Browsing Tag

Luftetari

Zyrtare: Protesta shtyn Superioren, merret vendimi

Kanë mbetur edhe dy javë kampionat në Kategorinë Superiore dhe ndeshjet e ardhshme janë me të vërtetë interesante, sigurisht për Europën dhe mbijetesën. Të gjitha takimet ishin programuar të zhvillohen të shtunën, por plani ka ndryshuar.…

Shpëtimi i Luftëtarit, Nora: Sa net pa gjumë, por ia vlejti!

Luftëtari matematikisht i shpëtoi rënies nga Superiorja, pasi Tirana e Kastrioti ndanë nga një pikë një ditë më parë dhe me tre pikët e marra në tavolinë me Kamzën. Diferenca me krutanët shkon në shtatë pikë kur kanë mbetur edhe dy javë…

Sezoni aktual dhe e ardhmja, Fili sqaron gjithçka

Realdo Fili ka qenë një ndër lojtarët kyç të Luftëtarit gjatë pjesës së dytë të sezonit. Një eksperiencë aspak e këndshme te Skënderbeu solli që sulmuesi fierak të zbarkonte në Gjirokastër gjatë janarit, lëvizje kjo që rezultoi e goditur…

Tavo nuk duron, pezullohet trajneri dhe dy lojtarë

Furtunë në Gjirokastër. Luftëtari pezullon trajnerin Ahmataj, zëvendësin e tij si dhe dy lojtarë, Albano Aleksin dhe Xhekson. Vendimi është bërë i ditur ditën e sotme, me drejtuesit e klubit që kanë vendosur këtë pezullim si pasojë e…

Nga Fushë-Kruja në Gjirokastër, formacione surprizë

Sot luhet java e 33-të në Superiore dhe janë mësuar aktualisht formacionet në fy prej takimeve që do të zhvillohen. Në Fushë-Krujë Kastrioti pret Flamurtarin dhe trajneri Devolli ka bërë disa ndryshime. Husein mungon për shkak kartonësh dhe…

VIDEO | Luftëtari e ka edhe me gjykimin, a ishte kjo penallti?

Luftëtari u eliminua nga Kupa dhe dukshëm lojtarët dhe drejtuesit ishin të mërzitur pas humbjes 5-3 me Tiranën. Sot klubi bluzi doli me një deklaratë, teksa thuhej se do bëhej analizë e thellë dhe do të kishte edhe masa. Pakënaqësitë më të…

Miliona dhe “mërzi”, Kupa e Shqipërisë në “linjë”

Kupa e Shqipërisë rikthehet sot dhe janë dy përballje vendimtare që luhen në Korçë dhe Tiranë. Skënderbeu pret Kukësin, në një sfidë që verilindorët mjaftojnë të mos e humbin për të shkuar në finale dhe për të shkurorëzuar korçarët, që vjen…

VIDEO: Fluturon Partizani, në derbi për të fituar titullin

Partizani ka marrë një fitore të pastër 0-2 në transfertë përballë Flamurtarit dhe është afruar edhe më shumë me titullin kampion. Golat nga Asani dhe Mensah mjaftuan që “Demat” të dilnin me tri pikë nga transferta vlonjate. Sulmuesi nga…

Ahmataj nuk i “qan” mungesat: Momenti i të rinjve!

Luftëtari do kërkojë të mos dalë pa pikë nga Durrësi me Teutën. Nuk do të jetë aspak e lehtë, duke pasur parasysh që lojtarë si Behar Ramadani, Rustem Hoxha dhe Oltion Rapa nuk do të jenë nën urdhrat e stafit teknik në këtë përballje.…

Rapa i Luftëtarit e pëson, tani sytë nga Karabeci

Ndeshja e Kupës mes Luftëtarit dhe Tiranës pati pasoja për dy futbollistë të këtyre skuadrave. Përplasja mes Erando Karabecit dhe Oltion Rapës i ka penalizuar këta dy lojtarë, që munguan fillimisht në ndeshjen e kampionatit të dielën.…

Ahmataj: Barazimi ishte maksimumi që mund të merrnim

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, foli pas ndeshjes me Tiranën për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, ku tha se për mënyrën si erdhi sfida, barazimi ishte maksimumi që mund të merrte skuadra e tij. Mes të tjerash, kreu i pankinës…

Shkëmbi e Mema “revolucion”, Kukësi vetëm një lëvizje

Dy ndeshje prej orës 16:00 dhe të dyja mjaft të rëndësishme. Luftëtari-Tirana luhet për mbijetesën dhe janë mësuar edhe rreshtimet e këtyre dy ekipeve. Dunga është rikthimi i madh për gjirokastritët, që nuk kanë ende Ramadanin. Gjithashtu…

Rroca: Në finale dua Luftëtarin, Bregun e marrim te Kukësi

Eduart Rroca dhe Dejvi Bregu ishin së bashku pjesë e një interviste në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Mesfushori i skuadrës së Kukësit u provua në ndeshjen e sotme si mesfushor i majtë, ku kreu një paraqitje dinjitoze. Gjatë…

Ahmataj: Përgëzoj Memën, Tirana na bllokoi sulmin

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të takimit të parë të gjysmëfinales së Shqipërisë. NDESHJA –“Duhet të rikthehemi shumë në kohë që të gjejmë një gjysmëfinale që…

Kupa e Shqipërisë, ja si rreshtohen katër gjysmëfinalistet

Sot luhen dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë dhe për të katërta skuadrat që janë ende në këtë kompeticion, synim është një biletë në finale. Kukësi përplaset me Skënderbeun në Kamzë, në ndeshjen e parë gjysmëfinale mes…

Luftëtari përforcohet, Ngo “lë në baltë” Tiranën

Tirana dhe Luftëtari përballen dy herë brenda katër ditëve, teksa kemi të bëjmë me dy ndeshje mjaft të rëndësishme. Të dyja skuadrat duan kualifikimin në finalen e Kupës së Shqipërisë dhe do japin gjithçka në fushë të mërkurën. Të dielën…

Fili: Kompromiset nuk janë normale, Ahmataj na ka përmirësuar

Realdo Fili u shpall lojtari i ndeshjes me Flamurtarin. Sulmuesi anësor shënoi golin e barazimit dhe goditi shtyllën, ndërkohë që në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “Është një gol i rëndësishëm për mua, por ky më shumë pasi…

Ahmataj: Bakaj s’ka pse rëndohet, bravo djemve!

Julian Ahmataj, trajneri i Luftëtarit, pas ndeshjes me emisionin Gol pas Goli në Supersport deklaroi: “Ishte një ndeshje e vështirë, merita është e djemve. Kemi të rinj që janë e ardhmja. Ata madje ndikuan edhe te rezultati. Pësuam një gol…

Ahmataj: Ka diçka që lojtarët duhet ta ngulitin në kokë!

Luftëtari, pas fitores me Laçin në shtëpi, do të udhëtojë drejt Vlorës me synimin për të marrë pikë edhe ndaj Flamurtarit. Sot ka dalë para mediave trajneri Julian Ahmataj, i cili kërkon angazhim nga futbollistët e tij. “Duhet t’i luajmë…

Fili synon rikthimin te goli, Ahmataj merr masa për dëmtimet

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, është i bindur se përmirësimi i pozitës në renditje nuk do të ndikojë ulë impenjimin e lojtarëve të tij për pjesën e mbetur të sezonit. Në daljen për shtyp që i paraprin transfertës së nesërme ndaj…

Mungesë “big” e Luftëtarit, tani sytë nga Ramadani

Luftëtari luan këtë javë në transfertë me Flamurtarin, ekip që po bën mirë javët e fundit. Gjirokastritët shkojnë ën Vlorë për të marrë pikë dhe për këtë trajneri Julian Ahmataj do të hedhë në fushë një ekip të ekuilibruar. Elbasanasi…