Browsing Tag

Neuer

Nojer apo Ter Shtegen? Joakim Lëv e ka të qartë zgjedhjen

Gjermania  do të nisë kualifikueset për Euro 2020 në sfidën ndaj Holandës në transfertë, teksa së fundmi trajneri Joakim Lëv bëri të ditur edhe të grumbulluarit për sfidën ndaj tulipanëve, si dhe miqësoren ndaj Serbisë. Numri një i…

Nojer: Bëmë shumë pak në sulm, ja si ma hodhi Mane

Manuel Nojer ka pranuar para gazetarëve se humbja ndaj Liverpulit ishte krejtësisht e merituar. Në fjalët për gazetarët pak minuta pas përfundimit të takimit, “gardiani” i Bajernit foli për golin e parë të Manes dhe analizoi se çfarë shkoi…

Nojer qetëson tifozët: Nuk e humbas Liverpulin

Një dëmtim në dorë bëri që Manuel Nojer të mos ishte i pranishëm në tre ndeshjet e fundit të Bajernit. Megjithatë, tifozët e bavarezëve s’duhet të shqetësohet pasi “gardiani” gjerman është i bindur se do të riaftësohet në kohë për të qenë i…

Bajernit i buzëqesh fati, Kovaç merr një super lajm

Bajerni i Mynihut u mund në fundjavë nga Bajern Leverkuzeni, çka shkaktoi që diferenca me kryesuesit e Dortmundit të shkonte në shtatë pikë. Megjithatë, java e re nisi me një lajm të mirë për kampionët në fuqi të  Bundesligës. Kapiteni i…

Lëv vendos piketat, Gjermania nis nga Nojer

Trajneri i kombëtares gjermane Joakim Lëv ështëi vendosur t’i japë besim të plotë Manuel Nojerit për të ardhmen. 58-vjeçari ka shpjeguar për televizionin ZDF se portieri mbetet numri 1 për momentin. Në Gjermani është hapur prej kohësh

Nga shiu në breshër, dëmtohet rëndë Nojer

Sikur të mos mjaftonte eliminimi i hidhur nga Liga e Kampioneve në Madrid, me polemika pa fund, Bajerni ka marrë edhe një lajm tjetër të keq. Portieri Manuel Nojer është dëmtuar rëndë dhe nuk do të luajë më këtë sezon. Ylli i…

Nojer operohet, por ia del kundër Realit

Bajerni e ka mendjen plotësisht te Champions League, aty ku në fazën çerekfinale do të ndeshet me skuadrën kampione në fuqi, Real Madridin, por në javët para dy supersfidave me madrilenët në Mynih lajmet nuk janë aspak të gëzueshme. Pas…