Browsing Tag

Llapi

Llapi u përgjigjet kryesuesve, Gjilani i Mezanit pikiatë

Skuara e Llapit ka mundur me rezultatin 4 - 1 Trepçën 80 në takimin e zhvilluar sot në Podujevë. Klubi i drejtuar nga Tahir Batatina barazon Prishtinën e vendit të dytë dhe mban në dy pikë distancën me kryesuesit e Feronikelit. Protagonist…

Llapi i Batatinës e nis me “poker”, Drita i falet Shabanit

Llapi është treguar i pamëshirshëm kundër Lirisë, teksa ka fituar në Prizren me rezultatin 0-4. Fiton edhe Drita kampionë në fuqi dhe e bën në shtesë kundër Ferizajit me shifrat 1-2. Llapi rimerr pozicionin e dytë dhe shpreson që Prishtina…

Shkarkohet Xhengis Rexhepi, Tahir Batatina “heq kostumin”

Llapi ndryshon sërish trajnerin dhe në krye të skuadrës nga Podujeva rikthehet i zakonshmi Tahir Batatina. Këtë sezon ai mbajti pozicionin e Drejtorit Ekzekutiv, por tanimë ka ardhur koha që të zbresë sërish vetë në fushë. Barazimi i fundit…

Llapi presion kryesuesve, likuidon me “tris” KEK-un

Llapi e ka nisur me fitore vitin, teksa ka fituar në transfertë me KEK-un. Skuadra nga Podujeva triumfoi me rezultatin 0-3 dhe kështu i dërgon një mesazh Prishtinës kryesuese dhe Feronikelit të vendit të dytë. Diferenca është ngushtuar në…

Tërbuni mposhtet nga Llapi, paraqitje dinjitoze për pukjanët

Tërbuni ka luajtur sot miqësoren e radhës në prag të pjesës së dytë të sezonit, që do të nisë në mesin e muajit shkurt. Skuadra e drejtuar nga Oltijon Kërnaja ka sfiduar Llapin e Podujevës në Parkun Olimpik në Durrës, një rival superior…

Zyrtare | E largoi Partizani, mbrojtësi firmos në Kosovë

Ish-lojtari i Partizanit, Rron Statovci është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Llapit. Mbrojtësi, i cili nuk arriti të gjente për asnjë moment hapësira në kryeqytet me Partizanin, është rikthyer në ekipin ku ka spikatur. 21-vjeçari ka…

Godet Llapi, firmosin dy “ish” të Superiores

Klubi i Llapit ka zyrtarizuar dy afrimet e para të merkatos dimërore. Skuadra nga Podujeva ka siguruar firmat e qendërmbrojtësit Ergys Prençi dhe mesfushorit të krahut Flamur Bajrami. Prençi së fundmi ka luajtur me Lushnjën, ndërsa më…

Llapi e lë të lirë, kampionët gati ta transferojnë

Provoi Superioren, por nuk ia doli dot të tregonte vlerat e tij. Flasim për mesfushorin me tipare sulmuese, 24-vjeçarin Shend Kelmendi. Me Skënderbeun luajti në kampionat vetëm në një ndeshje në fund, kurse në Kupë u aktivizua në katër…

Triumfon Liria, Llapi i fortë për kampionët e Dritës

Te Drita as që duhet ta çojnë nëpër mend titullin. Pas një serie të gjatë fitores, kampionët në fuqi të Kosovës janë mposhtur në takimin e dytë radhazi. Këtë herë skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro u thye në transfertë nga Llapi. Një…

Ekskluzive: Kukësi zbarkon në Kosovë, “piketon” sulmuesin

Kukësi një ditë më parë zyrtarizoi largimin e Haris Harba, ndërkohë që po punohet për të tjera përforcime në janar. Synimi është afrimi i një lojtari që shënon dhe një pistë merkatoje tashmë është zbuluar. “SportEkspres.com” mëson se…

Feronikeli marshon me Rexhën, Llapi befasohet në shtëpi

Feronikeli marshon dhe pret hapat falas të rivalëve. Skuadra nga Drenasi kaloi me sukses Drenicën, që e mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1. Zhan Karioka, ish-mesfushori i Kukësit, ishte ai që shënoi golin e parë për skuadrën e drejtuar nga…

Feronikeli bie në Gjilan, Trepça ’89 frenon Llapin

Kampionati në Kosovë është hapur. Kryesuesit e Feronikelit kanë pësuar humbjen e parë sot ndaj Gjilanit dhe gjithçka është vendosur në pjesën e dytë nga braziliani Xheferson. Mesfushori, i cili ka luajtur në Superiore me Kukësin, ka…

Lëvizja e Llapit, zyrtarizohet pasuesi i Sokolit

Llapi, pa shkarkimit të Bylbyl Sokolit, e ka gjetur trajnerin e ri. Ditën e sotme është prezantuar Bekim Shotani, i cili do të kërkojë të fitojë trofe në drejtim të klubit nga Podujeva. “Pas marrëveshjes në mes drejtuesve dhe trajnerit,…

Llapi pa trajner, shkarkimi mësohet në rrugë të çuditshme!

Ndodh edhe kështu: trajneri shkarkohet dhe janë lojtarët ata që e mësojnë të parët vendimin e klubit. E ka pësuar Bylbyl Sokoli, trajneri i mirënjohur në Kosovë. Humbja e fundit me Prishtinën ka bërë që të merret ky vendim. Përveç sulmit…

Llapi merkato në Shqipëri, merr “ish”-in e Partizanit

Tjetër lëvizje drejt Kosovës. Tanimë një portier. Bëhet fjalë për Eglant Haxhon, i cili do të luajë sezonin e ardhshëm për skuadrën e Llapit, pasi ka gjetur marrëveshjen dhe ka nënshkruar kontratën që i lidh palët. Pas firmës ai ka pozuar…

Godet Llapi, firmos ish-sulmuesi i kombëtares kuqezi

Klubi i Llapit sapo ka zyrtarizuar transferimin ish-sulmuesit të kombëtares shqiptare Ahmed Januzi. Bomberi nga Vushtrria i është bashkuar skuadrës nga Podujeva pas nënshkrimit të një marrëveshje 1-vjeçare. Gjatë dy sezoneve të shkuara,…