Browsing Tag

mesfushori

Zbulohet plani, Maldini-Boban përgatisin goditjen e bujshme!

Pas zyrtarizimit të Marko Xhiampaolos te Milani, zërat për afrime lojtarësh kanë qenë të shumtë. Një emër që është i lidhur ngushtë me një kalim te kuqezinjtë, është mesfushori i Real Madridit, Dani Sebajos. Lojtari është aktualisht në…

Interi arrin akordin, i “vjedh” Milanit objektivin kryesor

Stefano Sensi është vetëm një hap larg Interit, pak ditë pasi ishte i lidhur me një kalim te rivalët e përjetshëm të Milanit. Drejtuesit e zikaltërve u takuan me agjentin e mesfushorit të Sasuolos, Xhiusepe Riso, dhe kanë arritur një akord.…

Lacio ka dyshime, e ardhmja e Berishës mbetet enigmë

Skuadra e Lacios pagoi plot 7.6 milionë euro për të siguruar kartonin e mesfushorit të Kosovës, Valon Berisha, por në sezonin e tij të parë me fanellën laciale, 26-vjeçari bëri një sezon për t’u harruar. Në 2018-19, Berisha luajti vetëm…

Mesfushori i Junajtid nuk largohet, zyrtarizohet rinovimi

Mançester Junajtid është në periudhë revolucioni dhe trajneri Ole Gunar Solskjaer i ka ndarë lojtarët që do të mbajë në skuadër dhe ata që do të largojë. Pas shumë largimeve, si Anderr Herrera, Valencia e disa të tjerë, sot është…

Inter-Barela, në fundjavë vendoset gjithçka!

Inter dhe Kaljari do të takohen këtë fundjavë për të vazhduar bisedimet për mesfushorin Nikolo Barela, sipas “Gazzetta dello Sport”. Barela ka gjetur gjuhën e përbashkët me Interin, pasi ka rënë dakord me kushtet personale të kontratë, por…

Hedhja e fanellës, Ramadani sqaron gjithçka!

Ylber Ramadani shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 të Shqipërisë përballë Moldavisë, goli i tij i parë me fanellën kuqezi. Duke parë që ky gol ishte shumë i rëndësishëm për të, festa ishte e çmendur, madje dhe shkelmoi fanellën e Shqipërisë.…

Shqipëria, Kosova dhe e ardhmja e Taulantit: Flet Granit Xhaka

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, është sot i pranishëm në “Elbasan Arena” për të ndjekur ndeshjen e Shqipërisë dhe vëllain e tij, Taulant Xhakën. Para fillimit të takimit, futbollisti i njohur foli për mikrofonin e Supersport, ku u…

Merkato e Bylisit, në bisedime me ish-mesfushorin e Besës

Bylisi ka filluar të mendojë seriozisht për merkaton dhe synon të përforcohet sa më shumë për sezonin e ri, që do e shohë në Superiore. Edhe pse u shpallën kampionë të Kategorisë së Parë, drejtuesit po mendojnë të krijojnë një skuadër…

Të reja nga Kosova, mësohet një nga afrimet e Bylisit

Skuadra e Bylisit u shpall kampione e Kategorisë së Parë dhe u rikthye në Superiore pas disa sezonesh mungesë. Ekipi ballshiot ka nisur menjëherë punën për t’u përforcuar në merkato, pasi synojnë të qëndrojnë në Superiore dhe jo të jenë…

Tjetër lamtumirë te Kukësi, mesfushori konfirmon largimin

Te skuadra e Kukësit, kanë filluar lëvizjet. Dy nga futbollistët më të mirë të verilindorëve, Rexhinaldo dhe Kordeiro janë larguar nga blutë, ndërsa pak minuta më parë, dhe mesfushori gjeorgjian, Irakli Dzaria, konfirmoi largimin.…

Batha i shumëkërkuar, tre ekipe të Superiores pas tij

Interesim i madh për mesfushorin Idriz Batha këtë merkato. Futbollisti i Flamurtarit me shumë gjasa do të largohet nga skuadra vlonjate, për shkak të problemeve me financat. 27-vjeçari do të vazhdojë karrierën e tij në një skuadër tjetër të…

Rikthim te Skënderbeu? Sabien Lilaj flet si lojtar i lirë

Sabien Lilaj nuk është më lojtar i Gabalës në Azerbajxhan dhe këtë merkato, do të studiojë ofertat më të mira. Si një lojtar i lirë, mesfushori kuqezi ka folur për Supersport, ku është përgjigjur për një rikthim të mundshëm te Skënderbeu.…

Telushi: Partizani super, këtu jemi të gjithë ushtarë!

Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të “Demave” këtë sezon. Për më tepër dhe golashënues, Telushi ka treguar shumë herë se është shtylla e formacionit të Gegës. Pas ndeshjes kundër Kukësit dhe…

Llullaku del duarbosh, Kupën e Rumanisë e fiton Haxhi

Azdren Llullaku nuk arriti ta mbyllë me trofe këtë sezon në Rumani. Mesfushori kuqezi luajti titullar në takimin mes Astrës dhe Vitorul Konstata. Skuadra e Llullakut arriti të kalojë në avantazh në minutën e 41’, falë golit të Alibek, duke…

PSG nuk dorëzohet për yllin e Napolit, gati oferta e radhës

PSG duket se e ka seriozisht për mesfushorin e Napolit, Alan. Futbollisti brazilian është një dëshirë e madhe trajnerit Tuhel, i cili e do me doemos në Paris. Merkaton e janarit, PSG-ja bëri dhe një ofertë zyrtare, prej 50 milionë eurosh.…

VIDEO: Goleador nga mesfusha, Qose mahnit Sllovakinë

Mesfushori shqiptar, Kristi Qose, po bën një sezon të shkëlqyer në Sllovaki. Te skuadra e Ruzemberok, mesfushori 23-vjeçar është shndërruar në lojtar kyç, ka krijuar raporte të mira me golin dhe është shtylla e ekipit. Sot, në takimin në…

Mes Arsenalit dhe Barcelonës, njihuni me dështimin e sezonit

Ky sezon në futboll, nxorri në skenë shumë talente premtues, zbuloi shumë lojtarë cilësorë dhe na bëri të njiheshim me shumë futbollistë që sot vlejnë miliona euro. Por përveç zbulimeve të bukura, ka dhe nga ata lojtarë që kanë dështuar dhe…

VIDEO: I shkëlqyer, Qose shënon me ‘Panenka’ në Sllovaki

Mesfushori shqiptar, Kristi Qose, ka shënuar një gol shumë të bukur në kampionatin e Sllovakisë. Në takimin mes skuadrës së tij, Ruzomberok, dhe Mkalohvce, Qose shënoi golin e parë të takimit, e anë të një 11-metërshi. Në minutën e 31’,…

Eliminimi nga Champions, te Barça nisin spastrimet

Sipas RAC-1, bordi i Barcelonës është i acaruar me paraqitjen e Ivan Rakitiç në takimin gjysmëfinal përballë Liverpulit dhe kanë dhënë urdhër të prerë që kroati të dalë në listën e transferimëve. Ky lajm ka habitur shumë tifozë të…

E ardhmja e Ndombele, kuotat e bëjnë lojtar të Real Madridit

Me paraqitjet e tij me Lionin këtë sezon, Tangui Ndombele, ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha europiane. Thuajse gjysma e Europës kërkon firmën e mesfushorit francez, që ka një të ardhme të ndritur përpara. Së bashku me Auar në…

Dëmtime dhe grabitje, sezoni i Kondogbia për t’u harruar!

Ta quash thjeshtë një periudhë “JO” sezonin e Kondogbia me Valencian, është shumë pak. Ish-mesfushori i Interit bëri një sezon të shkëlqyer si i huazuar me skuadrën spanjolle edicionin e shkuar, por këtë vit, nuk është parë thuajse aspak në…

Sezoni më i pafat për yllin e Sitit, dëmtohet sërish

Ylli i Mançester Sitit, Kevin De Brujne po kalon sezonin e tij më negativ në karrierë, pasi ka qëndruar për shumicën e kohës jashtë fushave të blerta për shkak dëmtimi. Mesfushori belg u rikthye tre javë më parë nga një dëmtim afatgjatë dhe…