Browsing Tag

Maurizio Sarri

Zëvendësuesi i Alegrit, në krye të listës një “ish-rival”

Divorci mes Juventusit dhe Maks Alegrit pritet të sjellë një “çoroditje” të pankinave të gjigantëve evropianë. Siç tregon “Sport Italia”, Mauricio Sarri është dëshira më e madhe e ”Zonjës”, i cili në të kaluarën ka drejtuar dhe Napolin duke…

Hazard: E kam marrë vendimin tim, klubi e ka të qartë!

Eden Hazard mbylli sezonin e shtatë me Çelsin dhe e ardhmja e tij është La Liga. Belgu do të transferohet te Reali i Madridit në verë. “Los Blancos” duhet të gjejnë akordin financiar me klubin anglez, ndërsa 28-vjeçari do të bëjë realitet…

Sarri: Tifozët duan Hudson-Odoin? Nuk jam trajneri i tyre!

Mauricio Sarri ka treguar se kush komandon tek ekipi i Çelsit. Tifozët janë të dashuruar pas Kallum Hudson-Odoi dhe i kërkojnë italianit të aktivizojë më shumë. 18-vjeçari ka luajtur vetëm 413 minuta në kampionat, aty ku ka shënuar 4 gola…

Ideja e fundit e Abramoviç, Sarri rrezikon shumë

Zakonisht periudhat e pushimit janë fat për ekipet që nuk ndodhen në një moment të mirë. Të dëmtuarit rikthehen, koha për të punuar me qetësi dhe me skema të reja është më e madhe dhe ka mundësi për të rikuperuar gabimet. Megjithatë,…

Sarri: Vendimi për Kepën ishte i thjeshtë, jemi një ekip!

Çelsi mori një fitore mjaft të rëndësishme mbrëmjen e kaluar, teksa triumfoi në derbi ndaj Totenhemit pastër 2-0. Një 3-pikësh që i jep frymëmarrje dhe Mauricio Sarrit, i cili është një ndër më të kritikuarit për formën që po kalon ekipi i…

FOTO | Sarri “out”, Zidan “in”: zbuloni Çelsin e ri

Dashuria mes Çelsit dhe Mauricio Sarrit po shkon drejt fundit dhe trajneri italian mund të mos jetë më në stolin e “Bluve të Londrës” në sezonin e ardhshëm. Drejtuesit kanë zgjedhur dhe pasardhësin e tij dhe ai është Zinedin Zidan. Klubi…

Higuain: Nuk mund ta refuzoja Sarrin, cikli im në Itali mbaroi

Gonzalo Higuain kaloi në verë te Milani, por eksperienca me ekipin e “Djallit” nuk shkoi në mënyrën e duhur. Sulmuesi shënoi pak dhe në janar vendosi të transferohej në Premier Ligë te Çelsi për të punuar përsëri me Mauricio Sarrin.…

Sarri hedh sytë nga Serie A, piketohet zëvendësuesi i Hazard

Eden Hazard do të transferohet te Reali i Madridit në verë me shumë mundësi. Belgu e ka shprehur disa herë dëshirën e tij për të luajtur me kampionët në fuqi të Europës dhe Çelsi po punon për të gjetur zëvendësuesin e tij. Në fillim u…

Hazard: Kritikat e Sarrit? Nuk më plas fare për fjalët e tij!

Eden Hazard e ka ndarë mendjen për të ardhmen e tij. Ai ëndërron të luajë për Realin e Madridit dhe ky mund të jetë sezoni i fundit që luan me Çelsin. Mauricio Sarri u shpreh para disa ditësh që Hazard nuk është një lider, por belgut nuk i…

Vardi “fik” Çelsin, Sarri gjen zgjidhjen te… psikologu!

Çelsi i bukur dhe fitues i javëve të para është venitur dhe djemtë e Mauricio Sarrit ndodhën në një minikrizë. Më shumë psikologjike se sa fizike, apo teknike. Humbja e fundit në shtëpi përballë Leisterit ishte e treta në gjashtë javët e…