Browsing Tag

Mema

Mema: Arbitri skandaloz, nuk e kuptova reagimin e policisë

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, shpjegoi momentet e tensionit midis tij dhe forcave të rendit në përfundim të ndeshjes Kastrioti-Tirana. Në një lidhje direkte me emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”, tekniku kryeqytetas foli ashpër…

Ngo: Mema brilant, ja çfarë ka ndryshuar ai te Tirana

Majkëll Ngo luajti ndoshta ndeshjen më të mirë me fanellën e Tiranës në takimin e parë të çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit. Anglezi luajti rol kyç në tri golat e bardhebluve, duke realizuar një dopietë e asistuar golin e…

Mema: Qëndrojmë me këmbë në tokë, rezultati na jep garanci

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të takimit të parë të ccerekfinales së Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit. Numri një i pankinës bardheblu foli për fitoren dhe iu përgjigj…

Gega: Asani ka firot e veta, Mema tifoz i… Partizanit

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega,  ka folur pas ndeshjes kundër Flamurtarit për mediat e pranishme në stadium dhe preku disa tema të veçanta. Pasi analizoi ndeshjen kundër kuqezinjve të Vlorës, Gega u ndal te Hebaj dhe Asani, ndërkohë që…

Ngo: Me Memën jemi si burrë e grua. Rinovimi? Nuk di asgjë!

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo ishte njeriu që i dha fitoren Tiranës në sfidën hapëse të javës së 23-të përballë Skënderbeut. Britaniku është si gjithmonë personazh, si në fushën e lojës, ashtu dhe jashtë saj, me deklaratat e tij që janë…

Mema: Sfidë delikate me Luftëtarin, ja si e bllokova Kukësin

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema ka qenë sot i pranishëm në konferencën e tij të zakonshme para ndeshjeve. Tirana do të bëjë llogaritë përballë Luftëtarit, një ndeshje që do të vendosë edhe fatet e sezonit për dy ekipet. Vetë Mema pranoi se…

Një dilemë për Memën, Tirana me sytë nga Disiplina

Tirana do të ndeshet të dielën ndaj Kukësit në kuadër të javës së 21-të të Kategorisë Superiore. Me shumë gjasa trajneri Ardian Mema s’do të ketë të gatshëm sulmuesin Grent Halili, por për të qenë të sigurt, bardhebluve u duhet të presin…

Mema takim me drejtuesit e Tiranës, merret vendimi

Vetë trajneri Ardian Mema e vuri në diskutim vazhdimësinë e tij në krye të Tiranës. Trajneri i bardhebluve u shpreh se sfida me Luftëtarin mund të ketë qenë e fundit për të. Një situatë jo e mirë, pasi Mema ka vetëm pak kohë që ka marrë…

Gega flet mbi rivalët: Më vjen keq për Tiranën…

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, ka qenë i ftuar në emisionin “Fair-Play” në “Ora News”,  ku ka folur mbi ecurinë e skuadrës së tij deri më tani, por 54-vjeçari nuk la pa komentuar edhe situatën e vështirë që po kalojnë te skuadra…

Bulku: Mema nuk bën më keq se Ze Maria!

Nga emër i rëndësishëm bardheblu, që flet për një tjetër emër të lidhur ngushtë me Tiranën. Ervin Bulku komentoi debutimin e Ardian Memës te bardheblutë, të hënën në fushën e Flamurtarit, skuadrës ku deri pak ditë më parë punonte si…

Mema prish kontratën në Vlorë, gati për stolin bardheblu

Kontrata me Flamurtarin ishte pengesa e vetme, drejt emërimit në stolin e Tiranës. Tashmë, edhe kjo është kapërcyer, me Ardian Memën që prishi kontratën me mirëkuptim në Vlorë. Konfirmimi erdhi nga faqja zyrtare e klubit kuqezi në…

Sul Mema, pas kuintave bardheblu

Dirigjent i sektorit të të rinjve dhe këshilltar i presidentit, një projekt i nisur nga përvoja Gjergji Stefa “Diçka mund të bëjmë. Por mos prisni mrekulli. Deri tani ke vuajtur se askush nuk t’i ka thënë gjërat në sy”. Sulejman Mema…

Mema: Ndeshje shprese për Tiranën

Olsi Avdiaj “Kisha gjithë familjen kundër. Xhaxhallarët e mi, nipërit, gjithkush, përfshirë edhe dy vajzat e mia”. Për UEFA-n dikur Sulejman Mema e kujtonte kështu të kaluarën si i kuq. Për bardheblutë atëherë ishte tradhtar, por ai…

Mema kujton Italinë: Në 1997-ën me zor bënim një ekip

Olsi Avdiaj Itali-Shqipëri në gadishull do të luhet për herë të tretë. Ata që mendojnë se ky takim do të luhet në tokën italiane për herë të dytë gabohen. Në 1997-ën e largët, Shqipëria Olimpike ka luajtur në lojërat mesdhetare të Barit…