Browsing Tag

man City

VIDEO | Siti kalon Totenhemin, edhe katër finale për titullin

Mançester Siti ia ka dalë të mposhtë Totenhemin 1 – 0 në “Etihad Stadium”. Me këtë fitore “qytetarët” rikthehen në krye të Premier Ligës, duke qëndruar një pikë larg ndjekësve të Liverpulit. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e…

VIDEO | Gol për manual, Siti nis hakmarrjen me një talent

Kanë mjaftuar vetëm pesë minuta që Mançester Siti të zhbllokojë rezultatin e ndeshjes së sotme ndaj Totenhemit. Një kombinim brilant pasimesh u finalizua nga 18-vjeçari Fil Fouden, i cili shënon golin e parë në Premier Ligë me skuadrën e…

Interi gjen mbrojtës në Angli, braziliani është dakord

Interi ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe ka piketuar disa emra për të përforcuar skuadrën. Siç rapotojnë mediat italiane, por dhe ato britanike, zikaltrit kanë nisur bisedimet me skuadrën e Mançester Sitit për firmën e…

Edhe Klop kundër VAR: Më vjen keq për Sitin

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, foli për mediat angleze sot, ku më shumë u ndalua te ndeshja çerekfinale mes Mançester Sitit dhe Totenhemit, një nga ndeshjet më të bukura në historinë e Champions League. Strategu gjerman tha se ndien…

Guardiola: Tani na duhet gjumë! Kampionatin nuk e lëshojmë

Pep Guardiola nuk mund ta fshinte trishtimin e madh që i solli eliminimi dramatik në çerekfinalet e Champions League. Trajneri spanjoll shmangu polemikat në daljen për shtyp duke uruar Totenhemin për kalimin në fazën tjetër. “Po, është…

Guardiola me fat, Totenhemi mbetet pa kapiten!

Herri Kejn pësoi një dëmtim në ligamentin e kyçit të majtë gjatë një përplasje me Deni Roz në fitoren 1-0, që Totenhemi arriti kundër Sitit në çerekfianlet e Champions League. Ky dëmtim duket se i ka mbyllur sezonin kapitenit të Spërsave.…

Mbrojtësi i Sitit ironizon me Liverpulin: E kemi ne timonin!

Mançester Siti mori një fitore të rëndësishme përballë Fulhemit, duke u ngjitur sërish në krye të Premier Ligës dhe tashmë është shumë pranë titullit kampion. Gjithsesi, Liverpuli vazhdon të ndjekë “Qytetarët” hap pas hapi. Pas ndeshjes…

VIDEO | Përmbysje e çmendur, Siti shokon Suonsin e Celinës

Mançester Siti ka triumfuar 2-3 në fushën e Suonsit, duke përmbysur disavantazhin e dyfishtë vetëm në minutat e fundit. Për skuadrën uellsiane, aktivizohet shqiptari Bersant Celina, i cili edhe gjeti rrugën e rrjetës, duke shënuar një…

Siti blindon yllin e mesfushës, firmos rinovimin 6-vjeçar

Mançester Siti ka njoftuar rinovimin e kontratës deri në vitin 2025 me lojtarin portugez Bernardo Silva. Futbollisti i blerë nga Monako në verën e 2017-ës ka treguar një rritje të jashtëzakonshme këtë sezon. Në vitin e parë në Angli,…

UEFA hap hetim, “gjiganti” europian rrezikon shumë

UEFA ka lajmëruar se fundmi se ka filluar një hetim në lidhje me shpenzimet financiare te Mançester Sitit. Institucioni qeverisës i futbollit evropian dyshon se kampionët e Anglisë mund të kenë shkelur  rregulloren e “Financial Fari Play”.…

Siti rimerr kreun, Laport dhe Zhezuz ndëshkojnë Evertonin

Mançester Siti është rikthyer në krye të tabelës së kampionat anglez pas fitores 2 – 0 kundër Evertonit. Aimerik Laport dhe Gabriel Zhezuz ishin protagonistët e takimit të sotëm me dy golat e tyre. “Qytetarët” kalojnë presionin te…

Spektakël festash, Liverpuli magjeps dhe prodhon ëndrra

Është një Liverpul magjik, si për festa: skuadra e drejtuar nga Jyrgen Klop nuk pyet për askënd, heq qafe edhe Njukasllin e Rafa Benitez duke fituar 4-0 dhe fluturon drejt titullit. Është ende herët, tepër herët, por nëse Mançester Siti…

Kupa e Ligës angleze, derbi dhe dyshime për manipulim

Në Angli luajnë futboll pa fund dhe nuk kanë kohë, ndaj kupa me më pak rëndësi, ajo e Ligës, që për arsye komerciale quhet Carabao Cup, ka mbërritur në fazën gjysmëfinale. Mançester Siti eliminoi Lester Sitin falë pritjeve të shkëlqyera…

Guardiola i mahnitur nga Muriç: Ai është një gjigant

Arijanet Muriç ishte protagonisti i çerekfinales së “Carabao Cup” midis Lester Sitit dhe Mançester Sitit. Portieri i përfaqësues së Kosovës priti dy penallti të kundërshtarëve dhe në fund skishin si të mungonin elozhet e Pep Guardiolës, i…

Guardiola: E ardhmja ime në Itali? Përse jo…

Pep Guardiola ka qenë një ndër të ftuarit special në një event në Trento, ku pjesëmarrës ishin figura të shquara të trajningut si Karlo Ançeloti dhe Arrigo Saki. Spanjolli iu përgjigj një mori pyetjesh, ku ndër to dhe një mbi një…

Guardiola “fëlliq” Klopin, Liverpuli tradhtohet nga Mane

Nuk kishte shkëlqyer deri tani, por duket se ishte ende duke marrë masat e duhura, për të bërë një goditje të madhe. Mançester Siti ka shpërthyer sot, duke shpartalluar 5-0 Liverpulin, në një “big match” që nuk pritej të përfundonte kështu,…

“Rrebesh” golash, triumfojnë Guardiola e Simeone

Një natë e çmendur në Ligën e Kampioneve, me dy ndeshje që prodhuan 14 gola në total. E pabesueshme, me gola dhe lojë spektakolare, si në Gjermani, ashtu edhe në Angli. Në Leverkuzen Atletiko e Madridit tregoi edhe një herë se është një…