Browsing Tag

league 1

Legjenda argjentinase pranë stolit të Marsejës

Rudi Garsia është pranë largimit nga Olimpiku i Marsejes. Ish trajneri i Romës nuk ka bindur në Francë dhe klubi nuk e sheh të arsyeshme të vazhdojë me të. Gabriel Heinze është emri kryesor në listën e francezëve. 41-vjeçari e njeh shumë…

Mbape tremb tifozët, Parisi del me deklaratë zyrtare

Kilian Mbape do të jetë lojtar i PSG edhe për sezonin e ardhshëm. Ylli francez krijoi një “mjegull” rreth të ardhmes së tij në ceremominë e marrjes së çmimit si lojtari më i mirë në Ligën e parë. “Ka ardhur koha të marr më shumë…

PSG një “çarçaf” me largime, në listë dhe ylli i sulmit

Sezoni për PSG ka mbaruar dhe në “Parc de Princes” po bëhen gati për të seleksionuar skuadrën e vitit të ardhshëm. Trajneri Tomas Tuhel dhe drejtori sportiv Henrike po punojnë së bashku për të ndërtuar ekipin e vitit të ardhshëm, por edhe…

PSG nuk i ndahet yllit të Napolit, gati oferta e çmendur

Parisi e ka seriozisht për shërbimet e Alan. Braziliani, që luan për Napolin pëlqehet tej mase nga trajneri Tuhel dhe stafi i tij. Al Kelaifi është gati t’ja plotësojë dëshirën trajnerit gjerman për një shifër prej 60-80 milionë euro.…

Kaja bën “prapa kthehu”, merr fund aventura skozece

Ka zgjatur vetëm katër muaj aventura e Egli Kajës në kampionatin skocez. Mesfushori shqiptar ka ndërprerë huazimin te klubi i Livingstonit dhe është rikthyer te Uimbëlldon. Lajmi është bëri i ditur nga trajneri Ualli Douns. “Nuk e kisha…