Browsing Tag

Mauro Icardi

Interi pranë vendimit, Ikardi ka dy opsione tunduese

Mauro Ikardi dhe Inter i kanë këputur të gjitha fijet e marrëdhënies së tyre. Klubi është shumë i acaruar me sjelljen e sulmuesit dhe përtej cilësive të tij në fudhën e blertë, nuk e do më në skuadër. Antonio Konte ja ka bërë të qartë…

Inter rinovon sulmin, dy superyje për të “avulluar” Ikardin

Interi po punon për të sjellë në San Siro dy sulmues të mëdhenj. Edin Xheko dhe Romelo Lukaku janë dy sulmuesit, që Marota i ka vendosur në fokus. Sulmuesi i Romës është shumë pranë marrëveshjes. “Sport Mediasset” raporton se zikaltrit kanë…

“Bomba” nga Italia, ylli i Romës akord me Interin

Një lajm i bujshëm vjen nga Italia. “Sky Sport” raporton se Interi ka arritur akordin personal me Edin Xhekon. Boshnjaku nuk dëshiron më të vazhdojë në Romë dhe Interi pritet të jetë destinacioni i radhës. Akoma nuk është biseduar me Romën…

Juve do një partner për Ronaldon, në sulm për argjentinasin

Juventus është e vendosur të sjellë një partner për Ronaldon në sulm. Mauro Ikardi është lojtari që pëlqehet më shumë nga Nedved dhe Paratiçi. Sulmuesi argjentinas i ka prishur marrëdhëniet perfekte që gëzonte deri para pak kohësh me…

Objektivi i sulmit, Interi gati planin për zbulimin e sezonit

Ditët e ardhshme Juventusi pritet të trokasë në dyert e Interit. Dy janë dëshirat e bardhezinjve: Mauro Ikardi dhe Milan Shkriniar (objektivi kryesor). Fabio Paratiçi, i cili mban postin e drejtorit sportiv, do të marrë informacion dhe do…

Shkëmbimi Ikardi-Dibala, lajme të reja nga Italia

Çështja “Mauro Ikardi” disa muaj më parë bëri që të gjithë mediat në Itali të flisnin për një shkëmbim të bujshëm mes Interit dhe Juventusit, ku Ikardi do të kalonte në Torino, ndërsa Dibala do të udhëtonte drejt Milanos. Pas disa kohësh…

Presidenti vendos veton, “tym i bardhë” tek Interi

Fitorja në derbi ka ardhur në momentin më të mirë për Interin. Zikaltrit treguan forcë të madhe përballë kuqezinjve të Gatuzos, duke siguruar një trepikësh të rëndësishëm për objektivin Champions. Atmosfera është shumë pozitive, ndërsa…

Uanda Nara: Nuk do ta mbyll gojën, do them atë që mendoj!

Uanda Nara është një ndër emrat më të përfolur të kohëve të fundit, sidmos për sa i përket Interit. Bashkëshortja dhe njëkohësisht agjentja e Mauro Ikardit, është konsideruar si “molla” e sherrit mes Interit dhe argjentinasit, teksa klubi i…

Palët drejt pajtimit, por Ikardi duhet të bëjë diçka!

Takimi midis Xhuzepe Marotës nga njëra anë dhe Mauro Ikardit e Uanda Narës në anën tjetër ka sjellë rezultate pozitive. Administratori i deleguar i Interit u takua me sulmuesin dhe gruan-agjente të tij për të gjetur një zgjidhje. I…

Ikardi vazhdon avazin, dhimbja nuk ka fund për sulmuesin

Mauro Ikardi nuk është trajnuar me pjesën tjetër të skuadrës së Interit që prej 13 shkurtit, datë kur u mor vendimi për t’i hequr shiritin e kapitenit. Justifikimi i argjentinasit është se ndjen prej kohësh dhimbje të padurueshme në gju dhe…