Browsing Tag

Magani

Skuadër e re për sulmuesin Magani, mbetet në Kosovë

Futbollistët shqiptarë, nuk kanë ndërmend të largohen nga IPKO Superliga, edhe nëse ndërrojnë skuadër. Kështu ka ndodhur dhe me sulmuesin Artur Magani, i cili u largua nga skuadra e Feronikelit. Sulmuesi, i cili u shpall kampion i Kosovës…

Sërish disfatë, Magani në fije të perit

Trepça ’89 e Gugash Maganit e ka nisur shumë keq kampionatin, sepse edhe sot është mundur, 1-0 në Gjilan, për javën e tretë të Superligës së Kosovës. Barazimi ndaj Feronikelit në debutim krijoi shpresa të mëdha, por më pas erdhi humbja…

Josa fiton duelin me Maganin, Flamurtari surprizon kampionët

Në përballjen midis dy ish-trajnerëve të Superligës Shqiptare në Kosovë, i fituar ka dalë Mirel Josa, i cili arriti të dilte i fituar nga transferta e vështirë ndaj Trepçës, skuadër kjo e drejtuar prej gati një viti nga peqinasi Gugash…

Një kampion Shqipërie për Trepçën e Maganit

Në moshën 23-vjeçare një futbollist duhet të luajë, nuk ka rëndësi ku, sepse stoli te një ekip, qoftë ai kampion i vendit, nuk i bën mirë askujt. Për këtë arsye, Rexhep Memini ka vendosur të ndërmarrë një hap të guximshëm bë karrierën e…

Zyrtare, Magani te Trepça ‘89

Gugash Magani nuk e ka mbyllur vitin pa punë. Trajneri peqinas, i cili vetëm para pak ditësh u nda me Teutën, tashmë ka gjetur ekip të ri, sepse ka firmosur për Trepçën ’89 në Kosovë. Kampionët në fuqi të Kosovës, të cilët edhe këtë sezon…

Teuta bën gjënë e duhur, Magani nuk preket

Teuta u mund edhe dje nga Skënderbeu, duke pësuar humbjen e tretë rresht në kampionat dhe renditja sa vjen e ndërlikohet, sepse fitoja mungon prej 5 ndeshjesh. Në fillim të sezonit drejtuesit e Teutës habitën të gjithë, duke nisur të…

Një javë pushim, Magani pret dy titullarë

Fundjava e ardhshme do të jetë pushim për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare dhe është një lajm i mirë për Teutën e Gugash Maganit. Barazimi kundër Kamzës evidentoi lodhje fizike të dukshme në fundin e takimit, ndoshta e ardhur edhe nga…

Problemi i Teutës, mungon një golashënues

“Djemtë e detit” presin që të gjejnë golat e sulmuesve, për të synuar pretendimet madhore që i kanë vënë vetes Në Durrës ka kohë që besojnë se ky mund të jetë edicioni i tyre dhe entuziazmi nuk ka rënë, as pas humbjes së parë shtëpiake,…

Tërbuni tremb Teutën, Magani: Nuk e prisja kaq të vështirë

Skuadra e drejtuar nga Gugash Maganit i ka shënuar Tërbunit vetëm në 10 minutat e fundit. Një penallti i çon më tej “Djemtë e Detit” Humbja e fundit e pësuar ndaj Flamurtarit duket se ka lënë në njëfarë mënyre pasoja te Teuta, që në…

Magani: Më mirë që humbëm tani

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, e ka pranuar qetësisht humbjen e sotme kundër Flamurtarit, duke e parë si një leksion për të ardhmen. Ish-trajneri i Flamurtarit ka mbetur i zhgënjyer nga paraqitja e dobët e skuadrës, ndërkohë që ka…

Teuta, paska qenë e vërtetë!

Që Magani punon mirë e me pasion dhe ekipet e tij luajnë një futboll cilësor, kjo nuk është vënë ndonjëherë në dyshim. Por kushedi pse kur e dëgjoje qoftë dhe në privat të thoshte se “këtë radhë jam për titull”, pa dashur ta fyesh mendoje…

Magani tregon merkaton dhe emëron kapitenin e Teutës

Teuta ka bërë revolucion këtë verë dhe drejtuesit kanë ambicie të mëdha. Nga Ohri, ku skuadra është grumbulluar për fillimin e sezonit të ri, trajneri Gugash Magani flet për Supersportin, duke treguar synimet e sezonit dhe merkaton e kryer.…

Lena rikthehet lider i Teutës: Zgjedhje e lehtë

Nijaz Lena është zyrtarisht i Teutës, ku ka firmosur një kontratë 2-vjeçare dhe do të jetë lideri i një skuadre të rinovuar dhe me moshë mesatare mjaft të re. Mesfushori i njohur ka folur për Supersport, ku ka shpjeguar arsyen që ka…

Magani pret përforcime, një serb provohet në Durrës

Duke pasur kohën e mjaftueshme për ndërtimin e skuadrës, pas shtyrjes së kampionatit për në shtator, trajneri Gugash Magani po sheh shumë lojtarë dhe ditët e fundit në stërvitje është parë edhe një serb, Semin Haxhibuliç. Futbollisti…

Liria prezanton afrimet, nga Vrapi tek Magani

Ashtu si ishte paralajmëruar prej ditësh, Liria e Prizrenit ka firmosur sot me 4 futbollistë të kampionatit shqiptar. Endri Vrapi, Jetmir Sefa, Artur Magani e Kristi Kote janë tashmë pjesë e Lirisë, duke u bashkuar me Bledi Shkëmbin.…

Edhe Artur Magani “zbulon” Kosovën

Artur Magani tha në fund të sezonit të shkuar: “Po largohem nga Teuta, nuk mund të punoj në një ekip me babain tim”, duke iu referuar vështirësive dhe presionit e të punuarit me Gugash Maganin. Tani Magani lë jo vetëm Teutën, por edhe…

Teuta nis nga e para, një javë kohë për riorganizimin

Fatjon Rupi Teuta e sezonit të ri do të jetë thuajse e transformuar, sepse shumica e titullarëve kanë ikur tashmë zyrtarisht nga Durrësi. Eshtë folur për një Teutë shumë më të fortë, pretendente për vendet e para, fakt që pohohet edhe…

Kamza mendon për stadiumin dhe… Maganin

Kamza vijon pushimet, por kjo ndodh vetëm me futbollistët, pasi drejtuesit janë të angazhuar, sepse duhet bërë gati stadiumi për të luajtur në Superiore. Pas inspektimit të bërë nga zyrtarë të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe lënies së…

Magani: Kartoni i kuq, i ekzagjeruar

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, e ka pranuar qetësisht humbjen kundër Skënderbeut, që sipas tij është një skuadër më cilësore dhe ka organikë më të kompletuar. Megjithatë, duke folur në Supersport pas ndeshjes, Magani ankohet për kartonin…

Artur Magani: Me babain në një ekip nuk qëndroj më

Sulmuesi i Teutës, Artur Magani, shënoi sot golin e parë për vitin 2017 dhe të tretin sezonal, gjithsesi një rendiment zhgënjyes, krahasuar me 9 golat e sezonit të shkuar. Në mikrofonin e Supersportit, sulmuesi peqinase pranon se…

Magani e pranon: Më e lehtë nga sa e prisnim

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, ka pranuar se fitorja kundër Korabit ka qenë e thjeshtë dhe i dha luksin të kursente disa titullarë në pjesën e dytë. Në mikrofonin e Supersportit, ai foli edhe për të birin e tij, Artur Maganin, i kthyer…

Magani: Kaq ishin mundësitë tona

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, është dukur shumë i zhgënjyer pas eliminimit nga kupa, si pasojë e humbjes shtëpiake ndaj Skënderbeut, ashtu si në vajtje. Në mikrofonin e Supersportit, trajneri peqinas deklaroi: “Shpresonim te…

Mungesat shqetësojnë Maganin

Vladimir Prenga Teuta luan një tjetër ndeshje të rëndësishme nesër në transfertë me Tiranën, sfidë që nëse do të fitohej thuajse do t’i mbyllte llogaritë për mbijetesën, pasi do të diferencohej me tre ekipe, me një diferencë minimale…

Magani: Humbje e hidhur, por nuk ka mbaruar

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, duke folur në emisionin “Gol pas goli” në Supersport, nuk e fshehu zhgënjimin për humbjen e ardhur në fund të një takimi ku skuadra durrsake luajti mjaft mirë dhe kishte edhe rastin të shënonte, para se të…

Magani: Fitore e madhe, nuk ka rëndësi loja

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, duke folur në emisionin “Gol pas goli” në Supersport, nuk e fshehu kënaqësinë për 3 pikët, edhe pse kërkon kujdes: “Ishte një ndeshje delikate, shumë e vështirë, ndaj një rivali në rritje, që ka marrë shumë…

Deklaratat e trajnerëve pas Skënderbeu-Teuta

Daja: barazim i drejtë, gabuam shumë Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, ka pranuar pa shumë ankesa barazimin ndaj Teutës, duke e pranuar se skuadra e tij nuk shkëlqeu: “E nisëm mirë ndeshjen, por goli na bllokoi psikologjikisht dhe…

Deklaratat e trajnerëve pas Teuta-Partizani

Starova: Më mërzit rezultati, jo loja Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova, duke folur në “Gol pas Goli”, në Supersport, komenton barazimin ndaj Teutës: “Nëse quhet hap pas, nuk jam dakord, sepse kemi akoma pikë në valle. Sot bëmë një…

Magani: Në fushë, jo si inferiorë ndaj të kuqve

Gugash Magani, trajneri i Teutës, para ndeshjes me Partizanin, ka folur në “Supersport”, ku fillimisht në fokusin e tij ka qenë ndeshja me Partizani. “Po t’i referohemi historisë vjet, Partizani na ka mundur dy herë në ‘Niko Dovana’ dhe ne…

Magani ndryshon det

Gugash Magani i ka qëndruar besnik fjalës së tij: divorci me Flamurtarin është bërë zyrtar ditën e martë, pasi administratori Sinan Idrizi ka thyer për të pafundmen herë premtimet e dhëna. Asnjë pagë për futbollistët, kushti i vendosur…