Browsing Tag

Myrto Uzuni

Uzuni plot besim: Hajduku është rritur, por fitojmë ne

Në ndeshjen e fundit në kampionat Lokomotiva e Zagrebit fitoi 2-0 në shtëpi përballë Inter Zapresiç dhe Myrto Uzuni ishte autori i golit të parë për ekipin e tij. Goli i pestë në kampionat për lojtarin beratas, ndërsa ndeshja e radhës është…

Përmbysje e Lokomotivës, Uzuni tani si… Ronaldo

Lokomotiva e Zagrebit ka fituar 3-1 në miqësoren kundër modestëve çekë të Znojmo. Skuadra kroate e nisi me më të mirët ndeshjen, teksa titullarë ishin përzgjedhur si zakonisht Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati. Lokomotiva e mbylli pjesën e…

Basti i fituar, Uzuni merr një dhuratë speciale

Myrto Uzuni ka shpërndarë me fansat e tij në “Instagram”, automjetin e tij të ri, që ka një histori mjaft interesante nga pas. Në mbishkrimin e fotos, futbollisti beratas falënderon për “dhuratën” agjentin e tij  dhe e mbyll duke…

Formacioni i javës në Kroaci, shifrat që nderojnë Uzunin

Myrto Uzuni në mesjavë u ndëshkua me karton të kuq në çerekfinalen kundër Rijekës, por për të ka ardhur një vlerësim për takimin e kampionatit. Telesport.hr, referuar statistikave të regjistruara nga futbollistët javën e shkuar, e ka…

Uzunin nuk e ndal askush, sërish gol për Lokomotivën

Myrto Uzuni po përjeton momentin më të mirë të karrierës. 23-vjeçari i kombëtares kuqezi ka shënuar sot në përballjen kundër Sllaven Belupos. Uzuni ndihmoi Lokomotivën e Zagrebit të shmangte humbjen, duke shënuar në minutën e 80 të…

Festë për Myrto Uzunin, gëzon edhe Besir Demiri

Lokomotiva e Zagrebit nuk ndalet. Këtë herë ka mposhtur skuadrën e Istra me rezultatin minimal 1-0 dhe në fushë si zakonisht nga minuta e parë kanë qenë Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati. Ky i fundit la fushën e lojës në minutën e 65-të.…

Shkëlqeu në Kupë, Uzuni sërish në “top11”

Tjetër vlerësim për Myrto Uzunin. Beratasi, me dy asistet e dhënë dhe golin e shënuar në ndeshjen kundër Zadarit, është përfshirë në formacionin më të mirë të fazës së 1/16 në Kupën e Kroacisë. Sulmuesi anësor shënoi golin e barazimit për…

Në dashuri me Uzunin, ky postim i klubit flet qartë!

Myrto Uzuni u shit nga Laçi te Lokomotiva e Zagrebit për shumën e 350 mijë eurove dhe tanimë kartoni i tij kushton disa herë më shumë. Kurbinasit verën e ardhshme do të përfitojnë sërish, pasi zotërojnë ende 20% të kartonit. Paraqitjet e…

Kriza e golit, sulmuesit kuqezi as nuk po marrin minuta

Kjo fundjavë nuk ka qenë aspak e mirë për sulmuesit e kombëtares. Jo vetëm që asnjë nuk ka shënuar, por edhe minuta nuk kanë pasur. I vetmi që ka zbritur në fushë ka qenë Bekim Balaj. por edhe për shkodranin minutat ishin të pakta. Ai u…

Prapaskena | E zbulojnë në Kroaci, tre klube garuan për Uzunin

Myrto Uzuni është shpallur lojtari më i mirë i javës së 11-të në Kroaci, ndërkohë që mediat atje kanë shkruar pafund dhe e kanë vlerësuar beratasin. Në një shkrim të bërë se fundmi nga “Index.hr”, veçohet një fakt mjaft interesant. Të dy…

Prapaskena me Uzunin, gjiganti kroat e vëzhgoi në korrik

Myrto Uzuni po kërkohej gjatë verës nga disa klube. Panionios në Greqi e vëzhgoi nga afër sulmuesin anësor, ndërkohë që përfaqësues të këtij klubi ishin në Shqipëri dhe e ndoqën. Gjithsesi ata nuk ishin gati të përmbushnin kërkesat e klubit…

Uzuni i emocionuar: Do e mbaj mend gjithë jetën këtë datë!

Myrto Uzuni provoi të mbronte ngjyrat kuqezi të kombëtares. Në të shkuarën ishte aktivizuar me Shpresat, por tanimë trajneri Kristian Panuçi i dha mundësinë të luante me Shqipërinë e madhe. Një ëndërr e realizuar. “Datën 10 Tetor 2018…

Xhixha: Nuk kemi arritur asgjë, goli për… Uzunin

Redon Xhixha ishte “heroi” i Laçit në ndeshjen kundër Tiranës. Sulmuesi i ri shënoi golin e fitores, ndërkohë që pas ndeshjes në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport u shpreh se duhet të ulin kokën, pasi nuk kanë arritur asgjë. FITORJA…

Ftesa në kombëtare, elozhe nga Lokomotiva për Uzunin

Myrto Uzunit iu plotësua një dëshirë e kahershme për të qenë pjesë e kombëtares. Trajneri Kristian Panuçi e përfshiu në listë për ndeshjet me Jordaninë (10 tetor) dhe Izraelin (14 tetor) dhe beratasi mezi pret të debutojë. Fjalë të mira…

VIDEO | Sprinti i Uzunit dhe pasimi perfekt, mahniten në Kroaci!

Myrto Uzuni është ende në kërkim të golit të parë në Kroaci me  Lokomotivën e Zagrebit, por që në debutim ka arritur të asistojë. Vlerësimet nga mediat vendase kanë qenë pozitive dhe deri më tani beratasi është aktivizuar në tre takime të…

Surpriza me Uzunin, i gjejnë rol të ri në Kroaci

Myrto Uzuni është transferuar në Kroaci te Lokomotiva e Zagrebit dhe ka debutuar javën e shkuar, madje duke luajtur 90 minuta në fitoren e marrë në transfertë kundër Salven Belupo. Beratasi madje dha edhe asisitin e golit të pestë. Ajo…

Uzuni zbulon numrin në fanellë, titullar menjëherë

Myrto Uzuni është transferuar në Kroaci te Lokomotiva e Zagrebit, që jo më kot ka ofruar për të plot 350 mijë euro. Futbollisti nga Berati ka publikuar fanellën e tij dhe te skuadra e re do të mbajë numrin 21. Stafi teknik ndërkohë i…

Merkato, si i erdhën Superiores 2 milionë euro

Superiorja sjell të ardhura edhe nga jashtë. Shitja e lojtarëve është një mundësi e mirë e klubeve tona për të pasur financa të shëndosha. Vitet e fundit janë transferuar disa futbollistë nga kampionati ynë dhe janë arkëtuar shifra të…

Vjen edhe firma, ju prezantojmë “kroatin” Myrto Uzuni

Myrto Uzunit i mjaftoi vetëm një sezon në Superiore dhe më pas në Europë për t’u transferuar jashtë vendit. Beratasi verën u shkuar u ble nga Laçi tek Apolonia dhe me bardhezinjtë ai bëri një kampionat të mirë, duke shënuar 10 gola në…

Uzuni transferohet në Kroaci, ja kush e zëvendëson te Laçi

Myrto Uzuni e mbyll në mënyrën më të mirë me Laçin dhe tashmë do të luajë në Kroaci me Lokomotivën e Zagrebit. Sulmuesi anësor i kurbinasve shënoi dje një gol me Skënderbeun, ndërkohë që me Anorthosis Famagusta realizoi golin e kualifikimit…

E ardhmja e Myrto Uzunit, e hëna vendimtare

Myrto Uzuni mund të jetë lojtari i radhës që lë Kategorinë Superiore për një kampionat më të mirë. Sulmuesi anësor i Laçit, pas një sezoni të mirë me kurbinasit, u kthye në një objektiv për disa klube të huaja. Beratasi bindi edhe në…

Rasti Myrto Uzuni dhe guximi për Niko Zisin

Dy vite e gjysmë te Apolonia dhe Laçi bëri atë që se bëri asnjë ekip: pagoi për kartonin e Myrto Uzunit. Pashk Laskës i kishte ikur njëherë mundësia ta merrte anësorin nga Tomori dhe e pagoi me para gabimin e parë. Gjithsesi nuk ka dalë i…

Takim për Uzunin, miliona në tavolinë për Laçin

Myrto Uzuni për herë të parë të enjten realizoi një gol në kupat e Europës dhe i dha Laçit kualifikimin në turin e dytë. Anorthosis Fagamusta u kalua me sukses dhe tanimë misioni është të zhvillohet një tjetër paraqitje dinjitoze edhe ndaj…

Reklama e Uzunit, kilometra e gol në sytë e “skautëve”

Myrto Uzuni shënoi një gol me vlerën e 260 mijë eurove. Beratasi realizoi në fitoren e Laçit kundër Anorthosis dhe bardhezinjtë do të luajnë në turin e dytë të Europa League, këtë herë ndaj norvegjezëve të Molde. Sërish rivali është…