Browsing Tag

Maks Alegri

Çmimet e Serie A, shpallen fituesit e “Pankinës së Artë”

Në Koverçiano, qendrën stërvitore të kombëtares italiane, janë ndarë çmimet e trajnerëve më të mirë të sezonit të kaluar. Maks Alegri është shpallur trajneri fitues i “Pankinës së Artë” të Serie A për sezonin e kaluar. Trajneri i…

Alegri nuk toleron: U treguam pula kundër Xhenoas!

Juventus i rikthehet kampionatit dhe do të udhëtojnë drejt transfertës së Empolit. Në konferencën për shtyp para ndeshjes të së shtunës, Maks Alegri ka folur për fitoren kundër Junajtid në Champions dhe formacionin që do të hedhë nesër.…

Alegri e thotë troç: Duam të fitojmë “Champions”-in

Maks Alegri ka qenë i pranishëm në Milano në prezantimin e celularit të ri “Galaxy A9”, i pari në botë me katër kamera. Trajneri i Juventusit ka theksuar objektivin e klubit torinez, që është fitimi i Champions-it. Kupa me veshë të mëdhenj…

VIDEO | Alegri kapet me Bernardeskin: Ne nuk jemi Fiorentina

Një episod i veçantë ka ndodhur gjatë ndeshjes së Juventusit në Champions përballë Jang Bojs. Trajneri Alegri është mërzitur një moment me Federiko Bernardeskin, i cili ka bërë disa driblime më shumë se duhej. “Ne nuk jemi Fiorentina”, i…

Juventusi me Ronaldon, Alegri zbulon manovrat sulmuese

Në konferencën për shtyp para ndeshjes me Lacion, Maks Alegri ka folur për takimin dhe grupin e lojtarëve të tij. Trajneri i Juventusit ndalet te reparti i sulmit dhe flet për titullin kampion, që sigurisht është objektiv i padiskutueshëm i…

Alegri zbulon objektivin kryesor: Ronaldo profesionist… unik

Në një prononcim për “Sky Sport”, Maks Alegri, ka folur për ekipin bardhezi mbas miqësores brenda familjes. Trajneri shpall objektivin kryesor për sezonin e ri dhe është i lumtur për kontingjentin që zotëron, por fundjavën tjetër nisin…