Browsing Tag

Liverpool

“Vullkani” Jurgen Klop, sa shumë ndeshje si trajner

Jurgen Klop pa diskutim është një nga trajnerët më të mirë në botë. Tekniku gjerman po bën mjaft mirë me Liverpulin e tij në këtë sezon të ri, pasi ka regjistruar vetëm fitore dhe në pjesën më të madhe të ndeshjeve ka shënuar nga një “lumë”…

Nisje sezoni me rekorde, ndoshta është viti i Liverpul

7 ndeshje që nga nisja e këtij sezoni të zhvilluara për Liverpul. Bilanci? 7 fitore të plota,18 pikë në kampionat dhe vendi i parë, me qershinë mbi tortë, triumfin në mësjavë ndaj PSG në Champions. Fillim sezoni më mbresëlënës besoj se nuk…

Liverpul e Siti të pandalshëm, ngec Junajtid

Janë mbyllur 7 nga 10 sfidat e javës së gjashtë në Premier Ligë. Liverpul dhe Mançester Siti kanë “asfaltuar” respektivisht Sauthempton dhe Kardif. Mançester Junajtid është ndalur në barazim mjaft zhgënjyes 1-1 ndaj Uolves, ndërkohë fitore…

Qetësohen tek Liverpuli, Firmino duket se lë pas dëmtimin

Liverpul – PSG padyshim është kryendeshja e kësaj mbrëmje në “Uefa Champions League”. Të dy ekipet vijnë nga një ecuri fantastike në kampionatet respektivë, ku kanë 5 fitore në 5 ndeshje të luajtura. Në sfidën e fundit, ku Liverpul…

Salah “pa frena”: Fitojmë Champions-in dhe Premier Ligën!

Liverpul po kalon një moment fantastik me nisjen e këtij sezoni, ku dhe ndan vendin e parë me skuadrën e Çelsit, me pikë të plota pas 5 javëve të luajtura. Paraqitjet e mira kanë dhënë mjaft besim në kampin e kuq dhe ky mund të jetë viti…

Firmino ia hedh paq: Ju falënderoj, syri im është në rregull!

Liverpul triumfoi ndaj Totenhem në një sfidë mjaft të vështirë për të kuqtë e Jurgen Klop.  “The Reds” arritën një fitore në shifrat 1-2, por “fatura” që i është dashur të paguajnë për këtë fitore ishte pak e “kripur”. Roberto Firmino…

Liverpuli nis turin e “ferrit”, Klop shfaqet i qetë

Liverpul dhe Totenhem do të përplasin “brirët” mesditën e së shtunës dhe do të jetë testi i parë i vërtetë për këtë sezon për ekipin e Klop. Trajneri gjerman ka folur për mediat ditën e sotshme për sfidën ndaj “gjelave” të Londrës, si dhe…

Lajm fantastik për Liverpulin, vjen firma e shumëpritur

Pas blerjeve të shumta te merkato e verës, te Liverpuli ka ardhur koha për disa “blerje” brenda klubit. Ekipi anglez sapo ka njoftuar rinovimin e kontratës me kapitenin e skuadrës, Xhordan Henderson. Falë firmës së re, mesfushori anglez e…

Zyrtare | Karius huazohet për dy vite te gjiganti turk

Tani nuk ka më dyshime. Ekipi i ri i Loris Karius do të jetë Beshiktashi. Klubi turk dhe portieri arritën sot marrëveshjen për kushtet e kontratës dhe tashmë ka ardhur dhe konfirmimi zyrtar nga klubi i Liverpulit. Gardiani gjerman është…

Salah shkel ligjin, Liverpuli shkon në polici

Një ngjarje që ne nuk na bën asnjë përshtypje, pasi e shohim përditë, në Angli është kthyer në një çështje serioze. Mohamed Salah është në telashe, pasi pas ndeshjes kundër Uest Hemit fundjavën e shkuar është filmuar duke përdorur…

Ofertë turke, Liverpuli mund të largojë fatkeqin Karius

Pritja me duartrokitje nga tifozët në "Anfield Road" ishte një mesazh i bukur, por makthi i Karius ende nuk ka përfunduar. Portieri gjerman thjesht nuk mund ta harrojë tmerrin e finales së Champions League. Për ta ndihmuar të…

Klop mund të festojë, kontratë e re për yllin e skuadrës

Stadio Mane zgjidh të ardhmen e tij. Sulmuesi, i cili shënoi sezonin e kaluar 20 gola, do të qëndrojë në “Anfilld”. Sipas “Mirror” te Liverpuli janë të bindur se 26-vjeçari do të nënshkruaj një kontratë të re afatgjatë. Së bashku me…

Minjolet drejt largimit, pret biletën për në Stamboll

Transferimi rekord i brazilianit Alison për shifrën rekord të 70 milionë eurove ka bërë që te klubi i Liverpulit të bëjnë spastrime te reparti i gardianëve. Mbas shitjes së portierit Deni Uard te Leister Siti, i ka ardhur koha dhe…

Liverpuli mbreti i merkatos, Klop i përgjigjet Murinjos

Liverpuli është mbreti i merkatos në Premier Ligë këtë verë, nuk ka asnjë dyshim, edhe pse ka ende pak javë deri në mbyllje të merkatos, që në Angli këtë vit do të mbyllet pa ardhur mesi i gushtit. The Reds kanë afruar lojtarë klasi, por…

Murinjo sheh Liverpulin si favorit për fitimin e Premier Ligë

Skuadra e Liverpulit ketë verë po zhvillon një merkato mjaft cilësore. Të kuqtë kërkojnë të sjellin në “Anfilld” titullin e shumëkërkuar, që mungon prej 28 vitesh. Pas nënshkrimit me portierin e Romës, brazilian Alison, për shifrën e 85…

Klop dhe milionat: Nuk jam hipokrit, ka ndryshuar bota

Jyrgen Klop është sulmuar ashpër nga një pjesë e mediave në Angli kohët e fundit, sepse para dy vitesh deklaronte se shpenzimet e klubeve në merkato ishin anormale dhe lojtarë si Pogba nuk mund të kushtojnë 100 millionë euro: “Nëse këto…

Klop: Pulisiç më pëlqen, por ka një problem…

Jyrgen Klop njihet për simpatinë e madhe që ka për mesfushorin anësor të Dortmundit, Kristian Pulisiç. Talenti amerikan është prej kohësh në radarin e skuadrës së Liverpulit, por trajneri gjerman shpjegon se transferimi i 19-vjeçarit nuk do…

Kujt i duhet Kutinjo? Guardiola thyhet në Liverpul!

Mançester Siti është ende i pakapshëm në krye, por ëndrra për të mbyllur sezonin pa humbje është shuar sot, kur Liverpuli e mundi 4-3 në Anfield. Një ndeshje e madhe, nga ato që bëjnë krenarë anglezët, që mburren se kanë kampionatin më…

Rinis sulmi, Barcelona gjithçka për Kutinjon që në janar

Filipe Kutinjo mund të bëhet këtë janar një futbollist i Barcelonës dhe Liverpuli duket se po dorëzohet. Sot skuadra e drejtuar nga Jyrgen Klop ka fluturuar për në Dubai, për t’u stërvitur pak ditë në temperatura të ngrohta, por fantazisti…

Guardiola “fëlliq” Klopin, Liverpuli tradhtohet nga Mane

Nuk kishte shkëlqyer deri tani, por duket se ishte ende duke marrë masat e duhura, për të bërë një goditje të madhe. Mançester Siti ka shpërthyer sot, duke shpartalluar 5-0 Liverpulin, në një “big match” që nuk pritej të përfundonte kështu,…

Liverpuli, 80 milionë euro për talentin e Monakos

Liverpuli ka një ide të çmendur në merkato dhe provon t’i rrëmbejë mesfushorin e talentuar Tomas Lemar Monakos. Shtatshkurtin e talentuar tentoi ta binte Arsenali këtë verë, por në fund Arsen Venger u dorëzua, duke e cilësuar të pamundur…

Liverpuli gjen fitoren e parë, mjafton Mane

Pas triumfit në Honfehajm para pak ditësh, Liverpuli ka arritur sot fitoren e parë në kampionat, duke mposhtur 1-0 Kristal Palas. Vendosi një gol i shënuar nga Sadio Mane 17 minuta para përfundimit, në një ndeshje të dominuar nga The Reds,…

Kutinjo, as 125 milionë euro nuk mjaftojnë

Liverpuli e ka seriozisht, Filipe Kutinjo nuk shitet. Braziliani i talentuar ka kohë që kërkohet me ngulm nga Barcelona, që sot ka bërë sulmin e radhës, duke vënë në tryezë 125 milionë euro. E pamundur, Liverpuli ka refuzuar prerë, duke…