Browsing Tag

Leonat Vitija

Vjen firma, Skënderbeu e nis merkaton me talente

Skënderbeu ka mbyllur marrëveshjen me një lojtar të talentuar të Kosovës U21. Emri i mbrojtësit Leonat Vitija kishte disa ditë që po qarkullonte dhe korçarët e kanë bindur 18-vjeçarin të nënshkruajë, gjë që e kanë konfirmuar familjarë të…

Skënderbeu s’i ndahet talenteve, piketon një në Kosovë

Skënderbeu vazhdon të vëzhgojë tregun e futbollistëve në Kosovë, teksa kërkon të gjejë talente për të ardhmen. Një emër i ri ka dalë në skenë dhe lidhet me një kalim te korçarët gjatë kësaj merkatoje. Bëhet fjalë për një mbrojtës 18-vjeçar.…