Browsing Tag

Mesi

Realizoi 400 gola në La Liga, Mesi: Jam ende i uritur!

Ylli i Barcelonës, Lionel Mesi prej më shumë se dy dekadash po mahnit botën e futbollit me paraqitjet e tij. Fenomeni argjentinas ka thyer rekord pas rekordi dhe duket se me largimin e Kristiano Ronaldos, La Liga i përket vetëm atij.…

VIDEO | Barça merr tri pikët, Mesi vendos rekordin historik

Barcelona mundi me rezultatin 3 – 0 Eibarin dhe vazhdon të mbajë pesë pikë larg ndjekësit e Atletiko Madrid. Suarez ishte lojtari më i mirë i takimit me dy gola dhe një asist, por skenën e merr sërish Leo Mesi, i cili me finalizimin e tij…

Mesi “përbindësh”, askush si ai deri më tani

Leo Mesi është një gjeni i futbollit, ose siç shumëkush mendon ai është një jashtëtokësor. Jemi mësuar tani që të shohim lëvizje dhe gola të magjishëm nga argjentinasi, i cili e ka fituar 5 herë Topin e Artë. Edicioni 2018-2019 ka nisur…

VIDEO | Barça vazhdon marshimin, Atletiko qëndron nga pas

Barcelona nuk la vend për surpriza, teksa mundi në “Camp Nou” Selta Vigon me rezultatin  2 – 0. Për Barçën shënuan Dembele dhe i zakonshmi Mesi, i cili në tre ndeshjet e fundit në La Liga ka gjetur gjashtë herë rrugën e rrjetës.…

Arbër Zeneli krahasohet me Mesin, Kuaresma e Suso më lart

Arbër Zeneli është një prej lojtarëve që po shkëlqen në Holandë. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës ka arritur që të jetë protagonist në shumë ndeshje, duke e gjetur rrugën e rrjetës në tre raste, por duke shërbyer dhe 7 herë topin e fundit…

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që kishte fituar çmimin prestigjioz. Bullgari triumfoi në vitin 1994, duke lënë pas një dyshe ikonike si: Roberto Baxho dhe Paolo Maldini.…

Lajm i keq për Interin, Barça rikuperon Mesin

Leo Mesi mund të ketë minuta këtë mesjavë. Argjentinasi kishte pësuar një dëmtim në krah, megjithatë siç behet me dije nga vetë klubi katalanas ai do të grumbullohet për ndeshjen e kësaj mesjave me Interin. Gjërat kanë shkuar mirë për…

“Mbape dhe Nejmar janë pasardhësit e Mesit e Ronaldos”

Kristiano Ronaldo dhe Leo Mesi. Ky ka qenë dueli i viteve të fundit. argjentinasi dhe Portugezi kanë diskutuar mes tyre të gjithë trofetë individual, edhe pse herë pas here janë ngacmuar nga lojtarë që vërtetë kanë pasur cilësi, por…

Ikardi: Mëkat që s’do luajë Mesi, më i miri në botë

Mauro Ikardi rikthehet në Barcelonë shtatë vite mbasi bëri valixhet për në Itali, ku iu bashkua skuadrës së Sampdorias. Sulmuesi argjentinas foli në konferencën për shtyp para takimit të nesërm ndaj ekipit ku u formua në vitet e…

Runi: Mesi është më i mirë se Ronaldo!

Uejn Runi po luan sezonet e tij të fundit në MLS në Amerikë. Sulmuesi ka komentuar sot edhe në lidhje me lojtarin më të mirë që ai ka takuar dhe duket se nuk ka asnjë dyshim. Sipas anglezit, Mesi është më i mirë se Ronaldo, ndonëse me…

Maradona: Mesi duhet të japë dorëheqjen, nuk e meritojmë

Lionel Mesi ka ndërmarrë një pushim 6-mujor nga kombëtarja e Argjentinës. “Pleshti” është ankuar shpesh herë se populli dhe mediet në Argjentinë nuk e vlerësojnë atë çfarë ai ka dhënë për kombëtaren “albiceleste” gjatë 12 viteve të fundit.…

Pujol: Modriç është i mirë, por nuk ka si Mesi!

Karlos Pujol ka komentuar zgjedhjen e Luka Modricc si lojtari më i mirë nga FIFA. Ish-lojtari i Barcelonës e ka vlerësuar lojtarin e realit, por sërish ka theksuar se më i mirë i në botë është “pleshti”, të cilin e ka pasur shok skuadre për…

Mesi arrogant, refuzon të përshëndesë gjyqtarin

Leo Mesi mund të jetë lojtari më i mirë në botë, por kur vjen puna tek nervat nuk është dhe aq jashtëtokësor. Barcelona e tij nuk arriti që të merrte më shumë se një pikë ndaj Zhironës. Pleshti shënoi golin e parë, por më pas miqtë…

Mesi i pandalshëm, thyen një tjetër rekord

Leo Mesi ka vendosur aq shuam rekorde sa do duhej jo pak kohë që të numërohen dhe të veçohen statistikat e tij. E gjithë karriera e Mesit është rrotullar tek Barcelona, teksa ka plot 18 vite që përfaqëson ngjyrat blaugrana. “Pleshti”…

Lopetegui: Modriç, më i mirë se Ronaldo dhe Mesi!

Julen Lopetegui e ka nisur sezonin në mënyrë të mirë deri diku, pasi llogarisim këtu humbjen e Superkupës së Evropës në derbi ndaj Atletikos. Gjithsesi Reali i tij ka arritur 3 fitore dhe një barazim në kampionat, si dhe triumfin e fundit…

VIDEO / Mesi i magjishëm, Barcelona shpartallon PSV-në

Barcelona ka bërë detyrën në ndeshjen përballë PSV-së, duke mundur vizitorët nga Holanda me rezultatin 4-0. Një 90 minutësh që foli në çdo moment për kampionët e Spanjës, të cilët treguan se hendeku midis tyre dhe kundërshtarëve është në…