Browsing Tag

Mançester Junajtid

Rikthim i bujshëm? Juve përgatit ofertën për Pogba

Pol Pogba është dëshira më e madhe në Torino për këtë merkato. Francezi me deklaratën e tij të fundit ka lënë të kuptohet se dëshiron të largohet dhe Juventusi është një nga ekipet që ka muskujt financiarë të marrë kampionin e botës.…

Bejl te Bajerni? Agjenti i uellsianit i vë vizën

Garet Bejl e pret një verë me tepër angazhim. Uellsianit me shumë mundësi do i duhet të gjejë një ekip të ri. Real ka nënshkruar me disa lojtarë të mëdhenj dhe Zidan ka muaj që ja ka bërë të qartë sulmuesit se nuk është në planet e tij. Në…

I ka mbaruar kontrata, Mata merr vendimin për të ardhmen

Mançester Junajtid, përtej lojtarëve të rinj që po merr, duhet t’i ndërthurë patjetër me individë me eksperiencë. Manuel Mata është një nga lojtarët, që i përfundon kontrata këtë verë. Ofertat drejt një lojtari si ai nuk mungojnë. Por,…

Lukaku-Inter gati një realitet, sulmuesi belg nuk e fsheh!

Romelo Lukaku nuk gëzon një rol kryesor në Mançester dhe zgjidhja e vetme është largimi. Belgu është i konfirmuar si një prej më të mirëve në botë, por te Juanjtid nuk ka gjetur veten dhe rrjedhimisht as golat. Juventusi dhe Interi i duan…

Ndombele çmend Evropën, një ankand gjigant ka nisur

Musa Dembele u largua nga në merkaton e dimrit drejt Kinës dhe Totenhemit i duhet një mesfushor që të mbyllë vendin e lënë bosh nga belgu. Tangui Ndombele është një nga talentet francezë që ka mrekulluar këtë vit me Lionin. 22-vjeçari ka…

Barçës i duhet të shesë, Junajtid i çmendur pas mesfushorit

Barcelonës i duhet të shesë dikë për të financuar blerjet e De Ligt dhe Grizman. Kutinjo është në plan të parë për t’u larguar, por për momentin nuk po ofrohet asnjë klub, që të jetë i gatshëm të paguajë shifrën e lartë të kartonit të…

Junajtid habit, miliona euro De Geas për ta… shitur

De Gea duket i vendosur në qëndrimin e tij për të mos rinovuar me Mançester Junajtid. Portieri spanjoll përfundon marrëveshjen kontraktuale me klubin anglez verën e ardhshme. Zgjatja e bashkëpunimit ka ngecur dhe drejtuesit duhet të…

Lëvizje te Junajtid, blerja e re është një i panjohur

Mançester Junajtid ka shumë punë para këtë merkato. Drejtuesve të klubit më të madh në ishull i duhet të ristrukturojnë gati gjithë organikën. Megjithëse mbrojtja është thembra e Akilit, Solskjaer i nis blerjet nga mesfusha. Daniel Xhejms…

U duhet një bomber, Inter dhe Juve përplasen në merkato!

Romelo Lukaku është në mes të një derbi italian. Sulmuesi është objektiv i Juventusit dhe Interit. Mançester Junajtid nuk e sheh të paprekshëm belgun dhe është i gatshëm ta shesë në këmbim të një oferte serioze. Anglezët bien dakord vetëm…

Ylli francez i ofrohet Junajtid, ja plani i “Djajve”

Mançester Junajtid kërkon një mesfushor klasi. Largimi i Ander Herrera pritet të lërë një boshllëk në atë repart dhe Ed Uduard do të operojë për të sjellë “Old Trafford” një lojtar të klasit botëror. Adrien Rabiot është një emër mjaft i…

Antonio Konte ka kushte, “Inter, më parë bli këtë lojtar”

Trajnerë të mëdhenj si Antonio Konte kanë disa kushte për t’i pasur në skuadër. Italiani përpara se të firmosë kërkon që Interi të rrisë nivelin e organikës, duke u futur fuqishëm në merkato. Dëshira e tij e parë quhet Romelo Lukaku. Belgu…

Mançester Junajtid-Kulibali, Napoli refuzon ofertën e frikshme

Mançester Junajtid është gati të hapë thesin për të përforcuar repartin më delikat për ta, mbrojtjen. Megjithatë “Djajtë e Kuq” po hasin vështirësi për të sjellë një mbrojtës të madh. Pas rezistencës së egër të Leisterit për Herri Meguajer…

“Presion” mbi Grizman, tre emra për sulmin e Barcelonës

Antuan Grizman do të largohet pas 5 vitesh nga Atletiko e Madridit. Sulmuesi francez  e shpalli vetë lajmin, ndërkohë që nuk dihet akoma klubi i tij i ardhshëm. Barcelona mbetet në avantazh, por për 28-vjeçarin ofertat janë të shumta.…

De Gea i larguar, emra të frikshëm në listën e Junajtid

David De Gea ka shfaqur oshilacione të theksuara në mesin e katërkëndëshit të Junajtid me gafat e tij të njëpasnjëshme. Spanjolli në tre ndeshjet e fundit regjitron po aq gafa. Kështu te Junajtid nuk e shohin më portën si një pozicion, ku…

Milner habit me deklaratën e tij, tani tifoz i Junajtid

Fatet e Liverpulit kalojnë edhe nga Old Trafford. Mançester Juanjtid në sfidën e radhes do të ndeshen me Mançester Sitin. Një fitore e mundshme e djemve të Solskjaer do t’i çonte në delir ata të “The reds” e mes tyre edhe Xhejms Milner.…

Dhunoi një grua, arrestohet ish-ylli i Junajtid

Ish-mesfushori i Junajtid, Niki Bat është arrestuar nga autoritetet angleze për dhunimin e një gruaje. Gruaja, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, e ka denoncuar dhe më pas ka ardhur arrestimi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2 të natës me…