Browsing Tag

live

VIDEO: Pritja e përjetshme merr fund, Partizani kampion!

Partizani është skuadra kampione e Shqipërisë. “Demat e Kuq” triumfuan 2-1 në derbin e kryeqytetit kundër Tiranës dhe i dhanë fund një pritje 26-vjeçare. Ndeshja nisi shumë mirë për të besuarit e Skënder Gegës, të cilët gjetën golin në…

VIDEO: Tragjedi holandeze, Moura çon Totenhemin në Madrid!

Një dramë e vërtetë, por është Champions League, çfarë prisnit? Totenhemi është kualifikuar për në finalen e madhe kundër Liverpulit, diçka që nuk mendohej pas fitores së Ajaksit në Londër dhe sidomos pas dy golave avantazh të holandezëve…