Browsing Tag

Nejmar

“Burg” për tre vite, PSG kërcënon ashpër Nejmarin

Nejmar po tenton gjithnjë e më tepër të afrojë veten me Barcelonën, duke i kërkuar drejtuesve të pranojnë ofertat e katalanasve. Ai nuk ka ardhur në stërvitje për plot dy javë dhe me kthimin e tij, veprimi i parë që ka bërë ka qenë një…

Paqe midis Nejmar dhe PSG, braziliani shkel në Paris

Marrëdhëniet midis klubit të PSG-së dhe Nejmar po shkojnë drejt normalizimit. Media francez e “RMC” raporton se braziliani është paraqitur ditën e sotme në ambientet e kompleksit stërvitor të kampionëve të Francës. Një javë më parë PSG…

Spekullimet mbi të ardhmen, “shpërthen” Nejmar

Nejmar na e tregon çdo ditë e më tepër se nuk dëshiron të qëndrojë në Paris. Braziliani kërkon me çdo kusht kthimin në Barcelonë. PSG po ja ben të vështirë rrugën për në “Camp Nou” brazilianit, me Barçën që nuk lëshon fill, pas mllefit që…

Efekti domino i Nejmar, braziliani prish punë në Bavari

Bajerni i Mynihut është në kërkim të zëvendësuesve të Roben e Riberi. Prej kohësh një nga emrat më të lakuar në Bavari është Leroi Sane. 23-vjeçari nuk pranon të rinovojë e kështu e ardhmja e tij pritet të jetë larg Mançesterit. Bajerni i…

“Kur isha te Barça, Mesi s’më linte të luaja”

Të kesh një lojtar të madh në skuadër është një privilegj i madh, por edhe një telash më shumë. Lojtarë si Mesi apo Ronaldo kanë nevojë për mbështetjen e gjithë skuadrës. Janë ata që e marrin peshën më të madhe, por i gjithë ekipi do të…

Nxehet debati, babai i Nejmar i kundërpërgjigjet PSG-së

Nejmar nuk është paraqitur në seancën e parë stërvitore të PSG. Sulmuesi është në Brazil. Siç raportojnë mediet evropiane, 27-vjeçari nuk dëshiron të kthehet më në Francë dhe pret arritjen e marrëveshjes mes PSG dhe Barcelonës. Kjo e…

Leonardo zbulon gjithçka: Nejmar e ka një çmim, presim oferta

Parisi po fillon të “vlojë”. Shkak për këtë është një ndër yjet më të mëdhenj të futbollit botëror, Nejmar Zhunior. Dy vite më parë u paguan 240 milionë euro për ta sjellë në kryeqytetin e Francës, shumë kjo rekord që është  ende në fuqi…

Plas te PSG-ja, klubi paralajmëron Nejmar: Do ndëshkohesh!

Përflitej prej kohësh se Nejmar u kishte kërkuar drejtuesve të PSG-së largimin pas vetëm dy vitesh në kryeqytetin e Francës. Ditën e sotme situata është bërë krejt e qartë me klubin parisien që ka dënuar mosparaqitjen e yllit brazilian në…

Dorëhiqet numri dy i Barçës, shkaku quhet Nejmar

Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Zhordi Mestre është dorëhequr nga posti i tij në klubin katalanas. Njoftimi është dhënë ditën e djeshme nëpërmjet një deklarate në faqen e internetit të skuadrës blaugrana, ku thuhet se Mestre ka paraqitur…

Takim kokë më kokë, ja ç’u tha mes Nejmar dhe Mesit

Argjentina, edhe pse ndoshta pa meritë të plotë, është eliminuar nga Brazili në gjysmëfinalet e Kupës së Amerikës. I munguari më i madh i këtij kompeticioni, Nejmar ishte i pranishëm në stadiumin Mineirao në mbështetje të kombëtares së tij,…

“Barcelonë, mos e rikthe Nejmarin! Ju tregoj pse!”

Barcelona është hedhur në sulm për të afruar Nejmar. Bisedimet me PSG-në po shkojnë mirë dhe katalanasit do të duhet të japin një lojtar dhe një shumë të konsiderueshme, por nën 200 milionë euro. Leonardo i ka bindur sheikët se rruga më e…

Në Spanjë lëshojnë bombën e radhës, akord Barça-Nejmar!

Nejmar dhe Barcelona kanë gjetur akordin dhe duket se kalimi i brazilianit në "Camp Nou" nuk është më një spekulim. Ditën e sotme në Spanjë raportojnë se katalanasit dhe braziliani kanë arritur akordin mes tyre dhe tashmë mbetet të bindet…

Nejmar papritur është penduar, do të kërkojë falje publike

Nejmar e do me çdo kusht kalimin te Barcelona. Braziliani dy vite më parë kaloi në mënyrën më të bujshme te PSG, duke e lënë ish-klubin e tij në një moment tepër të papritur. Ai transferim krijoi një kaos në “Camp Nou” dhe mërziti gjithë…

PSG me shpatulla pas muri, Barcelona çmenduri për Nejmar!

Nejmar dhe klubi i PSG tashmë i kanë ndërprerë marrëdhëniet. Braziliani ka kërkuar largimin dhe drejtuesit kanë rënë dakort për shitjen e tij. Barcelona është destinacioni i preferuar për 27-vjeçarin. Katalanasit janë udhëzuar nga Mesi për…

Çmimi i Nejmar në pikiatë, ja sa kushton sot braziliani

Nejmar u largua nga Barcelona për të dalë nga hija e Mesit dhe për të pasur pavarësi në arrtijet e ambicjes së tij për t’u bërë më i miri në botë. Braziliani mendoi se PSG ishte habitati i duhur për ta bërë këtë, por nuk ishte kështu.…

Nejmar apo Mbape? Përgjigja e Del Boske të lë pa fjalë

Reali i Madridit këtë merkato pritet të pësojë një revolucion. Dështimi i këtij sezoni e ka futur në aksion Florentino Perezin për të sjellë yje të rinj në “Santiago Bernabeu”. Emrat e Nejmar, Hazard dhe Mabape janë kryefjala e tifozëve të…

Nejmar, një rinovim dhe një dëshirë: shumë lëvizje te PSG

PSG nuk ka arritur ende të jetë konkurruese në Evropë dhe do të tentojë përsëri. Parizienët akoma nuk i kanë kapur gjysëmfinalet e Champions në epokën “Al-Kelaifi”. Ndërhyrjet në merkato shihen si diçka tepër e nevojshme, por është UEFA me…

Goditi tifozin, Nejmar mund të kthehet në… tetor!

Humbja e finales së Kupës së Francës solli zhgënjim dhe acarim nervash në kampin e PSG. Kampionët dështuan nga pika e penalltive dhe trofeu i dytë më i rëndësishëm shkoi në duart e Rene, që festoi gjatë me tifozët e saj. Nejmar nuk u…

Objektivi i Nejmarit, synon finalen e Kupës se Francës

Nejmar po kalon një periudhë të vështirë, ku ka që nga 23 janari i dëmtuar. Braziliani u dëmtua në ndeshjen ndaj Strasburgut në kupë dhe që atëhere nuk ka shkelur më në fushën e blertë. Periudha e rekuperimit të tij që llogaritur rreth 10…