Browsing Tag

Milan

Milani sakrifikon Kutronen, kërkon me çdo kusht mesfushorin!

Mesfusha është reparti kryesor ku do të fokusohet merkato e Milanit gjatë kësaj merkatos së kësaj vere. Drejtuesit e “djallit” ëndërrojnë transferimin e uruguaianit të Arsenalit, Lukas Torreira, por gjasat që mesfushori shtatshkurtër të…

Objektivi i madh i mbrojtjes, Milani merr lajmin e mirë

Negociata kanë nisur dhe akordi mund të arrihet. Milan dhe Dejan Lovren janë afër njëri tjetrit. Kuqezinjtë kërkojnë një mbrojtës me eksperiencë për të formuar një dyshe të fortë me kapitenin Romanjoli. Kroati është ndër të preferuarit.…

Torreira edhe më pranë Milanit, shkak është… e dashura!

Milani pritet që të nisë një epokë të re sezonin e ardhshëm, teksa përveç emërimit të Paolo Maldinit si drejtor teknik dhe rikthimit në klub të Boban, pritet që të zyrtarizohet edhe trajneri i ri, i cili do të jetë Marko Xhampaolo.…

Zyrtarizohet dyshja Maldini-Boban, rinis ngritja e Milanit

Një Milan i ri po lind, duke rritur entuziazmin e tifozëve. Kuqezinjtë kanë zyrtarizuar emrat e rinj në postet kyçe drejtuese të klubit. Ashtu siç pritej, Paolo Maldini do të jetë drejtori teknik i ri i Milanit, ndërsa risia është…

Maldini nuk ndalet, synon dy përforcime të tjera

Rade Kruniç është goditja e parë e Milanit për sezonin e ardhshëm. Pesë gola dhe gjashtë asiste regjistroi mesfushori boshnjak gjatë sezonit të kaluar me Empolin dhe kuqezinjtë paguan 8 milionë euro për kartonin e tij. Paolo Maldini nuk…

Lovren te Milani? Liverpuli i vendos çmimin

Dejan Lovren duket se do të jetë lojtar i Milanit. Mbrojtësi kroat nuk shihet më si titullar te “The Red” dhe largimi i tij duket çështje ditësh. Skuadra e favorizuar për të marrë shërbimet e tij, është Milani, që kërkon me ngulm shërbimet…

Përforcohet Milani, mesfushori firmos për 4 sezone

Skuadra e Milanit ka nisur me kohë të mendojë për merkaton, por lojtarët e afruar te kuqezinjtë kanë munguar. Problemi më i madh mbetet mesfusha, pasi Bakajoko është rikthyer te Çelsi dhe po studiohet për një lojtar që do t’i mbulojë këto…

Milani e kërkoi, Tare merr vendimin final

Përpjekjet e Milanit për t’i marrë Lacios Igli Taren kanë rezultuar të kota. Një emër si Milani sigurisht që do tundonte çdokënd, por drejtuesi shqiptar i ka thënë shpesh se Lacio për të është më shumë se një klub. Sipas “Sky Sports”,…

Tare drejt Milanit? “Dorëzohet” Klaudio Lotito!

Lidhja midis Igli Tares dhe Klaudio Lotitos është shumë e fortë, por interesimi i Milanit për shqiptarin është serioz dhe presidenti i Lacios po mendon më të keqen. Paolo Maldini preferon 45-vjeçarin si drejtor sportiv të Milanit dhe si…

Milani dorëzohet për sulmuesin e Romës, i beson Kutrones

Në muajt e fundit, Milani është konsideruar si një destinacion i mundshëm për sulmuesin e Romës, Patrik Shik. Çeku nuk e ka justifikuar investimin e tij te Roma, me klubin kryeqytetas që dëshiron ta shesë atë. Milani ishte një nga skuadrat…

Partizani, Milani dhe Edi Reja: Igli Tare “flet pa doreza”

Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, po lakohet shumë për të ndryshuar klub dhe për të kaluar te Milani. Vlonjati nuk ka shumë dëshirë të flasë për zërat e merkatos në lidhje me të, por nuk i mbyll dot derën kuqezinjve. Tare flet edhe për…

Giampaolo drejt zyrtarizimit, ja si do luante Milani i tij

Emërimi i Marko Xhampaolos në postin e trajnerit të Milanit duket çështje ditësh, apo edhe orësh, ndaj mediat në Itali mundohen të analizojnë si do luajë Milani i ardhshëm. Gazzetta dello Sport shkruan se trajneri abrucez do të ndahet…

Maldini merr vendimin, Milani i ri nis e merr formë

Milani ka lënë pas zhgënjimin e faktit që nuk u kualifikua në Champions. Kuqezinjtë pësuan ndryshime, Gatuzo dhe Leonardo u larguan, ndërsa Maldini ka marrë një vendim. Ish-kapitenit legjendar iu propozua roli i drejtorit teknik, i lënë…

Gatuzo në treg, fillojnë bisedimet me klubin italian

Xhenaro Gatuzo nuk mundi të rikthente Milanin në Champions League gjatë dy sezoneve që kalabrezi u vu në krye të bankinës së “djallit”. Megjithatë, 41-vjeçari ka dalë në një farë mënyre i fituar nga kjo eksperiencë pasi vlera e tij në…

Inzagi shtyn pushimet, synon me çdo kusht stolin e Milanit

Sipas raportimeve të fundit nga Italia, Simone Inzagi ka vendosur që të shtyjë pushimet e tij në Amerikë. Arsyeja? Synon t’i bashkohet Milanit me çdo kusht. Rivali i vetëm për stolin kuqezi, për momentin është vetëm Marko Xhanpaolo.…

Pasardhësi i Gatuzos, Gazidis nis kontaktet me trajnerin e ri!

Milani dhe Xhenaro Gatuzo i ndanë rrugët e tyre një ditë më parë, me trajnerin italian që u largua nga stoli i kuqezinjve. Tashmë kanë nisur përgatitjet për Milanin e ri dhe çështja e parë që duhet zgjidhur është ajo e trajnerit të ri.…

Zyrtare: Dorëhiqet Gatuzo, Gazidis jep deklaratën befasuese

Tashmë gjithçka është zyrtare: Xhenaro Gatuzo nuk do të jetë më trajner i Milanit. Strategu italian është larguar nga drejtuesit e “Djallit” dhe dështimi për t’u kualifikuar në Champions League këtë sezon, duket se i ka kushtuar pankinën…

ZYRTARE | Vjen dorëheqja e radhës te Milani

Pak orë pas dorëheqjes së Xhenaro Gatuzos nga posti i Trajnerit, te Milani ka ardhur një tjetër dorëheqje. Drejtori sportiv Leonardo u kërkoi drejtuesve të lartë të klubit italian që bashkëpunimi mes tyre të mbyllej, kërkesë kjo që është…

Çeh do largohet, Leno nuk bind: Arsenali hedh sytë nga Serie A

Arsenali po kërkon për një portier. Kontrata e Pitër Çeh përfundon në fund të sezonit, ndërsa gjermani Leno nuk bind. Drejtuesit e klubit po punojnë për të gjetur një gardian cilësor dhe kanë piketuar një të tillë. Ai luan në Serie A dhe…

Milani mbetet në Europa League, Gazidis premton revolucion

Milani dështoi, ky është përfundimi i sezonit 2018/19 për kuqezinjtë, që nuk kanë asgjë justifikim për vendin e pestë në kampionat. Shefi ekzekutiv i Milanit, Ivan Gazidis, ka komentuar mbylljen e sezonit dhe ka paralajmëruar revolucion:…

VIDEO: Milani fundoset brenda pak minutash, vendoset Champions-i

Milani, Interi dhe Atalanta luftuan në distancë për dy vende në renditje, vendin e tretë dhe të katërt, që të çojnë në Champions League. Kuqezinjtë e Gatuzos udhëtuan drejt SPAL-it, ndërsa Interi priti në “San Siro” Empolin. Edhe Atalanta…