Browsing Tag

Man Utd

Gjithmonë e më pak oferta, dilemat për Hysajn vazhdojnë

Është bërë e qartë prej disa muajsh që e ardhmja e Elseid Hysajt nuk do të jetë më në klubin e Napolit. Mbrojtësi shkodran ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur të viteve muajve të fundit në lajmet e merkatos, por me kalimin e javëve…

Raiola: Pogba s’ka faj, në fund do kënaqet çdo palë

Pol Pogba nuk i ndahet idesë se dëshiron të largohet nga Junajtid. Në lidhje me këtë çështje dhe me sjelljen e tij ai ka marrë vazhdimidht kritika. Pas zënkës me Murinjon dhe shkarkimit të portugezit, u krijua mendimi se Pogba do qëndronte…

Interes i paparë për Rodrin, katër klube në negociata

Largimi i Rodrigo Hernandez (Rodri), nga Atletiko Madrid është vetëm çështje kohe. Mesfushorit shtatlartë i ka mjaftuar vetëm një vit me fanellën e madrilenëve për të tërhequr vëmendjen e skuadrave elitë nëpër Europë. Futbollisti…

Rabio nuk shkon në Serie A, firmos me gjigantin anglez

Gjigantët e Premier Ligës, Mançester Junajtid kanë nisur bisedimet me me mesfushorin e PSG-së, Adrien Rabio. 24-vjeçari ka qenë në qendër të polemikave në Francë gjatë muajve të fundit dhe u pezullua nga klubi, pasi ai refuzoi të rinovonte.…

Çmenduria e Realit, ofron tre lojtarë për Pol Pogba

Mesfushori francez, Pol Pogba, me shumë gjasa do të jetë një nga përforcimet më të bujshme të Real Madridit këtë verë. Pasi janë shumë pranë shërbimeve te Luka Joviç dhe Eden Hazard, Reali kërkon me çdo kusht edhe kartonin e mesfushorit.…

Beili mbyll sezonin, në Francë e prekin krahëhapur

“Mançester Junajtid do duhet t’i mbyllë tri ndeshjet e mbetura të Premier League pa mbrojtësin Erik Beili. 25-vjeçari pësoi një dëmtim të rëndë në gju gjatë takimit të kësaj fundjave kundër Çelsit”. “Këputja e ligamentit lateral do ta…

Guardiola: S’ka kohë për festë, Liverpuli nuk do gabojë

Mançester Siti është shumë pranë të shpallurit kampion për të dytin vit radhazi i kampionatit anglez. Trajneri Pep Guardiola u shpreh para gazetarëve se lojtarët e tij nuk kanë kohë për festë, pasi në lojë janë dhe tri ndeshje, ndërsa…

Solskjaer shpërthen: Unë do të jem këtu, shumë të tjerë jo

“Muaji i mjaltit” ka mbaruar midis Ole Gunar Solskjaer dhe lojtarëve të Mançester Junajtid. Humbja me rezultatin e thellë 4 – 0 ndaj Evertonit ka sjellë që trajneri i “djajve të kuq” të mos përmbahet në daljen për shtyp në përfundim të…

Solskjaer: Mesi tjetër nivel, ai bëri diferencën

Ole Gunar Solskjaer nuk i kurseu lëvdatat për Lionel Mesin dhe klubin e Barcelonës në përfundim të takimit të sotëm, ku “djajtë e kuq” u mundën me rezultatin 3 – 0. Trajneri norvegjez tha se Barcelona është një klub disa nivele më lart…

VIDEO | Supergol i Kutinjos, “kapitullon” Junajtid

Filipe Kutinjo ka çuar në 3 - 0 rezultatin e përballjes së sotme në Camp Nou midis Barcelonës dhe Mançester Junajtid. Goli i brazilianit është tipik nga ato që jemi mësuar të shihnim nga ai në Angli kur ishte pjesë e Liverpulit. Një…

Vuri 140 baste, Pol Skolls “kapet mat” nga Federata

Ish-lojtari i Mançester Junajtid, Pol Skols, është akuzuar nga federata angleze për vendosje të basteve sportive, diçka kjo që del kundër rregullores së vendosur nga institucioni qeverisë i futbollit anglez. Sipas asaj që kanë mësuar…

Solskjaer: Nuk e imagjinoj dot largimin e Pogbas!

Ole Gunar Solskjaer i ka dhënë një “shkelm” të fortë lajme që kanë qarkulluar në ditët e fundit mbi të ardhmen e Pol Pogba. Sipas trajnerit të Mançester Juajtid,  është e paimagjinueshme që ai të mos jetë pjesë e “djajve të kuq” për të…