Browsing Tag

Nicolo Barella

Një telefonatë bind Barelën, Interi rikthehet në garë

Ashtu si në fushën e blertë, edhe në merkato ndodhin surpriza nga më të ndryshmet. Interi ka kohë që po negocion me Nikolo Barelën, por të gjithë u befasuan kur Roma parakaloi zikaltrit. Tomazo Xhulini, presidenti i Kaljarit, deklaroi…

Barela i Romës, presidenti i Kaljarit zbulon prapaskenën

Tomazo Xhulini, presidenti i Kaljarit, ka folur për mesfushorin Nikolo Barela, i cili me shumë mundësi do të jetë pjesë e Romës. Numri një i klubit italian tregon se kishte një marrëveshje me Interin, por zikaltrit më pas nuk u bënë të…

Barela te Roma? Marota përgatit “hakmarrjen”

Interi ishte shumë pranë Nikolo Barelës, por organizatori sard është drejt kalimit te Roma. Diçka e tillë ka sjellë acarim dhe zhgënjim te zikaltrit, ndërsa Xhuzepe Marota po përgatit “hakmarrjen”. Sipas mediave italiane, Interi është…

Miliona nga Hong Kongu për Interin, gati dhurata për Spaletin

Pak kohë më parë doli lajmi i interesimit të një fondi nga Hong Kongu për blerjen e aksioneve të Interit, ndërsa klubi italian ka zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes. “LionRock Capital” ka blerë 31.05% të aksioneve të Interit, që i takonin…

PSG hap thesin për mesfushorin, Napoli ofertë talentit italian

Adrien Rabiot është pothuajse një lojtar i Barcelonës, ndërsa PSG ka gjetur zëvendësuesin e tij. Kampionët e Francës po kërkojnë prej kohësh një emër të madh për mesfushën e Tuhel. Objektivi i tyre është Alan i Napolit dhe “Corriere dello…