Browsing Tag

Liverpul

E mbani mend Karius? E kërkon gjiganti italian

Të gjithë e mbajmë mend fatkeqin Karius. Mund të themi se gjermani i ka një Champions League borxh Liverpulit. Reali i Madridit përfitoi nga gafat e tij fatale për të dalë për herë të 13-të kampionë të Evropës. Kjo ndeshje vulosi edhe…

Telenovela De Ligt pranë fundit, ja finalja e saj

De Ligt është e sigurtë që do të largohet nga Ajaksi këtë verë, por është shndërruar në një telenovelë me shumë seri destinacioni i tij përfundimtar. Mbrojtësi nuk po arrin të marrë një vendim final. Klubet e mëdha qëndrojnë në pritje…

Salah thumbon Kejnin: Ai ishte i pari, më pas erdha unë!

Finalja e Ligës së Kampionëve mes Totenhemit dhe Liverpulit pritet të vendosë përballë dy nga sulmuesit më të mirë në botë, Heri Kejn dhe Mohamed Salah. Të dy futbollistët kanë qenë në krye të golashënuesve për disa vite, por në dy sezonet…

Pas Joviç, Reali insiston edhe për yllin e Liverpulit

Mohamed Salah bëri një tjetër sezon të shkëlqyer me Liverpulin, duke fituar për herë të dytë radhazi “Këpucën e Artë” në Premier League. 22 gola dhe 8 asiste në Premier League, Salah ishte vendimtar për të kuqtë e drejtuar nga Jurgen Klop,…

Barcelona në panik, ngurrimi i De Ligt ka një shkak

Matijs De Ligt ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e Barcelonës. Zërat e merkatos e lidhin kapitenin e Ajaksit me një kalim në Katalunjë, por merkato dhuron gjithmonë surpriza. Garës për të i është bashkuar fort edhe Liverpuli, që po…

Kapelo: Festuan edhe në Madrid, ja ku gaboi Valverde!

Shumë specialistë, ish-futbollistë, trajnerë, gazetarë të shquar vazhdojnë të analizojnë atë “rrëshqitje” të Barcelonës mbrëmë ndaj Liverpulit në “Anfield”. Është radha e Fabio Kapelos për të sqaruar se përse ndodhi ai eliminim dhe kush…

Habia e madhe, Klop i beson sulmin një debutuesi

Sonte në mbrëmje do të mësojmë finalistin e parë të këtij sezoni në Champions Ligë. Liverpuli pret në shtëpi Barcelonën dhe ka detyrën e tmerrshme për të rikthyer rezultatin 3-0. Diçka pothuajse e pamundur, por futbolli është një magji…

Klop: Kjo fitore ishte e shkruar, ju tregoj gjendjen e Salah

Liverpuli siguroi një fitore dramatike pak minuta para fundit në takimin e sotëm ndaj Njukasëll. Tekniku gjerman Jyrgen Klop, u shpreh se ishte i qetë në çdo moment pasi për të ishte e shkruar që skuadra e tij do të arrinte të rikthehej në…

VIDEO | Përplasje e frikshme, Salah nxirret me barelë

Mohamed Salah është detyruar të lërë fushën e lojës në ndeshjen ndaj Njukasëllit pas një dëmtimi të pësuar në kokë pas një përplasje me portierin e vendasve Martin Dubravka. Impakti ishte aq trullosës saqë për të nxjerrë egjiptiani nga…

Gjashtë vite i “kuq”, Liverpuli ndahet me sulmuesin anglez

Daniel Starrixh e ka ndihmuar Liverpulin në ditë “të vështira”, por ka ardhur momenti që sulmuesit nuk ja kanë më nevojën. Luan, shënon gola jetikë, të duartrokasin e më pas kur nuk arrin dot të jesh i njëjti të përcjellin, ky është ligji i…

Klop në Zvicër? Klubi i famshëm “e refuzon” publikisht!

Premtimi i Jurgep Klop, i cili në vitin 2015 tha se nëse nuk do të fitonte asnjë titull për katër vite do të shkonte të bëhej trajner në Zvicër është kthyer në kryefjalën e momentit kudo, sidomos në rrjetet sociale. Reagime të shumta ka…

A është Firmino gati për Barçën? Klop “fsheh dorën”

Roberto Firmino, sulmuesi i Liverpulit, është dilema më e madhe për trajnerin Klop para ndeshjes kundër Barcelonës, pasi braziliani po vuan nga një dëmtim. Kundër Hadërsfildit në kampionat, Firmino nuk ishte në 18-shen e grumbulluar dhe në…