Browsing Tag

Obamejang

“Presion” mbi Grizman, tre emra për sulmin e Barcelonës

Antuan Grizman do të largohet pas 5 vitesh nga Atletiko e Madridit. Sulmuesi francez  e shpalli vetë lajmin, ndërkohë që nuk dihet akoma klubi i tij i ardhshëm. Barcelona mbetet në avantazh, por për 28-vjeçarin ofertat janë të shumta.…

Zidan do një sulmues krahu, Perez “pazar” tek Arsenali

Lajmet se Reali do të hidhet në sulm për një anësor të djathtë ka disa ditë që qarkullon. Sot ka dalë në skenë emri i yllit të Arsenalit, Obamejang. Lojtari nga Gaboni ka treguar një nivel shumë të lartë me londinezët dhe sipas “Diario…

VIDEO | Obamejang show, Arsenali përmbys në 15 minuta!

Arsenali zhgënjeu në takimin në vajtje kundër francezëve të Rene, ku u mund 3 –1. Megjithatë skuadra londineze është kujdesur që të shlyejë gabimin përpara tifozëve të tyre në “Emirates”. “Topçinjve” i janë dashur vetëm 15 minuta për të…

Obamejang i “përbindshëm”, tripletë në 16 minuta (Video)

Pierr-Emerik Obamejang e ka nisur në mënyrë perfekte fazën përgatitore me skuadrën e Arsenalit. Sulmuesi i “Topçinjve” ka arritur të realizojë një tripletën golash në vetëm 16 minuta gjatë miqësores ndaj ekipit të “Boreham Wood” që militon…

Dortmundi shkatërron ‘Gladbahun dhe komandon Bundesligën

Borusia Dortmund e ka kthyer në tenis ndeshjen e sotme me Borusia M’Gladbahun. Skuadra verdhezi fitoi 6-1 në “Signal Iduna Park” me lehtësinë më të madhe, duke festuar edhe rikthimin e Gëces pas dëmtimit jo pak të dhimbshëm që pati pësuar…