Browsing Tag

Luka Modriç

Rrëfimi 360 gradë i Modriç: CR7, Mbape dhe Topi i Artë

Luka Modriç është një nga ata futbollistë, për të cilët ndjen vetëm admirim dhe kënaqësi kur e sheh duke luajtur, pavarësisht ekipit që përfaqëson. Mesfushori i Real Madrid dhe kapiteni i Kroacisë ka dhënë një intervistë për “France…

8 muaj burg për Luka Modriç, gjendet akordi

Merr fund “lufta” e Luka Modriç me autoritetet tatimore të Spanjës. Mesfushori i Real Madrid ka pranuar dënimin për 8 muaj burg për shkeljet tatimore, në shumën e 870 mijë eurove, të kryera ndërmjet vitit 2013 dhe 2014. Kroati nuk kishte…

Lopetegui: Modriç, më i mirë se Ronaldo dhe Mesi!

Julen Lopetegui e ka nisur sezonin në mënyrë të mirë deri diku, pasi llogarisim këtu humbjen e Superkupës së Evropës në derbi ndaj Atletikos. Gjithsesi Reali i tij ka arritur 3 fitore dhe një barazim në kampionat, si dhe triumfin e fundit…

Lopetegui snobon Ronaldon: Modriç, më i miri në botë!

Hulen Lopetegui është në krye të Realit të Madridit dhe detyra e tij më e vështirë është që t’i bindë të gjithë se skuadra e tij nuk është më e dobët pa Kristiano Ronaldon.  “Do mundohemi të përmirësojmë veten edhe pa Kristiano Ronaldon në…

Modriç pranë rinovimit, si e bindi Reali kroatin

Të gjithë të dashuruar me Luka Modriç. Interi e pret, ndërsa Reali insiston ta mbajë dhe as që ka ndërmend ta largojë. Siç citon “Marca”, kroati është pranë rinovimit me kampionët e Europës. Mungon vetëm firma e Modriç për të zyrtarizuar…

Reali “presion” Interit: Doni Modriç? U marrim Ikardin

Reali i Madridit është hedhur në kundërsulm. Interi po tenton të sigurojë shërbimet e Luka Modriç, ndërsa spanjollët po tentojnë një lojtar të zikaltërve. Emri është ai i përhershmi, Mauro Ikardi. Siç citon “Libertad Digital”,…

Reali bën gati milionat, 4 emra për të pasuar Modriç

Luka Modriç është vënë në pikëpyetje te Reali i Madridit, pasi Interi po mundohet ta "joshë" kroatin. Në Spanjë në asnjë lloj mënyrë nuk duan t'i humbin shërbimet e mesfushorit kroat, por po mendojnë që në rast largimi ta zëvendësojnë me…

Plani kinez i Interit, si arrihet te Luka Modriç

Edhe pse Perez e Lopetegui e kanë bërë të qartë se nuk heqin dorë nga Luka Modriç, tek Interi vazhdojnë të këmbëngulin për shërbimet e mesfushorit kroat. Jo vetëm kaq, por në Itali po planifikojnë edhe se si do e bindin futbollistin e Real…

E premtja deçizive, Inter dhe Real vendosin fatin e Modriç

Konfirmohet takimi i parë i drejtuesve të Interit dhe atyre të Realit. Luka Modriç do të jetë tema e diskutimeve. Inter insiston për shërbimet e tij dhe siç citon “SportMediaset”, ditën e premte, palët do të ulen në tryezën e bisedimeve.…

Interi nis sulmin për Modriç, gati oferta e parë për Realin

Inter nuk dorëzohet për Luka Modriç. Drejtuesit e klubit milanez kanë përgatitur planin ekonomik për të arritur tek kroati. Oferta është gati për lojtarin dhe Realin e Madridit. Siç citon “Il Giornale”, mesfushorin kroat e pret një kontratë…

Tentativa për Modriç, Interi ka arsye të besojë

Luka Modriç është objektivi i Interit, por reagimi i Florentino Perez zbehu shpresat e zikaltërve. “Kush dëshiron shërbimet e Luka Modriç duhet të paguajë 750 milionë euro”, u shpreh presidenti i Realit. Një shifër e frikshme dhe një…

 Interi nuk i ndahet pistës Modriç, zhvillimet e fundit

Interi duket se nuk ka ndërmend të dorëzohet për shërbimet e Luka Modriç. Zikaltrit e kanë hedhur hapin e parë, por Fiorentino Perez ka qenë i prerë për momentin. Sa i takon klauzolës së mesfushori, asnjë klub nuk di to të ishte i gatshëm…