Browsing Tag

pajtim kasami

Ditë speciale për Lenjanin, urim shqip dhe yll në Zvicër

Kampionati në Zvicër ka nisur dhe në formacionin më të mirë (java e tretë) të publikuar nga Blick, ditën e sotme, janë përfshirë dy shqiptarë. Janë Ermir Lenjani dhe Pajtim Kasami ata që shkëlqyen në fundjavë dhe prestigjiozja zvicerane i…

Dita e Shqiptarëve: Kasami, Rashani dhe Hyka protagonistë

Kampionate të ndryshme në mbarë botën kanë filluar të hedhin hapat e parë drejt edicioneve të reja. Futbollistët shqiptarë s’mund të mungonin në spektaklin që ofron ky sport. Në Zvicër Pajtim Kasami i dha fitoren Sionit në përballjen ndaj…