Browsing Tag

NBA

VIDEO | Kawhi Leonard tmerri i Bucks, përmbysje e Raptors

Toronto Raptors ka përmbysur MilwaukeE Bucks pas serisë së pestë të finaleve të Konferencës së Lindjes. Kanadezët triumfuan me rezultatin 99-105, në një ndeshje që nisi mirë për Bucks, të cilët shënuan 10 pikë më shumë në periodën e parë.…

VIDEO | Raptors perfekt ndaj Bucks, Kyle Lowry bën liderin

Toronto Raptors ka vendosur baraspeshën me Milwaukee Bucks, pasi ka fituar ndeshjen e katërt të serive të finaleve së Konferencës së Lindjes. Kanadezët triumfuan me rezultatin 120-102. Epërsia ishte e lehtë, por konstante. Raptors…

VIDEO | Super Kawhi Leonard, Raptors triumf në frymën e fundit

Toronto Raptors, mes shumë vështirësive, ia ka dalë të triumfojë ndaj Milwaukee Bucks dhe të ngushtojë diferencën në 1-2 në serinë e finaleve të Konferencës së Lindjes. Kanadezët arritën të shënojnë nëntë pikë më shumë në periodën e parë…

VIDEO | Raptors nuk rezistojnë dot, Giannis i papërmbajtshëm

Milwaukee Bucks kërkon të mbyllë llogaritë sa më shpejt, teksa ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Toronto Raptors me shifrat 125-103. Kanadezët bënë më mirë vetëm në periodën e tretë, që ishte e pamjaftueshme për të shmangur humbjen. Bucks…

VIDEO | Stephen Curry makineri, përmbys i vetëm Blazers

Golden State Warriors janë në rrugë të mbarë drejt finales së madhe, teksa kanë mposhtur edhe në ndeshjen e dytë Portland Trail Blazers. Një ndeshje mjaft e luftuar, që përfundoi me rezultatin e ngushtë 114-111. Miqtë e nisën më mirë dhe në…

VIDEO | Përbindëshi Giannis nuk pyet as për Raptors

Milwaukee Bucks ka fituar finalen e parë të Konferencës së Lindjes kundër Toronto Raptors dhe e ka bërë diçka të tillë në mënyrë dramatike, pasi përmbysi gjithçka në periodën e katërt. Një ndeshje që përfundoi me rezultatin 108-100, me…

VIDEO | Leonard nderon Raptors, Nuggets rikthen baraspeshën

Toronto Raptors dhe Denver Nuggets kanë triumfuar në ndeshjet e katërta dhe kanë vendosur balancën. Kanadezët ia dolën të mposhtnin Philadelphia 76ers me rezultatin 96-101, kurse Nuggets thyen Portland Trail Blazers 112-116. Kështu do të…

VIDEO | Giannis përmbys Celtics, CJ McCollum përbindësh

Milwaukee Bucks dhe Portland Trail Blazers kanë marrë kryesimin në serinë e gjysmëfinaleve të Konferencave në NBA. Giannis Antetokounmpo ishte i papërmbajtshëm në ndeshjen e tretë, teksa regjistroi 32 pikë, 8 asiste dhe 13 topa të…

VIDEO | Blazers i kundërpërgjigjet Nuggets, McCollum heroi

Portland Trail Blazers ka vendosur baraspeshën me Denver Nuggets, pasi ka fituar me rezultatin 90-97. Miqtë e nisën mirë takimin e dytë, duke arritur të krijojnë një diferencë prej 15 pikësh pas dy periodave të para. Reagimi i Nuggets në…

VIDEO | Super Jokiç thyen edhe Blazers, hakmerren 76ers

Toronto Raptors është thyer në takimin e dytë me Philadelphia 76ers. Rezultati i përgjithshëm i takimit ishte 89-94. Miqtë e nisën më mirë ndeshjen dhe në dy periodat e para realizuan 13 pikë më shumë. Kanadezët u munduan ta përmbysnin…

“Oh Zot, ia doli!”, kjo video po çmend rrjetin në SHBA!

Amerikanët duan sportet me përplasje, apo ato që emocionet i kanë më të shpeshta. Futbolli nuk hyn tek më të preferuarit për ta. Pas basketbollit janë të dashuruar. Nuk kanë arsye të mos jenë nëse sheh spektaklin që ofrohet në NBA.…

VIDEO | Warriors dominues, 76ers dhe Spurs përmbysin

Golden State Warriors ka rimarrë kryesimin në serinë e ndeshjeve “play-off”, pasi ka fituar 105-132 ndeshjen e tretë kundër Los Angeles Clippers. Një ndeshje e kontrolluar nga kampionët në fuqi, të cilët arritën ta mbyllnin periodën e parë…

VIDEO | Milwaukee Bucks “makineri”, Harden vendos rekord

Milwaukee Bucks, Boston Celtics dhe Houston Rockets kanë triumfuar edhe në përballjet e dyta të raundit të parë te serie “play-off”. Sigurisht kalimi në raundin tjetër duhet pritur, pasi dihet në NBA shpesh dhuron surpriza. Aktualisht gjëra…

VIDEO | NBA: Warriors fluturojnë me Curry, befasohen Raptors

Golden State Warriors e nisin mbarë pjesën më të bukur të garës në NBA. Tashmë po zhvillohet faza “Play-off” dhe kampionët në fuqi e kanë kaluar me sukses përballjen e parë me Los Angeles Clippers. Takimi përfundoi 121-104, me Warriors që…

VIDEO | Westbrook përbindësh, Raptors e Spurs nuk falin

Toronto Raptors ka triumfuar kundër Miami Heat me shifrat 117-109, ndërkohë që ranë në sy katër basketbollistë që realizuan më shumë se 20 pikë: Pascal Siakam (23 pikë), Norman Powell (23 pikë), Kawhi Leonard (22 pikë) dhe Danny Green (21…

VIDEO | Hap fals i Milwaukee Bucks, triumfojnë 76ers

Milwaukee Bucks është mposhtur nga Brooklyn Nets me rezultatin 128-133, në një ndeshje ku mungoi Giannis Antetokounmpo. Miqtë bënë një ndeshje të mirë, teksa shënuan të 10 basketbollistët që kishte në dispozicion stafi teknik. Më lart nga…