Browsing Tag

Napoli

Napoli me 5 yje, për Hysajn mjafton një pjesë

Napoli ka arritur fitoren e parë të turit të miqësoreve të kësaj vere. Pas disfatës 1-2 me Beneventon, të kaltrit kanë triumfuar me rezultatin 5-0 ndaj modestëve të Feralpizalo. Manolas ka gjetur golin e parë me Napolin, duke hapur sfidën…

Shkëmbim me Ikardin, propozimi i Napolit befason Konten

E ardhmja e Mauro Ikardit është mes Juventusit dhe Napolit. Sulmuesi ka mbyllur aventurën e tij me Interin dhe të gjithë po presin me padurim largimin e tij. Konte, drejtuesit dhe tifozët: askush nuk e do më ish-kapitenin. Juventusi po…

Interesim serioz, Hysajn e do surpriza e Champions Ligës

Kieran Tripier la Totenhemin për t’u transferuar tek Atletiko Madrid. 28-vjeçari firmosi një kontratë 3-vjeçare dhe është gati të nisë aventurën e re me ekipin e Diego Simeones. Shitja e lojtarit të kombëtares angleze detyron Totenhemin…

“Jam i lodhur nga vendi i dytë, Sarri nuk do e nisë mirë”

Vitet e fundit Napoli ka qenë kundërshtari më konkurues i Juventusit. Gjithsesi, ka qenë shumë pak për të ndalur “Zonjën e Vjetër” të triumfojë. Lorenzo Insinje mendon se ka ardhur momenti i duhur, që titulli të vijë në Napoli. Ai shprehet…

Napoli nuk bën ulje, Atletiko ndërpret bisedimet për Hysajn

Negociatat midis Napolit dhe Atletikos për kartonin e Elseid Hysajt janë ndërprerë. Sipas “Corriere Dello Sport” shkak për këtë është bërë refuzimi i klubit italian për ulur kërkesat që ata kanë për shërbimet e mbrojtësit shqiptar.…

Bomba nga Spanja! Zbulohet dëshira e Hames, nuk është Napoli

Të gjithë napolitanët presin gjithë “kërshëri” ardhjen e një prej lojtarëve më me klas në botë, Hames Rodrigez. Kolumbiani do të largohet nga Reali këtë verë, ku erdhi pas huazimit dyvjeçar te Bajern. Flitet shumë se kolumbiani dëshiron të…

Pasioni napolitan nuk jep efekt, Hames vendos për të ardhmen

Hames Rodrigez është ëndrra e madhe e Napolit, por dëshira për të jetuar në Madrid e tundon më shumë se pasioni unik i popullit napolitan. E ardhmja e fantazistit kolumbian është mes nënkampionëve të Italisë dhe Atletiko Madrid. “Marca”…

Hysaj-Atletiko Madrid, shifrat e marrëveshjes

Elseid Hysaj dhe Napoli janë drejt ndarjes. Mbrojtësi shkodran, i blerë tek Empoli për shumën e 6 milionë eurove, ka një klauzolë prej 50 milionë eurosh për t'u larguar jashtë Italisë. Gjithsesi në klubin italian e dinë mirë se pas sezonit…

Të gjithë presin Hames, Napoli përgatit goditjen e bujshme

Ndërkohë që tifozët po presin Hames Rodrigez, Napoli po kërkon një sulmues. Spanjolli Rodrigo refuzoi nënkampionët e Italisë, ndërsa Mauro Ikardi po pret Juventusin. Oferta e De Laurentis është tunduese, por argjentinasi synon transferimin…

Miliona për Interin dhe Ikardin, sot takimi vendimtar

Interi kërkon ta shesë, Ikardi pëlqen Juventusin, ndërsa sulmuesin po tenton ta “rrëmbejë” Napoli. Situata e argjentinasit është akoma në ajër, por gjithçka mund të zgjidhet në vijim. Klubi zikaltër nuk preferon t’ia shesë “armiqve” të…

Ançeloti: Hames? I shkon fanella e Napolit!

Hames Rodriges me shumë mundësi do të luajë në “San Paolo” sezonin e ardhshëm. Napoli dhe Real janë në përfundim të arritjes së marrëveshjes. Ançeloti nuk e fsheh aspak që të kaltrit duan madrilenin. Trajneri italian shprehet se me shuë…

E ardhmja e Hames Rodrigez, dy skenarët e fundit

Hames Rodrigez ende nuk e di se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Mesfushori kolumbian nuk u ble nga Bajerni i Mynihut, ndërkohë që gjatë këtyre ditëve Napoli është klubi që po këmbëngul më së shumti. Gjithsesi Reali i Madridit nuk pranon…

Napoli apo Atletiko? Reali merr vendimin për Hames Rodrigez

Hames Rodrigez është mes Napolit dhe Atletiko Madrid. Fantazisti kolumbian kërkohet me ngulm nga Karlo Ançeloti, por edhe Diego Simeone po bën të pamundurën për ta transferuar tek ekipi i tij. Lojtari 28-vjeçar (i mbush të premten)…

Maradona provon të bindë Hames, i komenton në “Instagram”

Ardhja e Hames Rodriges te Napoli është vetëm çështje ditësh. Real dhe klubi italian kanë arritur marëveshjen, me lojtarin që mezi pret bashkimin me Ançelotin. Të shumtë janë tifozët e entuziazmuar nga kjo lëvizje, që është një ndër më të…

Napoli mbetet vetëm, Hames bashkohet me Ançelotin

Hames Rodriges nuk është më një ëndërr, por një realitet i afërt në Napoli. Kolumbiani është “tranzit” në Madrid, me Perez që pret oferta për ta shitur. Mediet italiane raportojnë se Napoli është shumë pranë përfundimit të kësaj…

Hysaj jashtë listës së Napolit, nuk ka panik

Napoli nis ditën e nesërme përgatitjet për sezonin e ri. Ekipi i Karlo Ançelotit do të nisë stërvitjen dhe do të grumbullohet në Val di Sole. Trajneri ka shpallur listën e 25 lojtarëve, ndërsa bie në sy mungesa e Elseid Hysajt. Shkodrani…

Përforcohet Vijareali, rikthen mbrojtësin në Spanjë

Vijareal vuajti shumë për të qëndruar në La Liga sezonin e kaluar. Drejtuesit e klubit nuk dëshirojnë ta shikojnë më ekipin në ato ujëra dhe kanë vendosur të bëjnë një merkato cilësore. Gjatë ditës së sotme është prezantuar Raul Albiol.…

Hames Rodrigez te Napoli? Në Spanjë e bëjnë fakt të kryer

Hames Rodrigez është objektivi i madh i Napolit. Karlo Ançeloti pritet të bazojë ofensivën e ekipit të tij te fantazisti kolumbian i Real Madrid. Trajneri dhe 27-vjeçari kanë punuar së bashku te Reali e Bajerni dhe marrëdhëniet mes tyre…

“Hames është në listë, kemi piketuar dhe 5 mbrojtës”

Napoli po punon për t’i vënë Ançelotit lojtarë sa më cilësorë në dispozicion. Hames Rodriges është emri më i madh që mund të vijë në “San Paolo” këtë verë. Kolumbiani pas dy viteve huazim te Bajerni është kthyer në Madrid. Kryeqyteti…