Browsing Tag

Ndeshja

Pjesa e parë | Goli dhe strategjitë, flasin Hidi dhe Limaj

Kukësi e mbylli në avantazh pjesën e parë përballë Teutës, falë një goli të Rexhinaldos në minutën e 37’. Pas mbylljes së fraksionit të parë, për mikrofonin e “Supersport” folën portieri i Teutës, Isli Hidi dhe mesfushori i Kukësit, Vesel…

Gjoka: Nuk luajmë për Partizanin, ja situata me financat

Trajneri i Kamzës, Ernest Gjoka ka folur pas ndeshjes kundër Teutës për “Supersport”, ku tha se qëllimi i skuadrës së tij ishte të mos dilte pa pikë. Tekniku preku edhe temën e financave, si dhe skemën që përdori sot. Nuk la pa përmendur as…

Ahmataj: Po luftove merr rezultate, besojmë te mbijetesa

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj ka folur për “RTSH Sport” para ndeshjes së nesërme kundër Flamurtarit, një sfidë shumë e vështirë për skuadrën e tij. Megjithatë, trajneri u shpreh optimist për një rezultat pozitiv, si dhe për…

VIDEO | Ndalet Liverpuli, as Shaqiri nuk e ndihmon dot

Skuadra e Liverpulit po udhëheq kampionatin anglez prej disa javësh, madje dhe me distancë në pikë me ndjekësit e Mancester Sitit. Gjithsesi, dy barazime radhazi kanë hapur garën për kreun dhe Siti ndodhet vetëm tri pikë larg. Pas…

Mjafton Asani, Partizani vazhdon marshimin (VIDEO)

Partizani ka marrë një fitore shumë të vështirë përballë Kamzës, edhe pse në letër parashikohej një triumf i lehtë për “Demat”. Të besuarit e Gegës luajtën përballë një Kamze të gjysmuar, pasi plot 8 titullarë kanë bojkotuar sfidën dhe nuk…

“Dola veç për respekt”, Shehi i habit të gjithë

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi foli pas ndeshjes me Kastriotin. Për “Supersport”, në emisionin “Gol pas Goli”, timonieri i skuadrës korçare ishte dukshëm i zhgënjyer, pasi skuadra e tij nuk fiton prej 7 ndeshjesh, dhe ka plot 6 humbje…

VIDEO | Tirana përzë makthet, Kamza vajton një karton të kuq

Tirana ka arritur një fitore shumë të rëndësishme, duke mundur Kamzën në shtëpi me rezultatin 4-1. Fantastik Edon Hasnai me dy gola dhe një asist, ndërkohë që edhe Ngo e Doka vunë emrin në listën e shënuesve. Një ndeshje me dy fytyra për…

Kurthi i Laçit funksionon, Kukësi i largohet kreut (VIDEO)

Kukësi dhe Laçi u ndanë në barazim pa gola në sfidën mes tyre, kjo për meritë të dy portierëve, Frashëri dhe Selmani që ishin të pakalueshëm. Çyrbja, Shkurtaj, Xhixha dhe Jonuzi kishin rastet e tyre për të shënuar, por çdo gjë u mbyll e…

Shqipëri U-19 dhe Erzeni ndahen në “paqe”, mposhtet Besa

Shqipëria U-19 dhe Erzeni kanë luajtur sot një miqësore në Durrës, e cila është mbyllur me rezultatin 2-2. Të dyja ekipet i dhanë më shumë prioritet fazës së sulmit dhe në “Olympic Park”, u zhvilluar një ndeshje shumë e bukur. Për…