Browsing Tag

Manchester United

Ndryshim plani: Reali tërhiqet, Eriksen drejt Serie A?

Kristian Eriksen dhe Real Madrid i janë larguar njëri tjetrit. Spanjollët janë lodhur nga rezistenca dhe lojërat e Totenhemit. Danezit i përfundon kontrata me Spurs verën e ardhshme. Për rinovim nuk bëhet fjalë, kështu që organizatori…

Pogba fut në telashe Solskjaer, befasohen Reali dhe Juventusi

Pol Pogba është kthyer në një barrë për Mançester Junajtid. Mesfushori francez dëshiron largimin dhe dy janë destinacionet e mundshme: Real Madrid ose Juventus. Kur një lojtar nuk ndihet më mirë dhe insiston për t’u larguar, mirë është…

Ofertë faraonike, Mançester Junajtid tundon Pogban!

Pol Pogba është kryefjala e momentit në "Old Trafford", me francezin që para disa ditësh deklaroi se është në kërkim të sfidave të reja, duke nënkuptuar largimin nga Mançester Junajtid. Destinacioni i mundshëm është Reali i Madridit, por…

Interi insiston, Junajtid propozon shkëmbimin e bujshëm

Romeo Lukaku vazhdon të jetë dëshira e madhe e Interit për repartin e sulmit. Vetë lojtari belg e ka përsëritur disa herë që synon të transferohet në Serie A, kampionat me të cilin është rritur. Elozhet për Antonio Konten nuk mungojnë,…

“Presion” nga Spanja, Juventusi përdor kartën e fundit

Pol Pogba foli gjatë ditës së djeshme për largimin nga Mançester Junajtid dhe Reali me Juventusin janë zyrtarisht në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit kampion bote. Gara do të zgjasë shumë, por Reali është në avantazh. Kështu…

Junajtid apo Real? Pogba e ka vendosur dhe e thotë hapur!

Pol Pogba është përfolur shumë kohët e fundit, me francezin që është lidhur me një kalim të mundshëm te Reali i Madridit. Lidhur me këto zëra nuk ka pasur reagim as nga lojtari dhe as nga klubet respektive, Mançester Junajtid apo Reali.…

Strategjia e Solskjaer, thyen kasafortën për talentin francez

Junajtid ka filluar të mendojë për mbrojtjen. Ky repart futi shumë ujë këtë sezon dhe kjo merkato duhet të shërbejë patjetër për ta përmirësuar. Solskjaer duket se po ndjek një politikë të ndryshme nga klubet e tjera të mëdha. Anglezët po…

Juve do yllin e Lionit, dy ekipe angleze i prishin punë

Juventus dëshiron të formojë një mesfushë më konkuruese se ç’ishte kjo e këtij sezoni. Ndombele i Lionit është një nga objektivat, të  cilin “Zonja” e ka vënë në shënjestër që në merkaton e janarit. Vlera e tij në dimër ishte 70 milionë…

Acarohet De Ligt: Më keni bërë xhiro në gjithë Evropën

De Ligt është telenovela që po mban të qepur para medieve sportive të gjithë. Holandezi kërkohet nga PSG, Junajtid dhe Barcelona. Katalanasit janë klubi më afër tij shërbimeve të tij. Megjithatë, ditët e fundit një ofertë joshëse e “Djajve…

Fiksimi për ta rikthyer, Juventus ofron dy lojtarë për Pogba

Juventusi nuk dorëzohet për Pol Pogba. Francezi është objektivi i madh i mesfushës dhe drejtuesit po bëjnë maksimumin për të rikthyer 26-vjeçarin në Torinon bardhezi. Vetë mesfushori dëshiron të largohet nga Mançester Junajtid. Në garë…

Bomba nga Anglia: “Raiola e di se Pogba duhet të largohet”

E ardhmja e Pol Pogba tek Mançester Junajtid sa vjen e duket më e shkurtër. Kampioni i Botës megjithëse ka bërë një sezon mjaft të mirë mund të largohet këtë verë. Mesfushorin nuk e emocionon më ideja e të luajturit me Junajtid. Ai duket se…

De Gea nuk rinovon, Junajtid tundohet nga një italian

Mançester Junajtid është në kërkim të një portieri. David De Gea nuk ka pranuar që të rinovojë kontratën, e cila i përfundon në fund të sezonit të ardhshëm. “Djajtë e Kuq” do të detyrohen ta shesin spanjollin për të mos e humbur me…

120 milionë euro në tavolinë, yllin e Realit e tundon largimi

Reali përjetoi një ndër sezonet më të dështuara të historisë së saj, ku përveçse nuk fitoi asnjë titull, e mbylli La Ligan me një diferencë prej -19 pikësh nga Barcelonë, gjë që nuk kishte ndodhur kurrë më parë. Përgatitjet për sezonin e…

“Presion” mbi Grizman, tre emra për sulmin e Barcelonës

Antuan Grizman do të largohet pas 5 vitesh nga Atletiko e Madridit. Sulmuesi francez  e shpalli vetë lajmin, ndërkohë që nuk dihet akoma klubi i tij i ardhshëm. Barcelona mbetet në avantazh, por për 28-vjeçarin ofertat janë të shumta.…

Leva bën “pas”, gjiganti anglez në sulm

Robert Levandovski po mendon të provojë një aventurë jashtë Budesligës. Sulmuesit 30-vjeçar i përfundon kontrata me Bajernin në verën e vitit 2021, ndërsa rinovimi ka ngecur. Diçka e tillë po shfrytëzohet nga Mançester Junajtid sipas…

Fanellat e reja të Junajtid, i prezantojnë… Pogba e De Gea

Mançester Junajtid ka mbyllur një sezon të dobët dhe duhet të bëhet gati për kampionatin e ardhshëm. Ole Gunar Solskjaer po pret “dhuratat” nga drejtuesit, pasi pa përforcime atëherë dështimi është sërish i sigurt. Gjithsesi, për…

Junajtid në kaos, tifozët çojnë Pogban drejt Madridit!

Mançester Junajtid e mbylli në mënyrën më të keqe një sezon të turpshëm. “Djajtë e Kuq” u mposhtën një ditë më parë ndaj Kardif Sitit, ekip që ka rënë nga kategoria, brenda në shtëpi me shifrat 0-2. Fundi i ndeshjes nuk kaloi pa…