Browsing Tag

Manchester City

Reali piketon zëvendësuesin e Modriç, preferohet një portugez

Luka Modriç konfirmoi dëshirën e tij për të qëndruar gjatë te Reali i Madridit, por kroati mbush 34 vjeç në shtator dhe mosha e tij nuk premton dhe shumë sezone në nivele të larta. Kjo gjë bën që drejtuesit e “Los Blancos” të synojnë një…

Makineria e Guardiolës kap shifrën e çmendur të golave

Mançester Siti bëhet ekipi i parë në Europë që shënon 100 gola në të gjitha kompeticionet këtë sezon. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola e arriti këtë shifër në minutën e 18-të të ndeshjes së sotme në Huddersfield, kur Danilo shënoi…

Isko pothuajse i larguar, bastet e dërgojnë në Londër

Kualiteti dhe cilësitë e Iskos nuk vihen në dyshim, por lojtari është shumë pranë largimit nga Reali i Madridit. Mesfushori me tipare ofensive ka një raport të ngrirë me Santiago Solarin dhe ka nisur si titullar vetëm tre nga 16-të ndeshjet…

Mançester Siti merkato te Juventusi, reagojnë bardhezinjtë

Juventus vazhdon punën për të përforcuar ekipin me elementë cilësorë, ndërsa ka dhe lojtarë që mund të jenë duke zhvilluar sezonin e fundit me bardhezinjtë. Një prej tyre është dhe Paulo Dibala, i cili ka oferta të ndryshme nga klubeve të…

Klop synon historinë, nuk do thjesht titullin

Jyrgen Klop nuk i kurseu fjalët e mira për ekipin e tij në daljen për shtyp mbas fitores ndaj Njukasëllit. Trajneri gjerman theksoi se rruga drejt titullit kampion është e gjatë dhe e vështirë, por ai beson se skuadra e tij mund të shkruajë…

“Tronditen” Siti dhe Çelsi, Liverpuli nis arratinë

Janë mbyllur shumica e sfidave të luajtura për javën e 17-të të Premier Ligës, ku surprizat kanë qenë të pafundme. Mançester Siti dhe Çelsi kanë pësuar disfata në shtëpi, respektivisht nga Kristal Palas dhe Leisteri. Ndeshja nisi mjaft e…

Reali nuk pret, Brahim Diaz vishet madrilen që në janar

Merkatoja e janarit është në prag dhe ekipet kanë filluar me lëvizjet që tani. Reali i Madridit është përfolur shpesh ditët e fundit për sa i përket një lëvizje të mundshme në lidhje me lojtarin e Mançester Sitit, Brahim Diaz. Mesfushori…

Guardiola jep lajmin e keq, Siti humbet goleadorin

Sulmuesi i Mançester Sitit, Serxhio Aguero, nuk do të jetë në dispozicion të Pep Guardiolës në dy ndeshjet e ardhshme ndaj Uotfordit dhe Çelsit. Lajmin e ka konfirmuar trajneri spanjoll në daljen për shtyp për ndeshjen e nesërme. Në…

Guardiola rrezikon dënim, foli për… gjyqtarët

Pep Guardiola po e udhëheq Mançester Sitin më së miri, kjo për faktin se ekipi i tij ndodhet në vendin e parë, si dhe ende nuk është provuar shija e humbjes. “Qytetarët” janë kampionët në fuqi, ndërsa këtë edicion synojnë që të mbrojnë…

Stili Guardiola: goli i Gyndogan erdhi pas 44 pasimesh!

Mançester Siti mposhti bindshëm 3-1 Mançester Junajtid në derbi, me një dominim të frikshëm, aq sa skuadra e Zhoze Murinjos e goditi vetëm një herë portën kundërshtare, në rastin e penalltisë së shënuar nga Marsial, penallti që ishte më…

Siti nuk njeh rivalë, dominim total në derbin e Mançesterit

Mançester Siti fitoi me lehtësi derbin ndaj Mançester Junajtid  me rezultatin 3 - 1. Kampionët në fuqi të Anglisë treguan se diferencat midis tyre dhe “djajve të kuq” mbeten të mëdha. Humbja në derbi djeg shumë për tifozët e Junajtid, të…

Marrin fund negociatat, Siti “blindon” yllin e skuadrës

Mançester Siti është një nga skuadra që ende nuk e njeh humbjen në Premier Ligë. Kampionët në fuqi të Anglisë duan që të ruajnë fronin e tyre dhe deri më tani i kanë bërë gjërat mirë. Pak minuta më parë, ”qytetarët” kanë njoftuar përmes…

U favorizua nga gjyqtari, Siti kërkon VAR-in

Ishte vërtet qesharake penalltia që gjyqtari spanjoll Viktor Kasai akordoi në favor të Mançester Sitit, në ndeshjen me Shaktarin. Stërling në tentativë për të goditur topin goditi tokën dhe u rrëzua në brendësi të zonës së mysafirëve.…

Milionerë pa turp, Siti shpartallon dhe vjedh Shahtarin

Champions League, kulmi i futbollit, ajka e lojtarëve dhe miliona për të tërë. Mançester Siti ka vite që investon pa fund për t’u ngjitur në majë, tashmë është nën akuzë për manipulime financiare të frikshme dhe prej sot do t’i shtohet edhe…