Browsing Tag

Lukaku

Di Marcio lëshon bombën: Shkëmbim Ikardi-Lukaku!

Mauro Ikardi është kthyer dhe një herë tjetër të jetë në qendër të vëmendjes, me ish-kapitenin e Interit, i cili duket shumë pranë largimit. Ekipet e interesuara për shërbimet e argjentinasit janë të shumtë, por ajo që mbetet problem për…

Forma perfekte e Lukakut, sekreti është… veza e skuqur!

Romelu Lukaku po kalon një moment shumë të mirë. Sulmuesi i Mançester Junajtid nuk preferohej në fillim nga Ole Gunar Solskjaer dhe qëndroi për thuajse tri muaj në stolin e rezervave. Megjithatë, tashmë është rikthyer të jetë i rëndësishëm.…

VIDEO | Solsk-VAR, çmenduri angleze në Paris!

E besoni apo jo?! Mançester Junajtid bën çmendurinë më të madhe brenda në Paris, duke triumfuar 1-3 ndaj PSG-së dhe duke kaluar më tej, në çerekfinalet e UEFA Champions League. Mjatuan vetëm dy minuta që sfida të ndizej, pasi Mançester…

Trajektore e re për Lukakun, huazohet në Angli

Njukasëlli i Rafa Benitez ka arritur të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të majtë Xhordan Lukaku. Mbrojtësi i krahut të majtë do t’i bashkohet skuadrës angleze në një marrëveshje huazimi 6-mujore nga skuadra e Lacios. Kjo do të jetë…

Romeo Lukaku drejt Seria A? Pse jo, uroj që të ndodhë!

Romeo Lukakun mund ta shohim shumë shpejt në Seria A. Nuk bëhet fjalë vetëm për një aludim apo për një thashetheme, pasi vetë sulmuesi e ka pranuar se e tundon një aventurë e re në Itali. Në një intervistë të dhënë së fundmi për “La…

Lukaku në fije të perit, kuotat e basteve e çojnë në Londër

Romelu Lukaku, sulmues i nivelit të lartë, por një bishë që shënon vetëm ndaj ekipeve të vogla dhe nuk ka inteligjencën e mjaftueshme për t'u bërë sulmues perfekt për klube të mëdhenj. Kjo është ideja që mbizotëron kur flitet për belgun, i…

Lukaku e nis frikshëm, Junajtid “show” ndaj Uest Hemit

Pas humbjes në Superkupën e Europës, kundër Real Madridit, Mançester Junajtid kishte nevojë për një fitore bindëse në ndeshjen hapëse të Premier Ligës dhe ajo erdhi, sot ndaj Uest Hemit. Përfundoi 4-0 për Djajtë e Kuq, që në "Old…

Junajtid rekord, 733 mln euro të shpenzuara në 4 vjet

Që me largimin e Sër Aleks Fergusonit në vitin 2013, “Djajtë e kuq” kanë shpenzuar shuma marramendëse, por ende janë në rindërtim e sipër Junajtid vazhdon të shpenzojë pambarimisht në merkato me synimin e vetëm për të ndërtuar një tjetër…

Zyrtare, Lukaku bëhet “Djall i kuq”

Lajmi i publikuar ditët e fundit për transferimin e Romelu Lukakut nga Evertoni te Mançester Junajtid nuk ishte konfirmuar ende nga klubet, por sot Junajtid e ka bërë zyrtare. Me një komunikatë zyrtare për mediat, klubi anglez njofton se…

“Bomba” e Murinjos, Lukaku transferohet te Man Utd

Mancester Junajtid ka qëndruar gjatë në pritje, por duket se këtë verë ka vendosur të bëjë goditje të mëdha, vetëm lojtarë super, pa u marrë me tratativa të gjata e spekulime mediatike. “Djajtë e Kuq” kanë mbyllur sot një superblerje,…