Browsing Tag

Miqesore

Konte gati për duelin me Juven: Ja çfarë pres nga Interi im

Interi do të luajë nesër në orën 13:30 përballë Juventusit për International Champions Cup. Një duel më shumë se miqësore. Antonio Konte do të vihet kundër të kaluarës, por ai e ka mendjen tek Interi. Trajneri zikaltër ka folur rreth…

Nis epoka Sarri, Juventusi dhe Totenhemi zgjedhin titullarët

Juventusi është gati të shkruajë një kapitull të ri me Mauricio Sarrin në pankinë. Ish-trajneri i Çelsit është një tip ndryshe dhe i tillë do të jetë dhe futbolli i tij. Më shumë guxim, fantazi dhe lojë në sulm. Kontingjenti është i…

VIDEO | Bind Atletiko, debutojnë me gol dy blerje

Atletiko e Madridit duket se do vazhdojë të jetë e njëjta edhe pas gjithë atyre largimeve. Skuadra e Simeones ditën e sotmë ka provuar veten ndaj Numanças, skuadër që aktivizohet në La Liga 2. Bardhekuqtë kanë bindur në provën e tyre të…

VIDEO | Monako jep shenja jete, mund me vështirësi Valencian

Ndeshjet miqësore të ekipeve evropiane nuk kanë të mbaruar në këtë fazë parasezonale, me qëllim arritjen e kushteve më të mira fizike. Monako dhe Valencia ka qenë ndeshja e radhës e zhvilluar me këtë qëllim. Më në fund Monako ka treguar…

Mbyllet në paqe, s’ka fitues mes Tiranës dhe Renovës

Tirana luajti sot një miqësore përballë Renovës, takim që u mbyll i barabartë në shifrat 2-2. Për bardheblutë e drejtuar nga Ardian Mema, shënoi Gentian Muça me penallti dhe një autogol i lojtarëve të Renovës, ndërsa në krahun tjetër,…

Napoli me 5 yje, për Hysajn mjafton një pjesë

Napoli ka arritur fitoren e parë të turit të miqësoreve të kësaj vere. Pas disfatës 1-2 me Beneventon, të kaltrit kanë triumfuar me rezultatin 5-0 ndaj modestëve të Feralpizalo. Manolas ka gjetur golin e parë me Napolin, duke hapur sfidën…

Miqësore luksi, Shqipëria e Bushit përballë Francës

Miqësore luksi për Shqipërinë U21, që në kualifikueset e Europianit ka në skuadër ekipe si Anglia dhe Austria. Me këta të fundit është në program ndeshja e radhës, por më parë do të zhvillohet testi miqësor me Francën më datë 5 shtator.…

Kallaku e Bushiç nderojnë Teutën, mbyllet faza përgatitore

Teuta ka mbyllur fazën përgatitore në Bullgari me një miqësore ndaj Septemvri  Sofias, ekip që vitin e kaluar ishte pjesë e kategorisë së parë bullgare. Skuadra e Bledi Shkëmbit regjistroi një fitore me shifrat 2 – 0. Golat për durrsakët…

Prova gjenerale, rival bullgar për Teutën e Shkëmbit

Teuta do të zhvillojë tjetër miqësore në Bullgari. Këtë herë përballë durrsakëve do të vihet ekipi i FK Septemvri Sofia, që garon në ligën e dytë bullgare. Kjo sfidë do t’i vlejë trajnerit Bledi Shkëmbi dhe skuadrës së tij para ndeshjes me…

Fitore befasuese, Partizani thyen polakët e Krakovia

Partizani largohet nga Sllovenia me fitore, pasi ka mundur polakët e Krakovia me rezultatin minimal 1-0. Të kuqtë kishin bërë ndryshime në formacion, teksa në sulm ishte pozicionuar Çinari dhe në krahun e majtë të prapavijës Esin Hakaj.…

Teuta e frikshme, triumfon bindshëm përballë ekipit maqedonas

Teuta ka luajtur sot një miqësore përballë skuadres maqedonase, Akademia Pandev dhe “Djemtë e Detit” kanë marrë një fitore bindëse 4-1. Një dopietë e Bushiç dhe golat nga Kallaku e Beqja vendosën fatet e takimit. Ndeshja nisi shumë mirë…

VIDEO | Partizan zhgënjyes, “Demat” munden në miqësore

Partizani luajti sot një miqësore përballë skuadrës slovene, NS Mura, takim në të cilin u mund 2-1. “Demat e Kuq” prodhuan shumë pak në këtë takim dhe raste të pastra për gol nuk arritën të krijonin, pavarësisht se trajneri i ri, Franko…

VIDEO | Telushi nuk pyet, sherr dhe në miqësore

Partizani e nis sezonin e ri me një miqësore përballë ekipit slloven, NS Murës. Kjo ishte dhe ndeshje e parë e trajnerit italian, Franko Lerda në krye të “Demave”. Trajneri i ri hodhi në fushë formacionin më të mirë, duke mos kursyer asnjë…

Laçi e ka pisk, Ber Sheva duket e frikshme

Hapoel Ber Sheva ka marrë një fitore bindëse 0-3 përballë ekipit polak, Legia Gdanks, duke mos e vënë në diskutim asnjëherë takimin. Kundërshtari i Laçit në kualifikueset e Europa League duket në një formë të shkëlqyer dhe rezultati i…

Progni nuk mjafton, Teuta mposhtet nga skuadra bullgare

Teuta ka zhvilluar takimin e dytë miqësor në Bansko të Bullgarisë. Skuadra e Bledi Shkëmbit është mundur 2 – 1 nga Botev Vratsa, ekip ky që militon në ligën e parë bullgare. Ekipi bullgar ka shënuar i pari në minutën e 10-të me Valçev.…

Femrat kuqezi të pathyeshme, fitojnë miqësoren e radhës

Shqipëria e Femrave ka marrë një tjetër fitore sot, përballë Maqedonisë së Veriut, sfidë e zhvilluar në Ohër. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-0 në favor të futbollisteve kuqezi, falë golave të Bajraktarit në minutën e 8’ dhe Krasniqit…

Mjafton Broja, Shpresat kuqezi mposhtin Uellsin

Shqipëria U21 ka luajtur një miqësore sot përballë bashkëmoshataravë te Uellsit, sfidë që është mbyllur 2-1 në favor të kuqezinjve. Të dy golat për të besuarit e Alban Bushit janë shënuar nga sulmuesi i akademisë së Çelsit, Broja.…

Dy miqësore për Teutën, Shkëmbi provon të gjithë lojtarët

Teuta ka bërë një sezon të mirë deri më tani, ndodhen në vend të tretë në kampionat dhe në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë. Një skuadër e riformatuar nga fillimi këtë sezon duket në rrugën e duhur dhe ka lojtarë që premtojnë shumë për të…