pasi marrëveshja është prishur jo vetëm për shkak të kërkesave ekononime, por edhe të një fotoja të Bathës që bën shqiponjën. Klubi grek ka publikuar edhe mesazhin që sqaron gjithë historinë.…

Vllaznia e Partizani i thanë “jo”, firma e ndan me Karpin

Janë të shumtë ata lojtarë që kërkojnë të hyjnë në futbollin e madhe përmes Superiores. Njëri prej tyre ishte edhe sulmuesi Luis Kaçori, i cili në Shqipëri është testuar te Vllaznia dhe Partizani, por asnjëri prej këtyre dy klubeve nuk u…

Laçi drejt Ohrit, Partizani i lë kurbinasit në shtëpi

Laçi dhe Partizani janë dy ekipet shqiptare që do të marrin pjesë në Europa League së bashku me Luftëtarin. Ekipi i "demave" po zhvillon fazën përgatitore në Ohër, por ashtu siç ka ndodhur dhe me çdo ekip shqiptar që ka kryer përgatitjet…