Browsing Tag

Leicester

Një tjetër Torres në majë, e kërkojnë 2 klube angleze

Ferran Torres është një nga të rinjtë spanjollë më të mirë të momentit. 19  -vjeçari luan me Valencian dhe ka treguar se është një talent bio. Arrin t’i mbulojë të dy pozicionet e krahëve të ofensivës dhe ka një të djathtë vrastare.…

Zyrtare, Brendan Roxhers rikthehet në Premier Ligë

Tashmë është zyrtare. Brendon Roxhers rikthehet në Premier Ligë pas katër vitesh. Skocezi është trajneri më i ri i Leister Sitit. “Dhelprat”, duket se e kanë gjetur shpejt zëvendësuesin e Klod Pyel, i cili u shkarkua pas humbjes së thellë…

VIDEO | Xhejmi Vardi “shpik” një mënyrë për të shënuar

Çdo ditë shohim gola nga më të ndryshmit dhe një të veçantë e ka realizuar ditën e sotme sulmuesi i Leister, Xhejmi Vardi. Gjatë një ushtrimi në stërvitje, pas një krosi të dhënë, sulmuesi e ka dërguar topin në rrjetë. Se si ka shënuar,…

Arsenal i çmendur, fitore me përmbysje në fund ndaj Lesterit

Premier Liga është kampionati më i bukur në botë, thonë. Arsyeja? Mjafton të shohësh ndeshjen hapëse të kampionatit anglez, që nisi sot në mbrëmje, një risi, pasi kurrë nuk kishte ndodhur që kampionati të startonte një të premte. I takoi…

Zyrtare, kapiteni i Seviljes transferohet te Lester Siti

Sevilja çdo verë shet disa prej yjeve të saj dhe është kthyer në një makinë parash, ndaj nuk mund të qëndronte jashtë tregut edhe këtë verë. Klubi andaluzian ka pranuar një ofertë prej 14 milionë eurosh nga Lester Siti për kapitenin e…

Herri Kejn shpartallon i vetëm “Dhelprat”

Kampionati për Totenhemin kishte përfunduar që javën e shkuar, me vendin e dytë të garantuar, por në Angli nuk dinë ta ulin ritmin. Londinezët dhuruan spektakël sot, duke shpartalluar 6-1 Lester Sitin, në një ndeshje që dukej në fakt si e…

Grizman thyen Lesterin, por gjithçka mbetet e hapur

Një penallti e diskutueshme në minutën e 28-të të ndeshjes i dha fitoren Atletikos së Madridit ndaj Lesterit, në një sfidë që në fakt pritej të ishte disi më e lehtë për spanjollët. Suksesi 1-0, me golin e të zakonshmit Grizman, nuk…

Sulmuesi i Lesterit përfundon në polici

Ahmed Musa është dështimi i madh në merkaton e Lester Sitit, sepse verën e shkuar Klaudio Ranieri shpenzoi rreth 18 milionë euro për ta blerë. Që atëherë nigeriani nuk ka treguar asgjë për të justifikuar çmimin dhe pas largimit të…

Vardi: Nuk e pushova unë Ranierin, po më kërcënojnë

Një ndër heronjtë e sezonit të shkuar, që i dha Lester Sitit titullin kampion, Xhejmi Vardi tashmë ka frikë për sigurinë e vet dhe të familjes së tij. Sulmuesi anglez deri para një muaji ishte në piedestal, por tashmë është kthyer në armik…

Magji e Lesterit dhe super Shmajkël, kalon edhe Juventusi

Nga rreziku i rënies nga Premier Liga, te suksesi në Ligën e Kampioneve: në pak javë Lester Siti ka ndryshuar sezonin, pas lagrimit të Ranierit. Me siguri tifozët do të kujtojnë ende me keqardhje trajnerin italian dhe të gjithë bien…

Lester Siti zgjedh trajnerin e ri, i beson Shekspirit

Iku Klaudio Ranieri, erdhën dy fitore rresht dhe një lojë shumë e mirë. Rastësi? Ndoshta, por në drejtim ishte ndihmësi i Ranierit, Kreig Shekspir. Ky i fundit u emërua trajner i përkohshëm, por suksesi i tij në dy ndeshje ka bindur…

Lesteri është ringjallur, vjen fitorja e dytë rresht

Pikëpyetja do të mbetet pa përgjigje: Lester Siti fiton sepse iku Ranieri, apo sepse lojtarët më në fund e kuptuan rrezikun dhe u kujtuan të tregojnë dinjitet e krenari? Kampionët në fuqi mundën sot 3-1 Hall Sitin, në një finale të vogël…

Lester dërrmon Liverpulin, por a nuk ishte në krizë?

Lester Siti për një natë kthehet ai i sezonit të shkuar: skuadër e organizuar, mbrojtje solide, sulm perfekt dhe... 3-1 ndaj Liverpulit, duke dalë nga zona e ftohtë. E gjitha vjen pak ditë pas pushimit nga puna të Klaudio Ranierit, a nuk…

Ranieri, falënderime dhe ndarje e ftohtë me lojtarët

Klaudio Ranieri ka vizituar për herë të fundit ambientet stërvitore të Lesterit, ku ka boshatisur raftet e tij dhe ka takuar lojtarët, të cilët i drejtonte deri para pak ditësh. Pak fjalë, falënderime për të gjithë, sepse Ranieri është…

Vardi, letër e hapur për Ranierin

Pushimi nga puna i Klaudio Ranierit nga Lester Siti mbetet tema e ditës në Angli dhe të gjithë janë kundër vendimit të klubit, ndërkohë që nën akuzë janë edhe lojtarët, që mendohet se i kanë bërë puç trajnerit italian. Kundër…

Mbaron përralla angleze, Lesteri tradhton Ranierin

Përralla e Lesterit tashmë ka përfunduar. Mbrëmë vonë, drejtuesit e “dhelprave” kanë vendosur në mënyrë të beftë që të shkarkojnë Klaudio Ranierin, trajnerin protagonist të atij kalërimi të jashtëzakonshëm të sezonit të shkuar, në të cilin…

Juve e mbyll para kohe, Lester shpreson ende

Nuk ka mbaruar, por praktikisht Juventusi është në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Bardhezinjtë nisesin favoritë në Portugali dhe kanë fituar 2-0 ndaj Portos, që tashmë ka një mision të pamundur në Torino, më 14 mars. Ndeshja u vendos…

Shpëtoni ushtarin Lester!

Na ishte një herë një klub modest që doli kampion duke habitur gjithë botën, por një vit më pas habiti sërish të gjithë, duke rënë nga kategoria! Në Angli kjo histori është e dëgjuar, i ka ndodhur Mançester Sitit thuajse një shekull më…