Browsing Tag

merkato

Terri shtang Rusët, gruaja i bllokon transferimin

Kalimi i Xhon Territ te skuadra e Spartakut të Moskës ishte thuajse një fakt i kryer. Ish-kapiteni i Çelsit kaloi testet mjekësore dhe kishte rënë dakord për një kontratë 1-vjeçare, ku do të përfitonte 1.7 milionë euro. Por, pas një…

Lëvizjet më të çuditshme te merkatos së verës

Merkatoja e verës ka mbaruar dhe pothuajse të gjithë lojtarët e lirë kanë firmosur gjatë javës që sapo lamë pas. Transferimet e lojtarëve zakonisht ndjekin një rrjedhë logjike, por sigurisht ka dhe përjashtime. Gjatë muajve të fundit…

Milani kërkon kolegun e Ndojit, “ankandi” sapo ka filluar

Në Serie B vit pas viti dalin talente që tërheqin interesin e klubeve të mëdha italiane. Emri më i fundit që po përflitet në mediet është ai i Sandro Tonalit. Djaloshi 18-vjeçar luan të Breshia, ku është kthyer në një ndër pikat kyçë të…

Zyrtare/ Jaja Ture rikthehet në Greqi pas 12 vitesh

Jaja Tyre është rikthyer të luajë në Greqi pas një periudhe 12-vjeçare. Mesfushori nga Bregu i Fildishtë do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra e Olimpiakosit, i njëjti ekip me të cilin luajti në sezonin 2005/2006,  kohë kur doli në…

E kërkonte Flamurtari, Maçaç firmos në Rumani

Zinedin Maçaç lojtari i Napolit që u përfol se mund të ishte një ndër përforcimet e Flamurtarit duket se e ka gjetur ekipin e tij të ardhshëm. Sipas sajtit të njohur italian “calciomercato.com”, mesfushori do të huazohet në Rumani me…

Zyrtare/ Cikalleshi ndërron fanellë, mbetet në Turqi

Sokol Cikalleshi rikthehet të luajë në Superligën turke. Sulmuesi kavajas është zyrtarizuar pak momente më parë nga skuadra e Gëztepes. Futbollisti i kombëtares tonë është huazuar për një sezon te klubi nga qyteti i Izmirit. Në njoftimin…

PSG ia hedh UEFA-s, shet 40 milionë euro sulmuesin e talentuar

Frika nga një dënim i mundshëm nga UEFA për shkelje të rregullave të “Financial Fair-Play” ka detyruar drejtuesit e PSG-së që të shesin një ndër talentet më premtues të parisienëve. Bëhet fjalë për Gonçalo Guedesh. Sulmuesi është shitur…

Halimi pranë rikthimit te Brondbi, trajneri e thotë hapur

Besar Halimi kreu një sezon të shkëlqyer te Brondbi në Danimarkë, ku në 29 aktivizime gjeti shtatë herë rrugën e rrjetës. Mesfushori i kombëtares së Kosovës është rikthyer te Mainci, por trajneri, Sandro Shvarc, e ka bërë të qartë se…

E bujshme/ Cikalleshi transferohet në Superligën turke

Sokol Cikalleshi pritet të rikthehet të luajë në Superligën turke. “Ajansspor” raporton se sulmuesi i kombëtares shqiptare do të transferohet te skuadra e Gëztepes. Klubi nga Izmiri ishte ne negociata prej disa javësh me Osmalisporin, por…

Alkaser vishet verdhezi, ja detajet e marrëveshjes

Pako Alkaser është larguar nga Barcelona pas dy sezonesh zhgënjyese te skuadra katalanase. Aventura e re e spanjollit do të jetë në Bundesligë, ku ka firmosur për skuadrën e Borusias së Dortmundit. Te verdhezinjtë, 24-vjeçari do rikthehet…

Zyrtare/ Rudi i jep fund në Mynih, firmos me Shalken

Aventura e Sebastian Rudit te kampionët e Gjermanisë zgjati vetëm një sezon. Mesfushori 28-vjeçar u prezantua sot nga klubi i tij i ri Shalke. Te skuadra nga Gelsenkirshen Rudi do mbajë numrin 13 dhe kontrata që ka firmosur zgjat për katër…

Borrielo merr avionin për në Ibiza, por jo për jetën e natës

Marko Borrielo nuk është ende gati për t’u ndarë nga futbolli. Sulmuesi 36-vjeçar është në kërkim të një skuadre të re, por nuk e ka pasur aspak të lehtë. Në sezonin e shkuar të Serie A, Borrielo gjeti vetëm njëherë rrugën e rrjetës për…

Befason Sevilja, 30 milionë € për “ish”-in e Realit

Kanë mbetur dhe shumë pak ditë nga mbyllja përfundimtare e merkatos së verës dhe klubet nëpër Europë po nxitohen për të mbyllur blerjet e fundit. Një ndër transferimet më të bujshme të këtyre ditëvë mund të jetë dhe shitja e sulmuesit të…

E bujshme/ Grezda pranë transferimit te “gjiganti” skocez

Eros Grezda është shumë pranë largimit nga ekipi i Osijekut. Sipas medies kroate “Index.HR”, sulmuesi i kombëtares mund të kalojë në Skoci ku e kërkon skuadra e Gllazgou Rejnxhërs. Klubi gjigant që ka në krye të bankinës ish-futbollistin…

Reagon Nimaga: Nuk doja që të mbaronte kështu…

Bakari Nimaga ka reguar me anë të një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social “Instagram” në lidhje me aventurën e tij të në Turqi, ku do të luajë me klubin e Hataisporit. Në postimin  e tij, mesfushori falënderon të gjithë personat me…

E kryer/ Strotman kalon në Francë për 25 milionë euro

Kevin Strotman është largimi më i fundi nga skuadra e Romës. Mesfushori holandez i jep fund një bashkëpunimi 5-vjeçar me ekipin verdhekuq. Destinacioni i ri i 28-vjeçarit është kampionati francez ku do të luajë për skuadrën e Olimpikut të…

Strotman pranë largimit, e konfirmon Di Françesko

Kevin Strotman është shumë pranë largimit nga skuadra e Romës. Mesfushori holandez luan prej pesë sezonesh te skuadra verdhekuqve, por tani ka ardhur momenti që palët të ndahen. Destinacioni i i ri 28-vjeçarit është Franca. Ku ekipi i…

Zyrtare | Karius huazohet për dy vite te gjiganti turk

Tani nuk ka më dyshime. Ekipi i ri i Loris Karius do të jetë Beshiktashi. Klubi turk dhe portieri arritën sot marrëveshjen për kushtet e kontratës dhe tashmë ka ardhur dhe konfirmimi zyrtar nga klubi i Liverpulit. Gardiani gjerman është…

Sarri: Hazard mund të shitet, por kush e zëvendëson?

Mauricio Sarri ka pasur një fillim të mbarë te Çelsi. Dy fitore, një ndër to në derbin ndaj Arsenalit, kanë mjaftuar që tifozët e skuadrës londineze të “marrosen” pas teknikut italian. Të dielën Sarri përballet me një ndër rivalët të…

Alkaser kalon në Bundeligë, ja sa do shpenzojnë gjermanët

Pako Alkaser nuk do të jetë më një lojtar i Barcelonës. Të paktën deri në sezonin tjetër. Sulmuesi spanjoll do të huazohet në Gjermani për një vit te skuadra e Borusias së Dortmudit.  Alkaser do të jetë titullar i padiskutueshëm në klubin e…

Tuhel e nxjerr jashtë loje, Draksler drejt Andaluzisë

Julian Draksler nuk do të jetë më pjesë e PSG-së për sezonin gjerman. Futbollisti gjerman e ka të qartë që te kampionët e Francës ai nuk do të marrë më minuta, diçka kjo shumë e dëmshme për një futbollsit që është vetëm 24-vjeç. Sipas…