Browsing Tag

Mergim Mavraj

Rikthimi në Gjermani nis në mënyrë të hidhur për Mavrajn

Mërgim Mavraj u rikthye vetëm pak javë më parë në Gjermani, teksa la Arisin e Selanikut për të  firmosur me ekipin e Ingolshtadit. Gjithsesi, aventura e tij e re, duket se nuk ka nisur në mënyrën e duhur, pasi mbrojtësi i kombëtares sonë ka…

Mavraj e mbyll në Greqi, përshëndetet me Arisin

Mërgim Mavraj dhe Arisi i Selanikut kanë mbyllur marrëveshjen mes tyre, gjë që është konfirmuar nga vetë qendërmbrojtësi i kombëtares. "Bye, Bye Aris", shkruan mbrojtësi në llogarinë e tij "Instagram". Mavraj me fanellën e Arisit është…

Mavraj zbrazet: Ju tregoj pse po iki nga Arisi!

Mërgim Mavraj e mbyll me Greqinë. Qendërmbrojtësi nënshkroi në verë me Aris Selanik, por ikën sepse ka ndjerë mungesë respekti ndaj tij. Kapiteni i kombëtares flet hapur dhe në njëfarë mënyre edhe akuzon. "Anulova kontratën me Aris dhe…

Mavraj drejt Gjermanisë, Arisi dhe një super klauzolë në mes

Mërgim Mavraj është drejt rikthimit në Gjermani. Kapiteni i kombëtares është pjesë e Aris Selanik në Greqi dhe largimi i tij është lakuar shumë në mediat greke. Gjithsesi qendërmbrojtësi është në kontratë dhe duhet gjetur një marrëveshje.…

Mavraj: Ju tregoj kundërshtarin më të vështirë

Mërgim Mavraj, kapiteni i kombëtares, ka folur për grupin kualifikues të Shqipërisë në “EURO 2020”: “Është vështirë të flasësh për mundësi e shanse. Kënaqësi të luash kundër Francës. Kemi bërë mirë me ta dhe Turqinë. Islanda ka bërë mirë…

Durmishaj fiton duelin me Mavrajn, feston Mihaj

Derbi shqiptarësh në Greqi dhe në fund fitorja ka shkuar për Fiorin Durmishajn, i cili kishte përballë Mërgim Mavrajn dhe Migjen Bashën. Sulmuesi nuk arriti të shënojë për skuadrën e tij, por ishte Dominguez që realizoi në fund të pjesës së…

Probleme për Mavrajn, humbet ndeshjen e kampionatit

Mërgim Mavraj ka humbur ndeshjen e kampionatit që Arisi i Selanikut do të luajë në kampionat kundër Asteras Tripolis. Qendërmbrojtësi i kombëtares debutoi në mesjavë në Kupë dhe u paraqit mirë. Të gjithë prisnin të ishte gati edhe për…

Zyrtare: Mavraj tek Arisi, zbulohet klauzola e bujshme

Mërgim Mavraj do të provojë një eksperiencë të re në Greqi me Arisin e Selanikut. Lojtari ka nënshkruar me klubin grek, ndërkohë që marrëveshjen e kishte gjetur prej kohësh dhe mbetej vetëm një njoftim. Qendërmbrojtësi ishte në…

E kryer, Mërgim Mavraj me ekip të ri

Mërgim Mavraj nuk ka humbur më shumë kohë dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Greqi me skuadrën e Arisit të Selanikut, ku gjen mesfushorin Migjen Basha. Qendërmbrojtësi ishte lojtar i lirë, pasi më parë kishte zgjidhur kontratën me…

Ofertë greke, Mavraj duhet të vendosë

Jo vetëm Olimpiakos dhe AEK pas Mërgim Mavrajt. Qendërmbrojtësi është edhe në “radarët” e Arisit të Selanikut. Lajmin vjen nga Greqia, teksa “gazetta.gr” raporton për interesimin e skuadrës së Migjen Bashës për lojtarin e Shqipërisë.…

Mavraj pa ekip, shënjestrohet nga gjiganti grek

Mërgim Mavraj është akoma lojtar i lirë. Qendërmbrojtësi i kombëtares, i cili u largua nga Hamburgu, ka pasur disa oferta konkrete gjatë kësaj periudhe, por deri më tani nuk ësht bindur të nënshkruajë. Në Gjermani është lakuar Hanoveri së…

Jo vetëm Deportivo e Breshia për Mërgim Mavrajn!

Mërgim Mavraj është lojtar i lirë, pasi kontratën me Hamburgun e ka ndërprerë. Dy klubet më të interesuara deri më tani janë shfaqur Deportivo La Korunja dhe Breshia, që ia kanë bërë ofertën e tyre qendërmbrojtësit. Gjithsesi Mavraj ende…

Spanjë apo Itali, dilema e madhe e Mërgim Mavrajt

Mërgim Mavraj është lojtar i lirë dhe dy janë ofertat konkrete deri më tani. “Bild” e ka bërë me dije me kohë se Deportivo La Korunja e kërkon qendërmbrojtësin, i cili do të ishte lideri i spanjollëve për prapavijën. Financiarisht oferta…