Browsing Tag

Neymar

Nejmar: Championsi është i joni, PSG-ja nuk jam vetëm unë

PSG-ja ia doli të triumfonte në “Old Trafford” pa yjet e sulmit Nejmar dhe Kavani. Sulmuesi brazilian ka folur për mediet braziliane, ku ka thurur elozhet për shokët e ekipit dhe trajnerin Tomas Tuhel. “PSG-ja do të jetë ekipi fituesi i…

Dëmtimi mban në ankth PSG, Nejmar rrezikon sezonin!

Dëmtimi i Nejmarit ka alarmuar PSG. Braziliani ra pre e lojës së fortë të kundërshtarëve në ndeshjen e kupës kundër Strasburgut dhe u dëmtua në kavilje e djathtë. Në fillim u fol se sulmuesi do të qëndrojë një muaj pushim, por ai mund të…

Dëmtim serioz, Nejmar në lot dhe PSG në panik

PSG fitoi mbrëmë 2-0 ndaj Strasburgut në Kupën e Francës, por në fund askush nuk e kishte mendjen te ndeshja, sepse fokusi ishte te dëmtimi i pësuar nga ylli brazilian Nejmar. Sulmuesi u dëmtua në kemben e djathtë pas një dueli me…

Zbulohet takimi sekret, Nejmar dëshiron rikthimin në Spanjë

Transferimi i Nejmarit nga Barcelona te PSG për shumën e 222 milionë eurove befasoi shumë tifozë të futbollit, por braziliani nuk ndihet i lumtur në kryeqytetin francez. “El Mundo Deportivo” komenton rreth të ardhmes së sulmuesit, i cili ka…

Nejmar i vërsulet gazetarëve: Idiotë të dezinformuar

Ylli i PSG-së Nejmar ka reaguar në lidhjet me lajmet që po qarkullojnë për të në mediet franceze. Në një emision të kanalit francez “France 2”, u përmend fakti se futbollisti brazilian përfitonte një bonus prej 375.000 Eurosh nëse…

“Dridhet” Nejmar, rrezikon deri në 6 vite burg

Nejmar u transferua te Barcelona në maj të vitit 2013 për shumën, që u raportua se ishte 57.1 milionë euro, megjithëse asnjë nga detajet nuk u zbulua si nga Barça ashtu dhe nga Santos. Nga ky transferim thuhet se prindërit e Nejmar kanë…

Nejmar sinjale rikthimi, te Barça nisin të shpresojnë

Verën e vitit të kaluar, më saktë në muajin gusht Nejmar Zhunior u bë lojtari më i shtrenjtë i historisë së futbollit. Plot 222 milionë euro të shpenzuara nga francezët e PSG, për Barcelonën dhe një kontratë faraonike për brazilianin, duke…

Djaloshi i vogël hyn në fushë, Nejmar bën gjestin fantastik

Nejmar njihet në botën e futbollit për popullaritetin e tij, sidomos tek të rinjtë. Pikërisht ditën e sotme në momentin kur Nejmar po zëvendësohej në fundin e takimit ndaj Renë, një djalosh ka hyrë në fushë për të përqafuar idhullin e tij.…

Klauzola sekrete për Nejmar, Kuri hedh poshtë gjithçka

Transferimi i Nejmar te PSG tronditi botën e futbollit, teksa u vendos një rekord i ri për transferimin më të shtrenjtë të bërë ndonjëherë. Nga 222 milionët që mori Barcelona ka pasur para për të gjithë. Një ditë më parë ka dalë lajmi se…

Nejmar mendon largimin, ka vetëm një dëshirë

Nejmar është objektivi kryesor i Realit të Madridit, por për ta marrë brazilianin duhet paguar një mal me para te francezët e PSG. Verën e shkuar në arkat e Barcelonës shkuan 230 milionë euro, teksa u pagua klauzola për të transferuar…