Browsing Tag

Manchester City

VIDEO | Siti rigjen De Brujnen, belgu jep asist pas një viti

Mançester Siti ka kaluar në avantazh në sfidën në transfertë përballë Kristal Palas. Ekipi i Guardiolës ka gjetur golin në minutën e 15-të me anë të Rahim Stërling, i cili shfytëzoi në maksimum një pasim të bukur të Kevin De Brujne.…

Gyndogan: Mançester Siti nuk është akoma ekip i madh

Mançester Siti dështoi të fitojë mbrëmë në “Tottenham Stadium” ndaj vendasve, që arritën të shënonin me koreanin Son dhe ta mbyllnin ndeshjen 1-0. Ekipi i Guardiolës humbi një penallti me Agueron, i cili u eklipsua nga pritja e Hugo Loris.…

Siti ka një shqetësim, Sterling emocionon 550 nxënës!

Mançester Siti po zhvillon një sezon fantastik. Djemtë e Guardiolës kanë fituar trofeun “Carabao Cup”, duke mposhtur Çelsin e Sarrit në finale dhe janë në garë për të gjithë kompeticionet ku marrin pjesë. Të shtunën luhet ndeshje…

Guardiola dhe goli i Liverpulit në fund: “Oh, m*t!”

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, mbeti i zhgënjyer nga fitorja e Liverpulit në minutën e fundit, kundër Totenhemit, të dielën e shkuar, sfidë ku The Reds morën sërish kreun e renditjes në Premier Ligë, edhe pse vetëm momentalisht,…

VIDEO | Fulhemi reziston vetëm 5 minuta, Siti marshon

Mançester Siti nuk pati aspak probleme për të mposhtur Fulhemin. Vetëm pesë minuta lojë rezistuan vendasit, ndërsa golat e portugezit Silva dhe Serxho Agueros i dhuruan fitoren e shtatë rresht ekipit të Guardiolës. Ky trepikësh i ngjit…

Guardiolën e shqetëson diçka: Ja për çfarë i lutem Zotit!

Ndalimi i kampionateve si pasojë e ndeshjeve të kombëtareve është një problem i madh për klubet e mëdha. Ata kanë në përbërje shumë lojtarë që luajnë me shtetet e tyre, çka detyron trajnerët të punojnë me një kontingjent të cunguar…

Guardiola: Nuk dua të fitoj në këtë mënyrë, më vjen keq!

Mançester Siti mori një kualifikim të çmendur në “FA Cup”, teksa përmbysi Suonsin në transfertë, duke fituar me shifrat 2-3. Goli i fundit ishte ai që shkaktoi polemika të shumta, pasi Serxho Aguero ishte në pozicion të dukshëm jashtë loje.…

Guardiola tërbon anglezët: E dua Mynihun dhe Bajernin!

Bajerni i Mynihut do të presë mbrëmjen e sotme Liverpulin në “Allianz Arena” për të zhvilluar aktin e dytë të supersfidës së 1/8-ave të Champions League. Në kuadër të këtij takimit, një parashikim apo preferencë e ka dhënë edhe ish-trajneri…

“Unë te Juventusi?”, Guardiola befason me përgjigjen e tij!

Pep Guardiola është një ndër trajnerët më të mirë në botë aktualisht, me spanjollin që drejton Mançester Sitin prej vitit 2016. Kohët e fundit, tekniku është përfolur nga mediat, që sezonin e ardhshëm mund të largohet drejt Italisë për të…

VIDEO | Siti makineri perfekte, Sterling likuidon Uatfordin

Mançester Siti vijon të jetë i pandalshëm në Premier Ligë, teksa ka marrë triumfin e radhës në sfidën ndaj Uatfordin në shtëpi me shifrat 3-1. Njeriu i ndeshjes, ishte padyshim Rahim Sterling, i cili shënoi një tripletë. Pjesa e parë…

UEFA hap hetim, “gjiganti” europian rrezikon shumë

UEFA ka lajmëruar se fundmi se ka filluar një hetim në lidhje me shpenzimet financiare te Mançester Sitit. Institucioni qeverisës i futbollit evropian dyshon se kampionët e Anglisë mund të kenë shkelur  rregulloren e “Financial Fari Play”.…