Browsing Tag

Man Siti

Ylli portugez pranë Sitit, orë vendimtare për transferimin

Mançester Siti është i vendosur për të firmosur me mbrojtësin e dajthtë të Juventusit, Zhoao Kanselo. Ai njihet për aftësitë e tij sulmuese, cilësi të cilat i përshtaten shumë mënyrës së të luajturit që kërkon Guardiola. Drejtuesit e Sitit…

Nga i padëshiruar, në hero! Siti rinovon me talentin ukrainas

Mançester Siti është një nga skuadrat më të pasura në botë, e cila asnjëherë nuk tërhiqet kur bëhet fjalë për transferime të shtrenjta. Shpenzimet e “Qytetarëve” kanë qenë faraonike vitet e fundit, por tashmë, duket se kanë filluar të…

Guardiola vendos, ka një plan për portierin e Kosovës

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, do të lejojë Arijanet Muriç të largohet nga klubi këtë verë, sipas “The Sun”. 20-vjeçari ishte titullar për Kosovën të hënën në mbrëmje, kur Martin O'Nill, trajneri i Notingam Forest, e ndoqi me…

Muriç drejt huazimit, klubi anglez shfaq interes

“Gardiani” i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, ka kaluar një sezon me pak aktivizime te Mançester Siti. Pep Guardiola ia ka besuar çelësat e portës në vetëm pesë raste, kryesisht në ndeshjet e kompeticioneve dytësore si ‘FA Cup’ dhe…

Sezoni më i pafat për yllin e Sitit, dëmtohet sërish

Ylli i Mançester Sitit, Kevin De Brujne po kalon sezonin e tij më negativ në karrierë, pasi ka qëndruar për shumicën e kohës jashtë fushave të blerta për shkak dëmtimi. Mesfushori belg u rikthye tre javë më parë nga një dëmtim afatgjatë dhe…