Browsing Tag

Migjen Basha

Guri e Basha zëvendësues, Lila i gëzohet pikës nga stoli

Sindrit Guri nuk ka mundur ta ndihmojë Ostenden në shmangien e humbjes kundër Gent, skuadër që në verë tentoi ta blinte nga Kukësi. Shkodrani e nisi nga stoli takimin e sotëm dhe në minutën e 66-të u aktivizua në vend të Sakala. Takimi në…

Basha: Skema e re do kohën e vet, në Izrael për fitore

Migjen Basha ka folur në konferencën për shtyp, duke komentuar miqësoren kundër Jordanisë, ndeshjen e ardhshme me Izraelin në transfertë për Nations League dhe shiritin e kapitenit. Mesfushori i Aris nuk u aktivizua në ndeshjen e mbëmshme,…

Durmishaj fiton duelin me Mavrajn, feston Mihaj

Derbi shqiptarësh në Greqi dhe në fund fitorja ka shkuar për Fiorin Durmishajn, i cili kishte përballë Mërgim Mavrajn dhe Migjen Bashën. Sulmuesi nuk arriti të shënojë për skuadrën e tij, por ishte Dominguez që realizoi në fund të pjesës së…

E konfirmuar, Migjen Basha të dielën kryen vizitat mjekësore

Migjen Basha do të provojë një eksperiencë të re dhe tashmë është konfirmuar gjithçka, pasi vetë mesfushori ka folur. Gjithsesi ende nuk është zyrtare dhe gjithçka pritet të sqarohet të dielën, kur edhe 31-vjeçari do të jetë në Selanik për…

Në radhë për Migjen Bashën, tjetër opsion për mesfushorin

Migjen Basha ende nuk ka vendosur për të ardhmen. Deri më tani janë lakuar disa klube që e duan, madje “SportEkspres.com” prej kohësh ka raportuar për një ofertë konkrete nga izraelitët e Makabi Haifa. Së fundmi në skenë doli edhe Arisi i…