Browsing Tag

Paolo Maldini

Maldini: Teo ndër tre më të mirët, ja e vërteta e Modriç

Paolo Maldini kërkon durim dhe saktësi. Marko Xhampaolo ka nevojë që përforcimet të vijnë sa më shpejt dhe drejtori teknik i Milanit po bën maksimumin për t’i plotësuar çdo dëshirë. Bashkë me Masarën dhe Boban po kryhet një punë e madhe,…

Zyrtarizohet dyshja Maldini-Boban, rinis ngritja e Milanit

Një Milan i ri po lind, duke rritur entuziazmin e tifozëve. Kuqezinjtë kanë zyrtarizuar emrat e rinj në postet kyçe drejtuese të klubit. Ashtu siç pritej, Paolo Maldini do të jetë drejtori teknik i ri i Milanit, ndërsa risia është…

Maldini nuk ndalet, synon dy përforcime të tjera

Rade Kruniç është goditja e parë e Milanit për sezonin e ardhshëm. Pesë gola dhe gjashtë asiste regjistroi mesfushori boshnjak gjatë sezonit të kaluar me Empolin dhe kuqezinjtë paguan 8 milionë euro për kartonin e tij. Paolo Maldini nuk…

Maldini merr vendimin, Milani i ri nis e merr formë

Milani ka lënë pas zhgënjimin e faktit që nuk u kualifikua në Champions. Kuqezinjtë pësuan ndryshime, Gatuzo dhe Leonardo u larguan, ndërsa Maldini ka marrë një vendim. Ish-kapitenit legjendar iu propozua roli i drejtorit teknik, i lënë…

Takim në sytë e drejtuesve, paqe mes Gatuzos dhe Bakajokos?

Milani nuk ka humbur kohë dhe ka zbritur në fushë gjatë paradites së sotme. Palestër për titullarët e fitores së mbrëmshme dhe stërvitje për pjesën tjetër. Të pranishëm kanë qenë dhe dyshja Leonardo-Maldini. Drejtuesit e “djallit” kanë…

Njeriu i derbeve, Paolo Maldini ia kalon gjithë… Milanit!

Derbi i Milanos po ofron dhe atmosfera në kampet e të dyja ekipeve ka prekur majat. Gabimet në këtë ndeshje nuk tolerohen dhe të gjithë duan të festojnë e të lumturojnë tifozët respektivë. Paolo Maldini është një legjendë e këtij sporti,…

Maldini: Milani, Anti-Juve? S’mund të bëhet ky krahasim

Në përfundim të sfidës midis Milanit dhe Napolit, zyrtari dhe ish-futbollisti legjendë i Milanit foli për mikrofonin e “Sky Sports” mbi projektin e skuadrës së tij, aspekt ku çalon Milani dhe diferencat që kanë kuqezinjtë me kryesuesit e…

Rabiot afër Milanit, Bierhof elozhe për Maldinin

Oliver Bierhof ka luajtur për tre sezone me Milanin, nga viti 1998 deri në vitin 2002. Sulmuesi gjerman, i famshëm për goditjet e tij me kokë, fitoi një titull kampion me kuqezinjtë, që në vitin e parë, sezon në të cilin shënoi 19 gola në…

Maldini: Milani i madh? Edhe Reali e pret!

Milani përballet me Realin e Madridit sonte në mbrëmje për trofeun Santiago Bernabeu. Në Spanjë kthehet dhe Paolo Maldini, këtë radhë në rolin e drejtuesit. Në një prononcim për “Sky Sport”, ish-kapiteni i kuqezinjve ka folur për ndeshjen,…

Nesta: Me Maldinin te Milani do mësojnë si të sillen

Alesandro Nesta është gati për të nisur sezonin e ri. Mbas një karriere fantastike si futbollist, njëri nga mbrojtësit më të mirë italianë dhe jo vetëm, ka nisur një tjetër karrierë, atë të trajnerit. Në fundin e sezonit të kaluar,…

Milani i së ardhmes u besohet legjendave

Leonardo ka nisur punën në shumë fronte. Lojtarë për të forcuar kontigjentin e Gatuzos, por edhe afrime në rolet drejtuese dhe menaxheriale të klubit. Siç raporton “Fox Sport”, braziliani po mendon të rikthejë te Milani, Frenk Rajkard.…