Browsing Tag

Lacio

E pabesueshme, gafa e shekullit në ndeshjen Roma – Lacio

Një episod mjaft i pazakontë në futbollin italian për femra. Në derbin midis Romës dhe Lacios, në mënyrë krejtësisht të pabesueshme, skuadra e Lacios në minutat e fundit të kohës shtesë futi në fushë një zëvendësuese të katërt, duke harruar…

Rekord i epokës Lotito, Lacio gati për rinovimin e dy yjeve

Lacio rezistoi gjatë verës dhe arriti të mbajë Milinkoviç-Saviç në ekip. Drejtuesit e klubit po punojnë fort dhe është gati rinovimi për dy nga yjet e skuadrës: mesfushorin serb dhe sulmuesin Imobile. Të dyve do t’u rriten rroget në 3…

Sulm final për Milinkoviç-Saviç, menaxheri shfaqet në Paris

U duk sikur Lacio rezistoi dhe Milinkoviç-Saviç do të vazhdonte të qëndronte tek ekipi roman, por diçka po lëviz dhe serbi është në radarët e PSG. Siç citon “le10sport.com”, drejtori sportiv i kampionëve të Francës, Antero Henrike, është…

Alegri: Ronaldo do pak kohë, do ketë minuta për të gjithë

Trajneri i Juventusit ka mbetur i kënaqur nga paraqitja e skuadrës së tij ndaj Lacios. Dy gola të shënuar dhe asnjë shqetësim gjatë 90 minutave për portën e mbrojtur nga Shezni. Gjithçka shkoi si mos më mirë. Por, Alegri ka gjithmonë disa…

Video | Juventus fiton, por Strakosha i prish festën Ronaldos

Juventusi ka fituar pa shumë vështirësi në Torino ndaj Lacios së Simone Inzagit. Skuadra e drejtuar nga Maksimiliano Alegri dominoi gjatë të gjithë takimit. Pjaniç hapi rezultatin me një goditje të bukur nga jashtë zone, ndërsa takimin e…

Lacio, CR7 dhe problemet në Itali: Tare analizon gjithçka

Në një prononcim për “sport1.de”, Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, flet për objektivin kryesor të bardhekaltërve, kalimin e Ronaldos te Juventus, problemet e futbollit italian dhe sezonin e ri që sapo ka nisur. Bjondi shqiptar analizon…

Budallallëku i tifozëve, Federata hap hetimin për Lacion

Një deklaratë e një grupimi ultrasish të Lacios nuk do të kalojë pa pasoja për klubin italian. Federata italiane ka hapur një hetim për, pas lajme se tifozët e Lacios nuk pranojnë që t’u lejojnë femrave uljen në 10 rreshtat e parë të…

E ardhmja e Milinkoviç-Saviç? Inzagi u jep fund dilemave

Lacio pret Napolin në Olimpiko në ndeshjen e parë të sezonit të ri. Sfida zhvillohet të shtunën në mbrëmje dhe trajneri i Lacios, Simone Inzagi, në konferencën për shtyp para sfidës hapëse, komenton situatën e mesfushorit Milinkoviç-Saviç.…

Strakosha ia hedh, sfidon Dortmundin

Një lajm i mirë për portierin e kombëtares shqiptare. Tomas Strakosha ka kaluar dëmtimin dhe është gati për lojë. Rikthim i rëndësishëm i 23-vjeçarit, i cili e ka  nisë nga minuta e parë miqësoren e sotme përballë Borusias së Dortmundit.…

Keita zikaltër, menaxheri i tij befason me fjalët për Taren

Balde Keita është një nga objektivat e Interit. Sulmuesi nga Senegali, por i lindur në Spanjë, preferohet shumë nga tekniku Spaleti, i cili u ka kërkuar drejtuesve të mbyllin marrëveshjen me të. 23-vjeçari u transferua vitin e kaluar nga…

Badelj flet si lacial: Më bindi futbolli sulmues i Inzagit

Milan Badelj ka lënë Firencen për t’u transferuar në Romë. Ai nuk pranoi të rinovonte për ekipin e Fiorentinës dhe shumë klube kërkonin shërbimet e tij. Ai që veproi më shpejt nga të gjithë, ishte Igli Tare, i cili bindi mesfushorin kroat…

Presidenti Lotito: Ja sa kushton Milinkoviç-Saviç!

Një nga emrat që është lakuar më së shumti në këtë merkato vere është ai i Milinkoviç-Saviç. Për lojtarin Lacios është përfolur se ka interes nga shumë klube me emër, duke nisur që nga Milani, Juventus, Real Madrid apo dhe Mançester…

Tentativa e radhës e Interit, tani do Milinkoviç-Saviç

Inter pa që Barcelonën t’i “rrëmbente” Arturo Vidal, teksa po ëndërronte për Luka Modriç. Skuadra zikaltër ka bërë një merkato cilësore deri më tani, por stafi teknik do dhe një tjetër futbollist me kualitet. Synimi i radhës për Interin…

Tare hedh sytë nga Kina, një brazilian për mesfushën

Mbas afrimit të Korreas dhe Badelj, Lacio kërkon një tjetër mesfushor. Ramirez, i cili aktivizohet në kampionatin kinez me Jangsu Suning, është objektivi i ri i bardhekaltërve. Siç citon “Corriere dello Sport”, klubi kinez kërkon 3…

Tare me plan konkret, në sulm për pasuesin e Milinkoviç-Saviç

Igli Tare nuk ndalet dhe vazhdon të bëjë atë që di të bëjë më së miri. Të gjejë talente të rinj me potencial të madh. Pastaj marrja e tyre te Lacio dhe shndërrimi në lojtarë të mëdhenj që i kërkojnë klubet e mëdha të Europës. Pak a shumë si…

E marta, ditë zyrtarizimesh te Lacio

Hoakin Korrea dhe Milan Badelj janë dy lojtarët më të rinj të Lacios. Dopio-goditje e Tares dhe të hënën futbollistët priten të zbarkojnë në Romë. Një ditë më pas, ata do të kryejnë vizitat mjekësore për të konkretizuar gjithçka me…

Tare gjen tek Arsenali pasuesin e Felipe Andersonit

Igli Tare i është futur punës për të zëvendësuar brazilianin Felipe Anderson, i cili u shit një javë më parë te skuadra e Uest Hemit për një shumë marramendëse prej 45 milionë eurosh. Sipas medies italiane “Il Messagero”, Lacio është shumë…

Lacio kryen shitjen rekord, ikën ylli braziliani

Sulmuesi brazilian Felipe Anderson i ka dhënë fund bashkëpunimit me klubin e Lacios pas nëntë sezonesh te skuadra kryeqytetase. Destinacioni i ardhshëm i 25-vjeçarit do të jetë kampionati anglez, ku Uest Ham është dorëzuar para kërkesave të…

Berisha kryen vizitat mjekësore, mbetet firma

U mor vesh që mbrëmë: Valon Berisha do të çojë në tre numrin e shqiptarëve te Lacio. Thomas Strakosha ishte i vetmi sezonin e shkuar, ndërkohë që këtë verë u ble nga Real Betis edhe mbrojtësi i majtë Riza Durmishi. Zgjimi ditën e sotme…

Tare: Jemi favoritë, mund të na shkonte në mirë

Goglat e kanë vendosur Lacion në grupin K së bashku me Nicën e Balotelit, Zulte Varegemin e Piter Olainkës – 'ish' i Skënderbeut – dhe Viteshen e Milot Rashicës. Një short i pranueshëm për ekipin e Tomas Strakoshës dhe Igli Tares. Drejtori…