Browsing Tag

Lokomotiva e Zagrebit

Shifrat e Uzunit: Laç-Zagreb, 600 mijë euro në mes

Myrto Uzuni ishte një nga lëvizjet më të mira të Laçit në verën e vitit 2018. Beratasi u ble nga kurbinasit për rreth 30 mijë euro, ndërkohë që Apolonia mbajti 30% të kartonit. Vetëm një sezon dhe sulmuesi anësor u shit gati 10-fish më…

Uzunin nuk e ndal askush, sërish gol për Lokomotivën

Myrto Uzuni po përjeton momentin më të mirë të karrierës. 23-vjeçari i kombëtares kuqezi ka shënuar sot në përballjen kundër Sllaven Belupos. Uzuni ndihmoi Lokomotivën e Zagrebit të shmangte humbjen, duke shënuar në minutën e 80 të…

Dinamo merr arratinë, “perla” e Petkoviç mposht Uzuni&Co.

Dinamo e Zagrebit vazhdon marshimi drejt titullit të 20-të kampion. “Gjiganti” i futbollit kroat mposhti sot në derbin e Zagrebit, Lokomotivën e vendit të dytë falë golit të sulmuesit Bruno Petkoviç, i cili ekzekutoi mjeshtërisht roveshatë…

Në dashuri me Uzunin, ky postim i klubit flet qartë!

Myrto Uzuni u shit nga Laçi te Lokomotiva e Zagrebit për shumën e 350 mijë eurove dhe tanimë kartoni i tij kushton disa herë më shumë. Kurbinasit verën e ardhshme do të përfitojnë sërish, pasi zotërojnë ende 20% të kartonit. Paraqitjet e…

Uzuni nuk fshihet, tani do kombëtaren

U deshën tri ndeshje që Myrto Uzuni të tunde për herë të parë rrjetën në kampionatin kroat. Futbollisti beratas kreu një ndeshje të shkëlqyer në transfertën e Lokomotivës ndaj Goricës, ku kontribuoi me një gol dhe një asist për ta çuar…

E diela perfekte e Kastratit: Tripleta, për nënën time!

Lirim Kastrati kaloi një fundjavë fantastike, ku shënoi tre gola në fitoren e Lokomotivës së Zagrebit me rezultatin 2-5 në fushën e Sllaven Belupos. Sulmuesi anësor i U21 të Kosovës ka folur për tripletën e parë si profesionist në…

Takim për Uzunin, miliona në tavolinë për Laçin

Myrto Uzuni për herë të parë të enjten realizoi një gol në kupat e Europës dhe i dha Laçit kualifikimin në turin e dytë. Anorthosis Fagamusta u kalua me sukses dhe tanimë misioni është të zhvillohet një tjetër paraqitje dinjitoze edhe ndaj…