Browsing Tag

mesfushori

Laçi merr lajmin e keq, Elvi Berisha rikthehet në prill

Skuadra e Laçit do të luajë kundër Kastriotit ditën e diel, një transfertë shumë e vështirë për kurbinasit. Përveç vështirësisë së takimit, trajneri Prenga duhet të bëjë edhe pa shërbimet e mesfushorit anësor, Elvi Berisha. 19-vjeçari u…

Fabregas nuk e harron Çelsin, tifoz i bluve edhe në… Spanjë!

Sesk Fabregas u largua nga Çelsi në janar për t’iu bashkuar Monakos në Francë, pas katër sezoneve e gjysmë të mbushur me suksese. Dy tituj Premier Lige, një Kupë FA dhe një “Carabao Cup” ka fituar spanjolli me fanellën e Çelsit, duke kaluar…

VIDEO | Cikalleshi titullar, Qose i shkëlqyer në Sllovaki

Kristi Qose dhe Sokol Cikalleshi kanë qenë titullarë sot për skuadrat e tyre. Sulmuesi 28-vjeçar nuk arriti të ndihmojë skuadrën e Akhirsarsporit të triumfojë përballë Ankaraguçu dhe ndeshja u mbyll në barazim 0-0. Kjo pikë nuk i shërben…

VIDEO | Lajme të mira për Klop, rikthehet ylli i skuadrës

Sezoni futbollistik është futur në fazën më të ngarkuar dhe ndeshjet janë çdo tri ditë për skuadrat elitare të Europës. Edhe Liga e Kampionëve është futur në fazën më të rëndësishme, ajo me eliminim direkt dhe të gjithë trajnerët do të…

Vajushi: Dua të iki sërish jashtë, ja pse zgjodha Teutën

Mesfushori i ardhur me bujë te Teuta, Armando Vajushi ka filluar të gjejë formën e tij optimale dhe të kryejë seancat e plota stërvitore. 28-vjeçari foli sot për “RTSH Sport”, ku pranoi se dëshira e tij është që të largohet sërish jashtë.…

Vajushi te Teuta? Trajneri Shkëmbi shpjegon gjithçka

Lajmi më i bujshëm që doli sot sa i takon merkatos është padiskutim transferimi i Armando Vajushit te Teuta. Pas ndeshjes së “Djemve të Detit” kundër Tiranës, edhe vetë trajneri Shkëmbi foli për transferimin e Vajushit në Durrës.…

Thuajse e kryer, edhe Armando Vajushi në Superiore

E ardhmja e Armando Vajushit do të jetë në Superiore. Sipas “Telesport”, mesfushori shqiptar do të firmosë me klubin durrsak të Teutës. 27-vjeçari ishte një alternativë për dy skuadrat kryesuese gjatë muajit janar, Kukësit dhe Partizanit,…

Zyrtare | Kukësi e huazon, Kalaja transferohet te Kastrioti

Skuadra e Kastriotit ka siguruar një tjetër firmë të rëndësishme në këtë merkato janari. Pas plot 11 përforcimeve deri më tani, krutanët kanë arritur akord ehde me Kukësin për huazimin e mesfushorit, Arlind Kalaja. Njoftimi i Kukësit…

Zyrtare, Partizani nënshkruan me mesfushorin Kevin Mombilo

Partizani ka afruar sot një tjetër futbollist mesfushor. Bëhet fjalë për Kevin Mombilo, 25-vjeçari finlandez që luan në krahun e djathë të mesfushës. Klubi zyrtarizoi sot afrimin e Mombilos, i cili ka luajtur për disa skuadra të njohura në…

Mesfushori i Dortmundit tundohet nga PSG, largimi shumë pranë

Borusia e Dortmundit po kalon një formë të shkëlqyer këtë sezon, si në kampionat, ku është kryesues, ashtu dhe në Ligën e Kampionëve. Megjithatë, ka ende disa lojtarë të pakënaqur me këtë “Borusia të re” dhe një nga ta është Julian Vajgëll.…

Shitja e De Jong, Ajaksi e zëvendëson me mesfushorin shqiptar

Frenki De Jong është zyrtarisht lojtar i Barcelonës, për plot 68 milionë euro. Katalanasit siguruan firmën e talentit holandez disa ditë më parë, ndërsa transferimi i tij do të plotësohet në qershor. De Jong do të qëndrojë 6 muaj i huazuar…

Talenti kuqezi transferohet në Itali, nënshkruan me Bolonjën

Elmando Gjini është vetëm 16-vjeç dhe e ardhmja e mesfushorit të Shqipëri U-17 duket e ndritur. Gjini është një lojtar që ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve, por skuadra që arriti te firma e tij është Bolonja. Klubi italian i ka besuar…

Zyrtare | Dilaver Duka vishet i kuq, nënshkruan me Partizanin

Dilaver Duka është lojtari më i ri i Partizanit. Mesfushori 29-vjeçar ishte i pranishëm në fazën përgatitore të “Demave”, që e kryen në Antalia. Fillimisht, Duka ishte në provë te skuadra kryesuese e kampionatit dhe me ndeshjet e tij…